Pradžia
Paroda

Edis Jurčys. Būties nerimas

2021 Spalio 08 d. 17:30—19:00 Kitose erdvėse
Pradžia
*photo*

Spalio 8 d. 17.30 val. KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaroma fotomenininko Edžio Jurčio personalinė paroda „Būties nerimas“, apimanti pastarųjų dvejų metų autoriaus kūrybą. Tai – baigiamasis Klaipėdos knygų mugės renginys. Kitais metais ši paroda bus pristatyta Vilniuje, Šiauliuose ir kituose šalies miestuose. Projektą vykdo Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka.

Uostamiestyje gimusio ir iki 1981 m. gyvenusio Edžio Jurčio kūryba klaipėdiečiams yra palyginti gerai žinoma. Nors menininkas jau daugiau nei tris dešimtmečius gyvena JAV, naujausius savo kūrinius pirmiausia stengiasi pristatyti Lietuvoje, gimtajame mieste, į kurį sugrįžta beveik kasmet. Praeitų metų pabaigoje Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešajai bibliotekai jis neatlygintinai perdavė ir dalį savo fotografijų archyvo (negatyvus ir fotoatspaudus). Tai – didžiausia šio autoriaus fotoarchyvo dalis, saugoma Lietuvoje. Daugiau nei metus laiko su biblioteka trukusio bendradarbiavimo rezultatas – ne tik naujausių autoriaus kūrinių paroda keliausianti po Lietuvą, bet ir netrukus pasirodysiantis retrospektyvinis E. Jurčio fotografijų albumas.

E. Jurčio parodoje „Būties nerimas“ – reakcija į šiandieninį pasaulį, jau antri metai kaustomą pandemijos, jį ištikusias kataklizmas ir socialinius konfliktus. Fotografijų ciklas „Didžiosios tuštumos jausmas“ (2020) praeitų metų vasarą buvo rodytas Prospekto galerijoje Vilniuje, ciklai „Užsibarikadavę iki ašarų“ (2020) bei „Mirties ir gyvasties jėga“ (2021) žiūrovui pristatomi pirmą kartą.

Paroda veiks iki lapkričio 7 d.

Kuratorė – Danguolė Ruškienė.

Organizatorius – Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka.

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė.

Forografija: Edis Jurčys. Iš ciklo „Didžiosios tuštumos jausmas“, 2020.

Į viršų