Pradžia
Renginys

JONO NEKRAŠIAUS KOLEKCIJOS | PARODA | „EX LIBRIS KAIP KOLIBRIS“ IR „KNYGELĖ TELPANČIOS DELNE“

2022 Birželio 07 d. 17:00—18:00 3 a. ekspozicinė erdvė
Pradžia
*photo*
Birželio 7 d. 17 val. kviečiame apsilankyti III a. ekspozicijų erdvėje, kur atidarysime net dvi parodas – „Ex libris kaip kolibris" bei „Knygelė telpanti delne“.
 
Parodoje „Ex libris kaip kolibris“ demonstruojami miniatiūriniai ir superminiatiūriniai ekslibrisai iš Jono Nekrašiaus kolekcijos.
 
„Miniatiūrinių ir superminiatiūrinių ekslibrisų nėra sukurta daug. Kiekvienas iš jų – didelio meistriškumo ir nepaprasto kruopštumo dailininko kūrinys, liudijantis nuosavybės teises ir savininko kultūrinius bei bibliofilinius interesus...“.
 
Parodoje „Knygelė telpanti delne“ demonstruojamos Lietuviškos miniatiūrinės ir superminiatiūrinės knygelės iš Jono Nekrašiaus kolekcijos.
 
„Per knygos istorijos raidą keitėsi jos formatas, išvaizda, apimtis ir storis. Senovėje rankraštinės, taip pat ir pirmosios spausdintos knygos buvo didelio formato. Jos vadinamos foliantais. Be jų, buvo leidžiamos mažo formato ir miniatiūrinės knygutės...“.
 
Šios dvi parodos skirtos Lietuvos Seimo paskelbtiems Pranciškaus Skorinos (1486-1551) metams ir jo leidinio „Mažoji kelionių knygelė“ išleidimo 500-ųjų metinių sukakčiai bei Martyno Mažvydo (1510-1563) pirmosios lietuviškos knygos „Katekizmo“, išleisto 1547 m. sausio 8 d. Karaliaučiuje 475-osioms metinėms.
 
Į viršų