Pradžia

Originali knygų instaliacija davė startą konkurso „Klaipėdos knyga 2021“ balsavimui

Atnaujinta: 2022-03-06
Pradžia

Intelektualiai, jautriai, šiltai Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos „Kauno atžalyno“ padalinyje (Kauno g. 49) pristatyta konkurso „Klaipėdos knyga 2021“ instaliacija METŲ KNYGA. Konkursas vyksta jau 16-ąjį kartą! Šių metų naujovė – originali knygų instaliacija su audiogidu, kuris lankytojus kvies kovo 2 d.–balandžio 24 d. susipažinti su konkursui pateiktomis knygomis ir balsuoti už populiariausią Klaipėdos knygą. Gražiausią, kaip visada, išrinks komisija.

Atidarymo akcentas – palaikymas Ukrainai

Knygos šventė prasidėjo malda Ukrainai, kurią atliko Augustė Paulavičiūtė, jai akomponavo Marijus Kučikas. Ant bibliotekoje žydinčio medžio nutūpė mėlyni ir geltoni paukšteliai, o renginio svečiai segėjo bibliotekininkų gamintus ženkliukus su Ukrainos vėliavos spalvomis, šie akcentai įnešė renginiui naują prasmę – vienybės, supratimo, draugystės. Sudėtingais momentais kultūra tampa vilties šaltiniu mums visiems, nes būtent kultūrinis tapatumas, spausdintas žodis, istorija, papročiai yra vertybinis mūsų valstybės pagrindas.

Knygos tarp žmonių!

Instaliacijos „Metų knyga“ vizualika atskleidžia knygos lengvumą, artumą žmogui, prabangą rankoms ir sielai. Idėjos autoriai – renginio režisierė Vida Narveišytė, architektas – Vladas Balsys. Šventės gidas Linas Zubė kvietė drąsiai nerti į klaipėdietiškų knygų jūrą:  „Mielieji, šiuo metu Lietuvoje yra arti 500 leidėjų, kasmet išleidžiama daugiau kaip 3400 pavadinimų knygų. Knygų gausa užgriūva mus kaip lavina, knygas dabar rašo virėjai, influenceriai, sportininkai, dainininkais, namų šeimininkės ir visi, kas geba rašyti. Tai nebėra tik rašytojų privilegija. Todėl knygų jūra pasidarė neaprėpiama. Bet mums labiausiai rūpi klaipėdietiška knyga, todėl uolūs mūsų bibliotekininkai šioje jūroje savo išminties tinklais sužvejojo tik klaipėdietiškas, išleistas Klaipėdoje ir parašytas autorių klaipėdiečių“.

Susirinkusiems sveikinimo žodį tarė bibliotekos direktorė Bronislava Lauciuvienė: „Knygos – įkvėpimo šaltinis ir paguoda, jos mums kalba apie tautos istoriją. Branginkime akimirkas kartu, vertinkime taiką, stenkimės ją išsaugoti. Gyvenimas tęsiasi – rašytojai rašo knygas, leidėjai leidžia, o mes, skaitytojai, balsuokime ir išrinkime populiariausią!“

Draugėn susitiko Klaipėdos leidėjai, knygų autoriai

Šiais metais konkursui pateikti 34 leidiniai, taip pat yra pateiktas vieno iš šių leidinių tęsinys, pagal konkurso nuostatus traktuojamas kaip vienas dokumentas. Spektras platus – nuo poezijos, prozos, terapinės, dvasinės literatūros, meno albumų, mokslo monografijų iki Klaipėdos krašto istorijų ir fotografijų. Renginyje dalyvavę Klaipėdos leidėjai, knygų autoriai, spaudos atstovai turėjo puikią progą pabendrauti, dalintis mintimis ir naujais atradimais.

Konkurse dalyvauja penkios uostamiesčio leidyklos: „Klaipėdos universiteto leidykla“, „S. Jokužio leidykla-spaustuvė“, „Libra Memelensis“, „Eglė“, „Druka“, penki leidėjai:  Lietuvos jūrų muziejus, „Si: said“ galerija, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės ir Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešosios bibliotekos, „Kūrėjų sąjunga“ ir devyni autoriai klaipėdiečiai: Gintaras Grajauskas, Juozas Šikšnelis, Dainius Sobeckis, Darius Musteikis, Jūratė Sučylaitė, Daiva Molytė-Lukauskienė, Marytė Kuzmaitė (Šulskienė), Bronius Puidokas ir Ernestas Žvaigždinas. 

Raginimas aktyviai balsuoti už populiariausią knygą

Konkurse dalyvaujančios knygos kovo–balandžio mėnesiais bus pristatomos visuomenei, susitinkant su jų autoriais ir leidėjais. Dalis knygų jau pristatytos vasario mėnesį. Renginių grafiką, video įrašus sekite ir už patikusias knygas balsuokite tinklapyje www.biblioteka.lt ir Klaipėdos miesto bibliotekose!

Konkurso užbaigimo finalinis akcentas planuojamas balandžio 27-ąją, minint Nacionalinę bibliotekų savaitę. Dovanas konkurso nugalėtojams sukurs menininkė Neringa Poškutė-Jukumienė.

Dėkojame konkurso finansiniam rėmėjui – UAB „Mūsų laikas“, informaciniam rėmėjui – dienraščiui „Klaipėda“.

P.S. Skaitykite, susižavėkite, galbūt nusivilkite, tik nelikite abejingais – balsuokite už populiariausią Klaipėdos knygą!

Renata Rudienė
Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos metodininkė rinkodarai ir viešiesiems ryšiams

www.biblioteka.lt

Į viršų