Pradžia
Renginys

SCANORAMA RODO: „ATVIRA LIETUVOS KINO ISTORIJA “

2022 Lapkričio 14—18 d. 17:30 Muzikos ir scenos menų skaitykla
Pradžia
*photo*
Šiemet prisimindami lietuvių kino tradiciją formavusias asmenybes žvilgsnį kreipsime į autorinius vaidybinio kino atspindžius ir kino muzikos refleksijas.
???? Renginiai nemokami ir atviri visiems!
 
???? Algimanto Puipos filmai
Pirmasis filmų rinkinys skirtas Algimantui Puipai, kuris už poetinę vaizdų realybę lietuvių kine ir naują šios krypties balsą buvo apdovanotas nacionaline premija. Jį sudaro jo Nepriklausomybės pradžioje sukurti filmai „Žuvies diena“ (1989), „Žaibo nušviesti“ (1996) ir „Vilko dantų karoliai“ (1997).
 
???? Programa „In Memoriam“
Praėjusiais metais anapus iškeliavusio kino režisieriaus ir operatoriaus Vytauto Damaševičiaus atminimui skirtas trumpametražių dokumentinių filmų triptikas, kuriame išsirikiavo „Liūdnoji Venecija“ (1990), „Lietuvos kronika“ (1990) ir „Draugas. Vieno Česlovo Milošo eilėraščio istorija“ (2011), įdėmiai žvelgia ir gilinasi į istorinio laikmečio, vietos ir asmens esmę.
 
????Priminsime ir vieną originaliausių šalies kompozitorių, Bronių Kutavičių, kurio talentas įsiliejo į Jono Vaitkaus režisuoto filmo „Strazdas – žalias paukštis“ (1990) garso takelį. Kadaise sumanytas kaip sceninis kūrinys ir Kauno dramos teatre tapęs legenda, šis paukštis nutūpė ir kino juostoje. Kurdamas muziką šiam filmui, kompozitorius siekė garsais atgaivinti panteistinės pasaulio sandaros struktūrą, dinamiką ir dermes.
 
Programa:
Lapkričio 14 d. 17:30 val.
„Žaibo nušviesti“, rež. Algimantas Puipa
 
Lapkričio 15 d. 17:30 val.
Vytauto Damaševičiaus trumpametražiai filmai
 
Lapkričio 16 d. 17:30 val.
Broniui Laurinavičiui atminti: „Strazdas – žalias paukštis“, rež. Jonas Vaitkus.
 
Lapkričio 17 d.
„Vilko dantų karoliai“, rež. Algimantas Puipa
 
Lapkričio 19 d. 17:30 val.
„Žuvies diena“, rež. Algimantas Puipa
 
Į viršų