Pradžia
Knygos pristatymas

SUSITIKIMAS | KNYGŲ PRISTATYMAS

2022 Birželio 22 d. 16:00—17:30 Konferencijų salė
Pradžia
*photo*
Birželio 22 d. 16 val. bibliotekos Konferencijų salėje įvyks Gyčio Padegimo „Pirmeiviai: trys Kauno Lietuvos pjesės“ ir Aušros Martišiūtė-Linartienės „Juozas Vaičkus – lietuviško teatro ir kino spiritus movens“ knygų pristatymas.
 
Dalyviai:
Prof. dr. Aušra Martišiūtė-Linartienė, Lietuvos teatro ir muzikos akademijos dėstytoja Rita Juodelienė, Lietuvos literatūros ir tautosakos instituto leidybos centro vadovas Gytis Vaškelis.
---
APIE KNYGAS
Gytis Padegimas. Pirmeiviai: trys Kauno Lietuvos pjesės.
Šios dramos yra tam tikras edukacinis lituanistikos projektas, kuriuo siekiama sugrąžinti ir išpopuliarinti nekanonines, išstumtas paribio asmenybes. Dramos susijungia į savotišką Lietuvos kultūros istorijos atminčiai dedikuotą dokumentinę biografinę trilogiją.
 
Aušra Martišiūtė-Linartienė. Juozas Vaičkus – lietuviško teatro ir kino spiritus movens
Juozas Vaičkus visur ir visada buvo ryškiai matoma asmenybė, žmogus, nebijojęs ambicingų tikslų ir apie juos viešai kalbėjęs prakalbose, rašęs spaudoje. Daugelį jo keltų tikslų teatrui ir kinui galėjo įgyvendinti tik daugybė susitelkusių žmonių, valstybinės institucijos, deja, visuomenė jo keltoms idėjoms dar nebuvo pasiruošusi.
 
Knygų leidimą parėmė Lietuvos kultūros taryba.
Į viršų