Pradžia

Biblioteka prisideda prie akcijos „Atsakingas skaitytojas“ ir kviečia skaitytojus rūšiuoti elektronikos atliekas

Atnaujinta: 2024-04-18
Pradžia

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka dalyvauja aplinkosauginiame bibliotekų konkurse „Atsakingas skaitytojas“ ir kviečia rūšiuoti nereikalingas elektronikos atliekas.

„Atsakingas skaitytojas“ – tai dešimtus metus vykstantis aplinkosauginis šalies bibliotekų konkursas. Projektas skirtas šviesti gyventojus apie tinkamą elektronikos ir baterijų atliekų rūšiavimą, jo trukmė – nuo 2024 balandžio pradžios iki 2024 m. spalio mėnesio pabaigos.

Konkurso organizatorius – ne pelno siekianti Elektronikos platintojų asociacija (EPA), kurios vienas iš veiklos tikslų – visuomenės švietimas apie elektronikos prietaisų ir baterijų, tapusių atliekomis, saugų ir tinkamą rūšiavimą. Konkurso partneriai – Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir Lietuvos bibliotekų draugija.

Projekto metu bibliotekų lankytojai raginami rūšiuoti ir iš namų atnešti senas baterijas bei kitus smulkius neveikiančius ar nenaudojamus elektronikos prietaisus (pvz., plaukų džiovintuvus, elektrinius virdulius, elektroninių detalių turinčius žaislus ir pan.). Baterijos turi būti metamos į specialią EPA elektronikos atliekų surinkimo dėžutę, ant kurios pažymėtos rūšiavimui skirtos ertmės. Speciali EPA elektronikos atliekų surinkimo dėžutė stovi bibliotekos pirmame aukšte, prie įėjimo į biblioteką durų.

Kviečiame skaitytojus:

  • atnešti į biblioteką nebenaudojamą smulkiąją elektroniką ir senas baterijas;
  • registruotis bibliotekos pirmo aukšto registratūroje nemokamam nebenaudojamos stambiosios elektronikos įrangos išvežimui iš namų.

Aktyviausia biblioteka, surinkusi daugiausiai elektroninių atliekų, laimės pagrindinį prizą – susitikimą su žinoma Lietuvos menininke, knygų autore ir iliustratore, laidų vedėja Nomeda Marčėnaite!

Į viršų