Pradžia

Saugiškiai po „Malūno sparnais“ šventė valstybės dieną, atidarė parodą

Atnaujinta: 2022-07-19
Pradžia

Susitikti ir vieni kitus pasveikinti su gražia Lietuvos valstybės akimirka, su bendra tautiška giesme, mintyse ar garsiai ištarti lietuvišką žodį. Svarbu kartu pabūti įsimintinose bendrystės akimirkose, pagerbiant jubiliatus ir naujagimius – tokie bendruomenių šventės „Po malūno sparnais“ Saugose esminiai akcentai.

Kas nėra girdėjęs Simonaitytės pavardės? Juk ji pirmoji laimėjo valstybės premiją už „Aukštųjų Šimonių likimą“. Tai lyg Mažosios Lietuvos žemaitė nuo Minijos, aukštoka, liekna, stambiai ryškiais bruožais, ramiai žvelgianti, pasitikimai kalbanti, nors ir ne per šneki.

Šilutės rajono F. Bajoraičio VB Saugų filialo bibliotekininkių Reginos Juškienės ir Rasos Strumylienės iniciatyva pagerbtas ir krašto šviesuolės Ievos Simonaitytės, kurios 125-uosius gimimo metus minime, atminimas Saugose.

Ta proga bibliotekoje vyko tautodailininkės Violetos Astrauskienės grafikos darbų parodos „Tau, garbioji Ėve“ atidarymas. Parodos autorė pristatė parodą, skaitė savo kūrybą. Sukurti parodą, dedikuotą Ievai Simonaitytei, įkvėpė kraštietės rašytojos Editos Barauskienės knyga „Kovingoji Ėvė“.

Pirmą kartą darbai buvo eksponuoti Šilutės Hugo Šojaus muziejuje, vasario – balandžio mėnesiais Šilutės krašto tautodailininkų jungtinėje parodoje.

Vienuolikos grafikos darbų ciklas, tai trumpas pasakojimas apie mitologines būtybes – senovės baltiškąsias deives ir dievaičius. Tautodailininkės sukurti mistifikuoti mitologinių būtybių portretai vaizdingi, išraiškingai perteikiantys autorės gebėjimą įsijausti į protėvių kurtą pasaulį.

Parodos autorė neslepia, kad pasižvalgymai po Mažosios arba Prūsų Lietuvos palikimus, pasigilinimas į I. Simonaitytės trilogiją, buvo tas akstinas sukurti mini pasakojimą mitologinių būtybių tema, dedikuojant jį būtent garbiajai Ėvei.

Parodos atidaryme koncertavo jaunasis talentas iš Saugų seniūnijos, Sakūtėlių, Karlas Gedgaudas. Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos studentas, Lietuvos ir tarptautinių akordeonistų konkursų laureatas, 2021 metų Lietuvos balso dalyvis. Parodos dalyviams Karlas dovanojo nepamirštamą muzikinę dovaną.

Šilutės F.Bajoraičio viešoji biblioteka. Saugų filialo bibliotekininkės Regina Juškienė ir Rasa Strumylienė

Į viršų