Pradžia
Renginys

LAURYNO KATKAUS KNYGOS „NAKVYNĖ BERLYNE“ PRISTATYMAS

2023 Sausio 27 d. 17:00—18:00 Konferencijų salė
Pradžia
*photo*
Sausio 27 d., 17 val. kviečiame jus į susitikimą su Laurynu Katkumi, kuriame bus pristatoma jo naujausia knyga „Nakvynė Berlyne“.
 
Laurynas Katkus yra žymus Lietuvos rašytojas, eseistas ir vertėjas, gyvenantis Vilniuje. Jis išleido keletą eilėraščių ir esė rinkinių, romaną „Judantys šešėliai". Anglų ir 
vokiečių kalbomis pasirodė šešios L. Katkaus knygos.
 
„Navynė Berlymne“ buvo nominuota Lietuvos rašytojų sąjungos premijai bei naujienų tinklapyje 15 min. geriausios metų knygos rinkimuose, lietuvių grožinių knygų kategorijoje.
 
Apie knygą:
 
„Nei Katkus, nei Kundera nekuria tokių veikėjų, kurie būtų tiek rimti ir patys sau aiškūs, kad taptų tiesiog neįdomūs ir nuobodūs. Vidurio Rytų europietis šių autorių kūriniuose turi savąją istoriją, kuri visada yra susijusi su kultūrine, socialine ir politine jo šalies ir regiono praeitimi ir dabartimi. Skirtingai nei Kmita, apysakų autorius nesunkina skaitytojo kelionės puslapiais – norint suprasti Nakvynės Berlyne pasakotoją ir veikėjus, nereikia specialaus žodyno“.
Ramūnas Čičelis.
 
„Katkaus rašyme patrauklus žvaliai bėgantis profesionalus sakinys, kaupiantis vaizdinės ir patirtinės informacijos baitus. Kiekvienas iš keturių kūrinių yra skirtingas, ir tai liudija rašančiojo galimybių amplitudę“.
Jūratė Sprindytė
 
„Įtraukia ne tik laiko bei erdvės konkretybės, bet ir atminties magija bei mistika. Galų gale ima atrodyti, kad svarbus ne tiek sovietmetis ar kitas konkretus laikas, tačiau būtent atminties paslaptis – prustiška ir kartu katkiška, su įtaigia nerimo ir kitų išgyvenimų dinamika“.
Dalia Jakaitė
 
Renginį moderuoja – Ramūnas Čičelis 
Į viršų