Pradžia

Detektyvai paaugliams

Atnaujinta: 2023-01-16
Pradžia

Nors šiuo metu knygų pasirinkimas itin platus, kartais kyla bėdų randant norimą knygą. Šį kartą pateikiame detektyvinių knygų sąrašą paaugliams, kad paieškos būtų lengvesnės.

Kevin Brooks „Dienoraštis iš bunkerio“

Šešiolikmetis Lainas gyvena gatvėje. Vieną dieną jis pagrobiamas ir įkalinamas požeminiame bunkeryje. Iš pradžių vaikinas pamano, kad buvo pagrobtas dėl išpirkos, – jis turi turtingą ir garsų tėvą. Tačiau ši istorija visai kitokia... Ji šokiruos, sujaudins ir sukrės. Tai žvilgsnis į tamsiausias ir šviesiausias žmonijos puses. Tik stiprių nervų skaitytojams.

E. Schwab „Galantija“

Karštakošė keturiolikmetė Olivija Prior užaugo mergaičių mokykloje. Vienintelis daiktas, likęs jai iš praeities, yra motinos dienoraštis ir jis, regis, atskleidžia vis stiprėjusią jos beprotybę. Vieną dieną Olivija gauna iš niekad jos nelankiusio dėdės laišką, kviečiantį į šeimos dvarą – Galantiją. Nepaisydama motinos dienoraštyje įrašytų įspėjimų nesiartinti prie šios vietos, nuvyksta, tik tuojau paaiškėja, kad niekas jos čia nelaukia. Bet ji neketina pasitraukti – čia pirmą kartą gyvenime pasijuto kaip namie. Ir visai nesvarbu, kad pusbrolis Metjus sutinka ją priešiškai, o namas pilnas šmėklų, klaidžiojančių aplink... Galantija slepia daugybę tamsių paslapčių ir Olivija pasiryžusi jas atskleisti. Netrukus ji žengs pro aptrupėjusią sieną ir atsidurs vietoje, kuri yra Galantija ir kartu nėra. Tik mergina dar nenutuokia, su kuo jai teks susidurti ir kokį pasirinkimą padaryti.

Karen M. McManus „Vienas iš mūsų meluoja“

Karen M. McManus detektyvinio romano paaugliams „Vienas iš mūsų meluoja“ dėmesio centre – penki po pamokų palikti paaugliai. Vienas iš jų miršta, likusieji keturi tampa įtariamaisiais. Istorija pasakojama iš kiekvieno ketveriukės mokinio perspektyvos. Tą dieną vyko daug keistų dalykų. Kodėl būtent jie atsidūrė uždaroje klasėje? Kam pavyko taip puikiai viską suplanuoti, jog žmogžudystė laikoma nelaimingu atsitikimu? Kiekvienas iš jaunuolių turėjo motyvą. Nužudytasis planavo netrukus paskelbti šiuos mokinius kompromituojančios medžiagos savo gimnazijos gandų tinklaraštyje „Apie tai“.

Kitos serijos dalys: „Vienas iš mūsų bus kitas“

Karen M. McManus „Du gali išlaikyti paslaptį …jei vienas iš jų negyvas“

Pavojingos apgaulingai tykaus miestelio paslaptys, šiurpinantys grasinimai, žmogžudystės ir begalinis jaunos merginos ryžtas išsiaiškinti tiesą – tobulas kokteilis kvapą gniaužiančiam detektyviniam trileriui. Eko Ridžas – mažas Amerikos miestelis. Elerė jame nėra buvusi, bet apie jį žino viską. Kadaise ten dingo jos septyniolikmetė teta, o vos prieš penkerius metus miestelį išgarsino abiturientų pokylio karalienės žmogžudystė. Dabar Elerė kraustosi į Eko Ridžą pas močiutę, kurios beveik nepažįsta. Miestelis tarsi atvirukas, bet kupinas paslapčių. Dar nė neprasidėjus mokslo metams anonimas pagrasina abiturientų pokylyje pakartoti, kas nutiko prieš penkerius metus, o tada dingsta dar viena mergina.

Jakob Wegelius „Žudiko beždžionė“

Naktis Lisabonos uoste. Apšviestas dujinių žibintų bėga žmogus. Tai Alfonsas Moro, ir jo gyvybei gresia pavojus. Bėglį gaubia paslaptis, kurią bet kokia kaina siekia išsaugoti galingos jėgos. Persekiotojas priartėja. Pasiveja. Vos po keleto akimirkų susirėmimas baigtas. Moro krinta nuo krantinės, ir jį praryja juodi Težo upės sūkuriai. Uosto skersgatviai prisipildo kuždesių, kad įvyko žmogžudystė. Pasklinda gandas, kad netoliese slapstosi pamišęs, kraujo ištroškęs padaras. Tai – žudiko beždžionė.

Mats Strandberg, Sara B. Elfgren „Ratas“

Jos – šešios mažai ką bendra turinčios moksleivės iš to paties nedidelio miestelio mokyklos. Kiekviena kovoja su savo problemomis, kompleksais ir viduje kunkuliuojančiomis jausmų audromis. Tačiau jų gyvenimams lemta neatpažįstamai pasikeisti, kai kraujo klane randamas bendramokslis. Visi tiki, kad tai – savižudybė, bet ar tikrai? Prasidėję keisti įvykiai priverčia šešetuką susivienyti. Kodėl merginos sapnuoja keistus sapnus ir nubunda gaisro dūmų kvapo prisigėrusiais plaukais? Kas kartais įsibrauna į jų mintis ir priverčia besąlygiškai paklusti? Kodėl mokyklos direktorė jas vadina išrinktosiomis? Tai – tik dalis klausimų, į kuriuos teks atsakyti prieš stojant į kovą su blogio demonais.

Kitos serijos dalys: „Ugnis“ ir „Raktas“

Sara Allegrini „Tinklas. Kaip išgelbėti tą, kuris nenori būti išgelbėtas?“

Pagrindiniai knygos veikėjai galėtų būti pavadinti „sunkiais“ vaikais. Netikėtai trys jaunuoliai atsiduria tamsiame ir nepažįstamame miške. Vieta nuošali, aplinkui nė gyvos dvasios. Taip pat jie neturi maisto, vandens, telefonų, interneto ir kitų įprastame gyvenime savaime suprantamų dalykų. Kodėl jie atsirado tokioje vietoje? Pirminė reakcija – pyktis. Ar čia kažkoks tėvų pokštas? Vėliau atsėlina baimė. Miesto vaikai miške nesijaučia saugūs, nežino ką daryti. Ar tai bausmė, už tai, kad jaunuoliai savo gyvenimą siekė nugyventi paviršutiniškai ir visapusiškai save žalodami? Romano pradžia primena romaną apie serijinį žudiką bei jo žaidmėlius. Visgi, yra asmuo, kuris lyg ir padeda jaunuoliams, nors niekada nepasirodo. Jis palieka raštelius ir priverčia paauglius užsidirbti naudingų, išgyvenimui reikalingų dalykų. Pamažu knygos „Tinklas: kaip išgelbėti tą, kuris nenori būti išgelbėtas?“ atmosfera kinta. Tai psichologinė istorija priverčianti nagrinėti giliausius žmogaus jausmus ir iš naujo įvertinti savo gyvenimo vertybių skalę. Autorė priverčia pamąstyti ir apie tai, kad paauglio pyktis ir atžarumas neretai slepia kančias, kurių suaugusieji nepastebi, arba tiesiog nenori matyti. Vidinė kova, nuoskaudos, atleidimas – tik kelios knygoje nagrinėjamos temos.

Lauren Oliver „Panika“

Heter niekada nelaikė savęs bebaime ir niekada netroško išsiskirti iš kitų. Todėl niekada neketino dalyvauti „Panikoje“ – žaidime, kuriame mokyklą baigę mokiniai rizikuoja gyvybe mirtinai pavojingose rungtyse, bandydami laimėti įspūdingą pinigų sumą. Tačiau kai atsiranda kai kas, dėl ko verta kovoti, Heter supranta turinti kur kas daugiau drąsos, negu manė. Dodžo niekada nebaugino „Panika“. Jis tiki: ilgai kurtas slaptas planas ir viena didelė paslaptis tikrai padės jam laimėti. Tačiau jis dar nežino, kad slaptų planų ir paslapčių turi ne jis vienas...

Lene Kaaberbol „Šešėlių vartai“

Prieš septynerius metus pradingo Anos mama. O dabar Ana vis girdi jos pagalbos šauksmą. Bet tas šauksmas – tik mergaitės galvoje. Ar ji pradeda eiti iš proto? O gal mamą iš tiesų kažkas įkalinęs, ir jai reikia pagalbos?

Pėdsakai atveda prie Šešėlių vartų – tiesiai į tamsą, kurios Ana taip bijo.

Tamsą, kurioje galima žūti.

Ursula Poznanski „Saeculum“

Grupė jaunuolių susigalvoja žaidimą – penkias dienas praleisti miško glūdumoje, viduramžių sąlygomis – be elektros, telefono, net be degtukų. Toks malonumas nė kiek neviliotų Bastiano, jeigu ne Sandra, patyrusi realybės žaidimų dalyvė, kuriai jis jaučia simpatiją.Kur visa tai vyks, žaidėjai sužino tik geležinkelio stotyje, o tada sumanytą žygį apniaukia pirmasis šešėlis: nuošalus miškas, kuriame turi vykti žaidimas, laikomas prakeiktu. Iš pradžių į tai niekas nežiūri rimtai, bet pamažu ima dėtis vis keistesni dalykai, ir, rodos, nekalta kelionė į praeitį staiga virsta pavojinga tikrove. Negana to – jaunuoliams net mirtino pavojaus akivaizdoje privalu laikytis keistų žaidimo taisyklių...

Ursula Poznanski „Erebas“

Nikas įsigyja piratinę kompiuterinio žaidimo „Erebas“ kopiją. Šis žaidimas mokykloje platinamas slapta, jo taisyklės itin griežtos: žaisti galima tik kartą, žaisdamas turi būti vienui vienas ir niekada niekam nieko nepasakoti apie „Erebą“. Kas šias taisykles pažeidžia arba neįvykdo užduoties, negailestingai baudžiamas. To negana – norint pereiti iš vieno žaidimo lygio į kitą, tenka atlikti užduotis ir realiame gyvenime. Virtualusis pasaulis ir tikrovė taip susipina, kad atskirti jų ribas darosi neįmanoma... Nikas, kaip ir daugelis kitų mokinių, tampa priklausomas nuo žaidimo. O tada gauna užduotį, kuriai nėra pasirengęs...

Į viršų