Pradžia

Projekto „PhotoKICK“ partnerių susitikimas Kuldygoje

Atnaujinta: 2022-11-25
Pradžia

2022 m. lapkričio 21-22 dienomis Erasmus+ projekto „PhotoKICK“ komandos nariai iš Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos lankėsi Kuldygoje (Latvija), kur susitiko su projekto partneriu – Kuldygos meno ir technologijų centru. Susitikime dalyvavo bibliotekos direktorė dr. Laura Juchnevič, projekto vadovė Viktorija Žilinskaitė, vyresnioji bibliotekininkė Danguolė Ruškienė ir mentorė Larysa Sydorenko.

Pirmą vizito dieną bibliotekos komanda lankėsi Kuldygos skaitmeninių inovacijų centre (KDIH), kur Kuldygos meno ir technologijų centro direktorius Artis Gustovskis, kartu su projekto vadovu Tomu Girvaičiu, surengė įdomią ekskursiją. Kuldygos skaitmeninių inovacijų centras atidarytas 2022 m. rugsėjo mėn. buvusioje adatų gamykloje. Šiandien ši erdvė tapo bendradarbystės, inovacijų ir studijų centru. Projekto partneriai susipažino su joje teikiamomis paslaugomis, patalpomis ir pastato istorija.

Partneriai iš Kuldygos meno ir technologijų centro pristatė savo veiklas ir patirtį įvairiose srityse – neformaliajame suaugusiųjų ir vaikų švietime, lyderystę inovacijų diegime Kuldygos savivaldybėje, renginių ir mokymo veiklų organizavimą. Be to, partneriai supažindino su Kuldygoje vykstančiomis kultūros ir inovacijų veiklomis – fotografijų konkursais, parodomis, fotoklubo veikla, interaktyvių programėlių kūrimu, nuotolinių mokymų kūrimu, 3D modeliavimu, tarptautinio meno festivalio organizavimu, gatvės meno freskų kūrimo Kuldygos viešosiose erdvėse iniciatyva. Vėliau projekto komanda aplankė Kuldygos pagrindinę biblioteką ir meno galeriją, vyko į ekskursiją po Kuldygos UNESCO senamiestį. Dalyviai taip pat aptarė „PhotoKICK“ projekto eigą, projekto viešinimo Kuldygoje klausimus, diskutavo apie Erasmus+ projektų teikimą 2023 metų rudeniui.

Antrąją susitikimo dieną buvo aptartos būsimos „PhotoKick“ projekto bendradarbiavimo idėjos ir veiklos, susipažinta su bendruomenių telkimo galimybėmis organizuojant gatvės meno iniciatyvas. Projekto partneriai lankėsi Kuldygos Tamsiosios bei Kuldygos istorijos muziejuose. Susitikimo pabaigoje partneriai sutarė palaikyti efektyvią komunikaciją sėkmingam tolimesniam projekto įgyvendinimui.

Erasmus+ projektas „Photography Kaleidoscope: Inclusion, Communities, and Knowledge“ (PhotoKICK) įgyvendinamas kartu su tarptautiniais partneriais iš Lietuvos (Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka, Lietuvos nacionalinis muziejus), Latvijos (Kuldygos meno ir technologijų centras), Ispanijos (Kultūros asociacija „Espacio Rojo“), Slovėnijos (Mokslo, tyrimų meno, kultūros, edukacinių programų ir technologijų asociacija „EPEKA“)  ir Vengrijos (Vengrijos nacionalinis muziejus).

Finansuojama Europos Sąjungos lėšomis. Tačiau išreiškiamas požiūris ar nuomonė yra tik autoriaus (-ių) ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar Europos švietimo ir kultūros vykdomosios įstaigos (EACEA) požiūrį ar nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei EACEA negali būti laikoma už juos atsakinga.

Informaciją parengė Larysa Sydorenko (Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka).  

Į viršų