Pradžia

Susitikimas su rašytoja Loreta Jastramskiene ir knygos „Visada, Tėve, bus Amerika“ pristatymas

Atnaujinta: 2022-11-14
Pradžia

Lapkričio 23 d. (trečiadienį) 16 val. Palangos viešosios bibliotekos renginių salėje rašytoja,  literatūrinės Juozo Tumo-Vaižganto premijos laureatė Loreta Jastramskienė pristatys naujausią savo romaną daugiaprasmiu pavadinimu – „Visada, Tėve, bus Amerika“. Tai jautri, nešanti viltį sakmė apie šeimą, giminę, tautos istoriją. Skaidrus, ryškus ir skaudus pasakojimas išguldytas keturių kartų akimis, kuriame persipina sovietinės Lietuvos okupacijos 1940 m. pasekmės, tremties kančias patyrusių žmonių likimai.

Patyrusi, ką reiškia augti tremties ženklu pažymėtoje šeimoje, L. Jastramskienė savo penktąjame romane pasakoja sukrečiančią istoriją apie sūnų, visą gyvenimą laukusį tėvo laiško iš Amerikos. Šį romaną ji skiria savo tėčiui, kuris būdamas penkerių, su mama buvo ištremtas į Sibirą – svetimą, šaltą ir  priešišką žemę. Būtent knygos autorės tėčio  autentiški  pasakojimai ir tapo pirminiu impulsu imtis plunksnos.

Jausena žmogaus, kurio neturėjo būti, labai gerai pažįstama tremtiniams ir jų vaikams. Tai neiškalbėta tema, kartais abejingai nustumiama į pakraštį pareiškiant, kad dairytis atgal nereikėtų. Gilus rašytojos žvilgsnis į žmogų atsivėrusiose istorijos bedugnėse suteikia skaitytojui paguodą, nusiraminimą, ypač šiandien, ne vienam susimąsčius apie būties trapumą ir vėl istorijai pasisukus spirale. Juk sovietmečiu dažnas mūsų svajodavome apie Ameriką – pačią gražiausią, šviečiančią už jūrų marių ir kuri nebūtinai išsipildė. Amerika čia – romane – ne geografinė sąvoka, tai – viltis.

Maloniai kviečiame!

Į viršų