Rudeninėmis spalvomis pasidabinę Pagėgiai tampa įkvėpimu ne vienam Pagėgių krašto kūrėjui, o neretai – ir meno mylėtojams iš kitų Lietuvos vietovių. Būtent į tokią Pagėgių atvaizdavimui tapyboje skirtą profesionalių kūrėjų sąšauką kraštiečius ir miesto svečius 2021 m. lapkričio 18 d. pavakarę kvietė Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokykla – tądien bibliotekoje organizuotas Pagėgių, Jurbarko, Šilalės bei Tauragės dailės ir technologijų mokytojų plenero „Rudenėjančios gamtos etiudai“ kūrybinių darbų parodos atidarymas. Džiugu, jog renginys sulaukė gausaus visuomenės dėmesio – į jį sugūžėjo tiek maži, tiek dideli meno mylėtojai: Pagėgių savivaldybės vadovai, Tarybos nariai, administracijos atstovai, ugdymo įstaigų pedagogai, bibliotekininkai, dailės profesionalai iš Jurbarko bei Tauragės, jaunieji Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos dailės bei muzikos skyrių auklėtiniai ir daugelis kitų. Rudenišku muzikiniu kūriniu vakaro dalyvius, svečius pasveikino Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos mokinė Gabija Sragauskaitė (mokytoja – Regina Pilkionienė).
Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė pasidžiaugė, jog biblioteka turėjo galimybę tapti šios nuostabios, bibliotekos erdves vaiskiausiomis spalvomis papuošusios parodos autorių buveine: 2021 m. rugsėjo 25 d. čia organizuotas pleneras, kurio pagrindu ir „gimė“ ši ekspozicija. Tąkart dailininkams pristatyta biblioteka bei išlaikytas linksmasis jų žinių apie Pagėgius „egzaminas“ – sužaistas bibliotekos sukurtas mega formato kraštotyrinis-edukacinis žaidimas „Mažosios Lietuvos širdy: kelionė po Pagėgių kraštą“.
Pagėgių krašto dailės mokytojai įteikė jurbarkiškiams bei tauragiškiams kolegoms po plenero gamtos temai atliepiantį, iš žaliuojančių gamtos gėrybių Liucijos Bungardienės sukurtą rankų darbo teptuką. Jį laikant rankose, kiekvienas renginyje dalyvavęs pedagogas pakviestas pristatyti savo kūrinį. O jų būta pačių įvairiausių: skirtingomis technikomis nutapytų, įmantriausiais potėpiais nudailintų... Tačiau visuose ekspozicijos darbuose, kaip ir kiekvieno dailininko pristatomoje kalboje, vyraujančia tema tapo susižavėjimas Pagėgiais, šio miesto, nors ir nedidelio, bet mielo, jaukiomis vingiuotomis gatvelėmis, žaliuojančiais parkais, autentiškais architektūriniais objektais ir kt... Kalbėjo ne tik dailininkai – parodoje eksponuojami kūriniai taipogi kalbėjo patys už save ir traukte traukė susirinkusiųjų žvilgsnius šiltumu, spalvingumu, ekspresyvumu. Jaunieji Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos muzikos skyriaus atlikėjai Erikas Maksimas Fadejev bei Julija Paleckytė susirinkusiųjų ausis džiugino užburiančiais akordeono garsais (mokytoja – Ona Parnarauskienė), o Ugnė Garmutė – svajingu džiazu (mokytoja – Marina Dvarvitene).
Renginyje dalyvavę bei savo kūrinius pristatę pagėgiškiai dailės ir technologijų mokytojai Lina Ambarcumian, Liucija Bungardienė, Virginija Kariniauskienė, Eligijus Kriaučiūnas, tauragiškiai pedagogai Vida Karbauskienė, Jurgita Navickaitė, Jolita Ogintaitė, Margarita Paukštaitienė bei mokytojai iš Jurbarko Juozas Budzinauskas ir Lina Rušienė ne tik pasidalino gerąja profesine patirtimi, pasidžiaugė naujoms kūrybinėms iniciatyvoms, įkvepiančia gražia tarpusavio kultūrine bendryste, bet ir apsikeitė simbolinėmis atminimo dovanėlėmis.
Sveikindamas renginio dalyvius ir svečius, Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius akcentavo, jog gražūs bei prasmingi bendradarbiavimo saitai įvairiose visuomeninio, kultūrinio, politinio gyvenimo srityse jau ilgą laiką sieja Pagėgius, Tauragę, Šilalę ir Jurbarką. Savivaldybės vadovas drauge su administracijos direktoriumi Virginijumi Komskiu, įteikdamas parodos autoriams ir renginio organizatoriams rožių žiedus bei įspūdingo dydžio vaisių puokštę, dėkojo už galimybę išvysti šią parodą, lygindamas ją su dovana širdžiai ir akims, kurią kiekvienas šios originalios parodos atidarymo dalyvis neabejotinai išsineš namo ir dar ilgai prisimins. Tardamas sveikinamąjį žodį, Pagėgių Šv. Kryžiaus bažnyčios klebonas Kazys Žutautas teigė, jog kiekvienas žmogus kasdien piešia savo gerų darbų gyvenimo piešinį, kuriame atsispindi jo vidinis pasaulis, maldingumas, požiūris į supančią aplinką. Dvasininkas linkėjo parodos kūrinių autoriams neapleisti kilnumui inspiruojančio savo darbo, tęsti vidinės kūrybos kelionę ir parteikti ją aplinkiniams.
Įteikdama dailininkams po gėlės žiedą ir bibliotekai perduodama atminimo dovanėlę, Pagėgių savivaldybės meno ir sporto mokyklos direktorė Evelina Norkienė save įvardino kaip patį turtingiausią žmogų pasaulyje, kuriam gyvenimas padovanojo galimybę dirbti tokių gabių talentų – sportuojančių, muzikuojančių, tapančių mokytojų bei mokinių – apsuptyje. Ji teigė, jog mokiniams yra didžiulė laimė turėti tokius visuomeniškai, kūrybiškai aktyvius mokytojus, kuriais galima didžiuotis ir visada į juos lygiuotis. Mokyklos vadovė taipogi dėkojo Pagėgių savivaldybės vadovams už tiek mokiniams, tiek mokytojams suteiktas puikias mokymo ir mokymosi sąlygas jaukiose, erdviose, visapusiškam funkcijų atlikimui pritaikytose patalpose bei už nuolatinį palaikymą plėtojant veiklas. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, gėlių žiedais pedagogams ir saldžiomis dovanėlėmis jauniesiems muzikos atlikėjams dėkodama už nepamirštamą vakarą, pakvietė visus pratęsti šį šiltą susitikimą prie arbatos puodelio.
Pagėgių, Jurbarko, Šilalės bei Tauragės dailės ir technologijų mokytojų plenero „Rudenėjančios gamtos etiudai“ kūrybinių darbų paroda Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje veiks iki 2022 m. sausio mėnesio pradžios. Maloniai kviečiame apsilankyti.
Sonata Nognienė
Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos
metodininkė – skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja
Nuotraukų autorė Asta Andrulienė