Pradžia

Tvarios šventės. Kalėdų eglučių kiemelis

Atnaujinta: 2023-03-21
Pradžia

Tikslas: Sutelkti kūrybines bendruomenes kultūrinei veiklai ekologijos tema, pristatant kultūrinių meninių renginių ciklą Klaipėdos miesto gyventojams ir svečiams, taip skatinant visuomenę domėtis meninėmis kūrybinėmis iniciatyvomis, tapti aktyviais kultūros ir meno vartotojais ir kūrėjais, telkiantis į kūrybines bendruomenes puoselėti tvarių švenčių tradicijas.

Trukmė: 2022 m. kovo 1 d. – 2022 m. gruodžio 30 d.

Vadovė: Daiva Nakrošienė

Projekto partneriai: Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras, KU botanikos sodas, Asociacija „Kūrėjų sąjunga“, VšĮ „Klaipėda atvirai“, Asociacija „Paupių bendruomenė“.

Trumpas projekto pristatymas: Augant žmonių sąmoningumui, pilietiniam aktyvumui dėl taršos mažinimo, gerėjant švietimo ir informacijos aplinkosauginėmis temomis sklaidai, tvarios aplinkos kūrimas per taikomosios dailės, meninius ir kūrybinius sprendimus tapo bendruomenių telkimo priemone. Įgyvendinant projektą „Tvarios šventės. Kalėdų eglučių kiemelis“ Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka kvietė bendruomenes jungtis į kūrybines iniciatyvas, kurių įgyvendinimo metu kartu su profesionaliais menininkais, kultūros edukatoriais buvo kūrybiškai ir novatoriškai sprendžiamos perteklinio vartojimo mažinimo, atliekų perdirbimo ir antrinio panaudojimo galimybių taikymo praktinės užduotys. Projekto įgyvendinimo metu buvo suorganizuotos ekologinei temai skirtas kultūrinių renginių ciklas, veikė kūrybinės dirbtuvės, kuriose buvo sukurtos naujos tvarios meninės dekoracijos, puošybos elementai, instaliacijos. Į ekologiškos ir tvarios kultūros programą buvo įtrauktos paskaitos, mobilios interaktyvios parodos, spektaklis. Finaliniu tvarių švenčių renginių akcentu tapo devintus metus KLAVB organizuojamo renginio – Kalėdų eglučių kiemelio atidarymas, kuriame bendruomenių nariai savo sukurtomis dekoracijomis ir instaliacijomis sukūrė unikalią ekologišką Kalėdų šventę.

Projektą remia: Klaipėdos miesto savivaldybė

Į viršų