Pradžia
Paroda

Vaidos Varnagienės parodos „URBANUS. Tarp dviejų miestų“ atidarymas

2023 Birželio 09 d. 17:00—18:00 Baltoji galerija
Pradžia
*photo*

Birželio 9 d., penktadienį, 17 val. bibliotekos Baltojoje galerijoje atidaroma Klaipėdoje gimusios, bet jau daugelį metų gyvenančios Dubline (Airija) Vaidos Varnagienės paroda „URBANUS. Tarp dviejų miestų“.

Vaida Varnagienė – grafikė. Gimė Klaipėdoje. Nuo 2007 m. gyvena ir dirba Dubline, Airijoje. Ji yra kvalifikuota kraštovaizdžio architektė, šioje srityje dirba daugiau nei keturiolika metų. 2015 m. Dublino technologijų universitete įgijo dailės bakalauro diplomą. Tais pačiais metais gavo Dublino grafikos studijos absolventų apdovanojimą (Graphic Studio Dublin Graduate Award). Nuo tada yra aktyvi Dublino grafikos studijos narė. V. Varnagienė nuolat tobulina savo įgūdžius grafikos srityje, dalyvauja meno rezidencijose ir dirbtuvėse, veda įvairius grafikos technikos (oforto, akvatintos ir kt.) mokymus. Autorė kuria įvairiomis grafikos technikomis, pavyzdžiui: giliaspaudės grafikos, litografijos, fotografinio oforto. Neseniai menininkė savo kūryboje pradėjo naudoti seną, tradicinę japonų mokuhanga grafikos techniką, kurios išmoko MI-LAB Kawaguchi meno rezidencijoje Japonijoje. Savo kūryboje V. Varnagienė naudoja ir kitas meno formas bei raiškas. Ji tapo, piešia, fotografuoja, kuria skulptūrą. Autorė aktyviai dalyvauja jungtinėse parodose ir projektuose, rengia personalines parodas, taip pat ir Lietuvoje. Jos darbų yra įsigiję OPW, Trejybės koledžas Dubline (Trinity College Dublin), Kinijos grafikos muziejus, privatūs kolekcininkai visame pasaulyje. V. Varnagienės kūriniai saugomi įvairių meno muziejų rinkiniuose.

 

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie skelbiami įvairiose medijos priemonėse renginio viešinimo tikslais.

Paroda veiks iki rugpjūčio 12 d.

 

Organizatorius – Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka.

Rėmėjas – Airijos kultūros programa (Culture Ireland).

Į viršų