Pradžia

Pažinkime savo kraštą ir puoselėkime jo paveldą

Atnaujinta: 2022-11-23
Pradžia

Lapkričio 16 d. grupė suaugusiųjų bibliotekos bičiulių dalyvavo vienoje iš literatūrinių kelionių knygininkų pramintais keliais, kurių metu ne tik prisiminė iškiliųjų knygininkų kūrybą, bet ir dalyvavo edukacinėse dirbtuvėse, vienoje iš jų –  „Taip buvo rišamos knygos senovėje“.

Apie projektą

Autobusiukui pajudėjus, Vaikų aptarnavimo skyriaus vedėja Vita Gerulienė papasakojo, kad šiais metais buvo finansuotas Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos tęstinis projektas „Knygrišystė knygių žemėje 2“. „Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba, Šilutės rajono savivaldybė, UAB Šilutės Polderiai. Idėją įgyvendinti tokio pobūdžio projektą paskatino tai, jog biblioteka yra įsikūrusi Šilutės miesto vietoje, kuri tampriai susieta su vietos istorija, kultūros paveldo objektais, urbanistine erdve. Čia veikė ne vienas knygynas, knygrišykla. Knygrišystės tema aktuali ne tik Šilutės miesto ir rajono gyventojams, bet ir svečiams. Projekto veiklos prisideda prie Šilutės krašto pažinimo, kviečia daugiau sužinoti apie knygininkų kultūros kelią“, – tęsė pristatymą V. Gerulienė.

Pirmas sustojimas

Švėkšnoje mus pasitiko gidė Agnė Duobinienė. Nors rudeniška diena buvo ne iš šiltųjų, tačiau buvo įdomu klausytis pasakojimų apie senuosius Švėkšnos gyventojus, pasivaikščioti po miestelį ir parką, kuris savaip žavus – medžiai stovi be lapų, toli matyti. Stabtelėjome prie ginkmedžio, išbarsčiusio savo vaisius, prie 1880 metais grafo Adomo Alfredo Gustavo Pliaterio statytų rūmų – Vilos Genowefos. Pasidarėme nuotraukų atminčiai.

Edukacija bibliotekoje

Kitas sustojimas buvo Žemaičių Naumiestyje. Mus pasitiko bibliotekininkės Nijolė ir Danutė. Vaikų aptarnavimo skyriaus vyriausioji bibliotekininkė Kristina Kelmelienė pakvietė susėsti prie didžiulio stalo ir per keletą minučių pasiruošė edukacijai – išdėliojo priemones darbui: padėkliukus, itališkos natūralaus raugo odos gabalėlius, dirželius, popierių, ylas, siūlus ir adatas. Iš pradžių susipažinome su senuoju knygrišystės amatu, jo istorija, šio amato didybe ir reikšme. Pasirodė, kad knygrišystės amatas nėra jau toks paprastas. Ne taip paprasta yla pradurti storą odą, praverti vaškuotą siūlą. Besišnekučiuodamos dirbtuvių metu kiekviena įsirišome po vieno lanko mažytę  knygelę, vaišinomės kava ir arbata, pyragaičiais. Išvyka buvo naudinga ir įdomi, žadinanti norą dalyvauti ir kitose edukacijose.

Birutė Morkevičienė

Į viršų