Pradžia
Renginys

Spektaklis visai šeimai „Žalia gyva“

2023 Gegužės 23 d. 13:00—14:00 Konferencijų salė
Pradžia
*photo*
Žalia gyva – senas vaikų žaidimas. Jį Vilniuje ir apylinkėse žaidė pokario vaikai. Bet kuriuo momentu vaikas galėjo ištarti „žalia gyva“ ir draugas turėjo parodyti prie savo kūno glaudžiamą žalią, gyvą lapą, gėlės žiedą ar pan. Žiemą tai buvo nelengva užduotis!

Profesionali kūrybinė grupė pasitelkusi nuotraukas, literatūrinę medžiagą, gyvus prisiminimus kūrybiškai ir jautriai sudėliojo originalų scenarijų, kurio veikėjai – įvairių tautybių, įvairių laikotarpių mažieji Vilniaus gyventojai. O istorijos – pačios įvairiausios – ir labai linksmos, ir liūdnos, ir sukrečiančios – tokios, kokia Vilniaus ir visos Lietuvos istorija (iš Vokietijos bėgiais keliaujančio ir ieškančio tėvų berniuko istorija, mergaitės su ožkele, gyvenančios Aušros vartų palėpėje, žydų berniuko Romeno meilės istorija, Baltijos kelias, tremtinių traukiniai ir kt.).

Tai – tarsi gyva istorijos pamoka, skatinanti prisiminti ir didžiuotis Lietuvos istorija, vystanti kritinį mąstymą, kūrybiškumą. O taip pat prasmingai švęsti 700 metų Vilniaus paminėjimą!

Spektaklio tikslas – pasiūlyti profesionalų teatro pasirodymą vaikams, šeimoms, kelti mintis apie savo šalies istoriją ir istorines aplinkybes, skatinti daugiakultūriškumo, tolerancijos, pozityvumo idėjas, siekti kritinio mąstymo įgūdžių, meno įvairovės sklaidos, bei jaustis istorijos kūrėjų dalimi (spektaklio metu žiūrovai įtraukiami į interaktyvų veiksmą – visi esame istorijos kūrėjai!).

„Teatriukas“ – profesionalus šeimos teatras vaikams, kurianti daugiausia vaikams ir dalyvaujanti įvairiuose kultūros, švietimo, bei socialiniuose projektuose.

Anot žiūrovų išsiskiria muzikalumu, mobilumu, bei įtraukia komunikacija scenoje.


Spektaklis ŽALIA GYVA D. Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje pripažintas geriausiu 2016 m. spektakliu vaikams.

Režisierė – Agnė Sunklodaitė, scenografė – Giedrė Brazytė, kompozitorius – Žilvinas Ramanauskas, aktoriai – Dalia Mikoliūnaitė, Žilvinas Ramanauskas.

Trukmė – 50 min.

Spektaklį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. 

Kviečiame registruotis 3–6 klasių vaikus ir šeimas. 
 
BŪTINA REGISTRACIJA!  el. paštu vaikams@klavb.lt arba tel. 8 (46) 341 726
 
Spektaklis – skirtas Vilniaus 700 paminėjimui ir visiems – saugantiems istoriją, atmintį žalią gyvą!
 
Renginys NEMOKAMAS.
Į viršų