Pradžia

Jungtinių Amerikos Valstijų nepriklausomybės dienos minėjimas

Atnaujinta: 2024-06-30
Pradžia

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su JAV ambasada Lietuvoje, liepos 4-ą dieną kviečia visus norinčius dalyvauti šeimų šventėje. Renginio metu vyks kultūriniai ir edukaciniai renginiai, skirti paminėti JAV Nepriklausomybės dieną. Bibliotekos Saulės laikrodžio kiemelyje lankytojų lauks: Family LAB akademijos dirbtuvės mažiesiems, Vinetu kaimo atstovų sapnų gaudyklių gaminimo ir būgnų rato užsiėmimai, Editos Bodrovaitės ir Vaidoto Ruko akustinis koncertas.

Kaip teigia bibliotekos Amerikos skaityklos koordinatorė ir vyriausioji bibliotekininkė Julija Gajauskienė, JAV Nepriklausomybės diena turi istorinę reikšmę ir kviečia atsigręžti į demokratines vertybes. „Ši šventė, kai 1776 metais buvo paskelbta JAV Nepriklausomybės deklaracija, primena apie laisvės ir demokratijos svarbą. Minėdami šią dieną siekiame šviesti, skatinti tarptautinį supratimą, pabrėžti pamatines vertybes, kurios svarbios mums visiems“, – sako Julija Gajauskienė ir priduria, kad partnerystė su JAV ambasada Lietuvoje leidžia įgyvendinti daugybę įdomių ir prasmingų projektų bei pritraukti žymius svečius ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio.

„Žvelgdami į ateitį, planuojame tęsti ir plėsti šį bendradarbiavimą, siekiant skatinti kultūrinius ir edukacinius mainus tarp Lietuvos ir JAV. Pavyzdžiui, šiais metais dalyvauti tarptautiniame kultūros festivalyje „Inkultūracija“ pakvietėme Jungtinėse Amerikos Valstijose gimusią ir lietuvių išeivių šeimoje augusią poetę, rašytoją, vertėją dr. Laimą Vincę.  Tikimės, kad šis ir kiti būsimi renginiai, projektai padės stiprinti tarptautinius ryšius tarp abiejų šalių, o klaipėdiečiams suteiks neįkainojamų įspūdžių”.

JAV Nepriklausomybės dienos renginiai bibliotekoje organizuojami trečius metus iš eilės, kai 2022 metais bendradarbiaujant su JAV ambasada Lietuvoje, bibliotekoje įsikūrė Amerikos skaitykla. Skaityklos tikslas – suteikti  lankytojams galimybę susipažinti su JAV kultūra, ekonomika, literatūra, istorija.

Liepos 4 dienos programa:

11 val. Family LAB užsiėmimas mažiesiems. Renginio metu dalyviai susipažins su indėnų kultūra, jų aplinka ir unikaliais garsais.

13 val. Sapnų gaudyklės kūrimas su Vinetu kaimo atstovais.

15 val. Būgnų ratas su Vinetu kaimo atstovais.

18 val. Editos Bodrovaitės ir Vaidoto Ruko akustinis koncertas.

*Esant nepalankiomis oro sąlygomis, renginiai bus vykdomi bibliotekos patalpose.

Registracija į renginius vykdoma: el. p. amerikoskaitykla@klavb.lt arba tel. +370 46 410 345.

Į viršų