Pradžia

Konkurso nugalėtojų knygos – istorinės dovanos klaipėdiečiams

Atnaujinta: 2022-05-03
Pradžia

Švenčiant Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekoje įvyko konkurso „Klaipėdos knyga 2021“ apdovanojimų ceremonija, kurioje nuskambėjo populiariausios ir gražiausios Klaipėdos knygų vardai. Konkurso naujovė – knygų instaliacija su audiogidu, konkurso moto – žmonės tarp knygų, o knygos tarp žmonių. Šiemet rinkimuose aktyviai balsuota – per 1600 balsų!

Populiariausia knyga – apie Klaipėdos parką

Skaitytojų išrinkta Populiariausia knyga„Klaipėdos parko istorija“, sudarytoja: Jolanta Norkienė-Kokkalis, leidėjas: „Libra Memelensis“. Apdovanojimą atsiėmęs leidyklos vadovas Kęstutis Demereckas džiaugėsi pergale. Populiariausios knygos kategorijoje II vietos nugalėtoja knyga „Kėdainių dvaras. Sustabdytos akimirkos“, sudarytojas: Vaidas Banys, VšĮ „Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centras“, išspausdino UAB spaustuvė „Druka“. III – ioji vieta atiteko erdvinei pop-up knygai „Iškylanti Klaipėdos istorija“, teksto autorė Rita Maksimavičienė; iliustratorė Raminta Jogminaitė, dizainerė, maketuotoja, konstruktorė Justina Plienaitienė, leidėjas: UAB spaustuvė „Druka“. UAB spaustuvė „Druka“ įvertinta už aukštą spaudinių kokybę ir novatoriškus knygų dizaino sprendimus, o dizainerė Justina Plienaitienė – už pop-up knygos originalų maketą ir leidinio inžinerinio sprendimo sukūrimą.

Gražiausia knyga – apie Lietuvos jūrų muziejaus laivų modelius

Komisija, kuriai vadovavo Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto dekanas prof. Alvydas Klimas, išrinko Gražiausią Klaipėdos knygą – „Laivų modeliai. Lietuvos jūrų muzijaus rinkiniai prabyla“, sudarytojai: Romualdas Adomavičius, Edvinas Ubis, knygos dizaineris: Tadas Karpavičius, leidėjas: Lietuvos jūrų muziejus. „Tikimės, kad laivai eksponatai įsups į jūrinės istorijos bangas ir sužadins norą išplaukti į jūrą“, – rašoma knygoje.

Komisija, kuriai šiais metais vadovavo prof. A. Klimas, pastebėjo knygas, kurios išsiskyrė savo meniškumu, originalumu, eksperimentiniais bruožais, estetika. Jų leidėjai apdovanoti paskatinamaisiais prizais ir diplomais:  S. Jokužio leidykla-spaustuvė už jautrų, šiltą, paslaptingą leidinį – aktorės Ingos Jankauskaitės eilėraščių  knygą „Ir tai praeis“. Knygoje I. Jankauskaitės eilėraščius papildo ir įvaizdina aktorės fotoportretai, kuriuos sukūrė menininkė Viktorija Vaišvilaitė. Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešoji biblioteka už profesionalų Edvardo Jurčio  fotografijų albumo „Būti šalia“ (sudarytoja Danguolė Ruškienė) maketą ir estetinį sprendimą. Skirtos padėkos: menininkui  Romui Klimavičiui už nuoširdžią, estetišką ir menišką leidinio formą, ir Marytės Kuzmaitės eilėraščių rinkinio „Sankirta“ iliustravimą, dizainerei Agnei Kanaverskytei su didele meile sujungusiai dviejų brolių – Ernesto Žvaigždino ir Romo Žvaigždino kūrybą vienoje knygoje „Kas ten žino…“

Tradiciškai Populiariausios ir Gražiausios knygos nugalėtojams bei paskatinamųjų prizų atstovams  įteikti elegantiški, subtilūs menininkės Neringos Poškutės-Jukumienės  meno kūriniai.

Renginyje dalyvavęs mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis pasidžiaugė, kad tiek daug Klaipėdos leidėjų ir autorių dalyvavo konkurse, palinkėjo smalsių skaitytojų ir visą knygų bendruomenę pasveikino su didžia švente.

Bibliotekos direktorė Bronislava Lauciuvienė sveikino ir džiaugėsi, kad jau 16-ąjį kartą Imanuelio Kanto viešoji biblioteka organizuoja konkursą „Klaipėdos knyga“, kasmet sulaukia daug leidėjų dėmesio, konkursas įgauna vis naujų atspalvių. Direktorė dėkojo ilgamečiam konkurso mecenatui Rimantui Cibauskui, finansiniam rėmėjui UAB „Mūsų laikas“ bei  informaciniam rėmėjui – dienraštis „Klaipėda“.

Nepakartojamą vakaro aurą  sukūrė charizmatiškų atlikėjų koncertas, kurį atliko muzikos studijos „Grock“ vadovas Linas Švirinas ir dainininkė, vokalo pedagogė Elena iš Ukrainos!

Renata Rudienė, Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos metodininkė rinkodarai ir viešiesiems ryšiams

Į viršų