Pradžia
Renginys

GIEDRĖS KAUKAITĖS KŪRYBOS VAKARAS „APIE ANĄ IR ŠĮ LAIKĄ“

2023 Balandžio 13 d. 18:00—19:45 Konferencijų salė
Pradžia
*photo*
Maloniai kviečiame balandžio 13 d. 18.00, į bibliotekos Konferencijų salę, kurioje įvyks Giedrės Kaukaitės kūrybos vakaras „Apie aną ir šį laiką“.
 
„Dainavimas scenoje buvo mano profesija, o rašymas - dovana“, - sako garsi dainininkė, pedagogė, profesorė savo atsiminimų knygoje „Mano Eldoradas“, kurios turinį taikliai nusako paantraštė „...apie aną ir šį laiką...".
 
Lietuvos rašytojų sąjungos neseniai išleistoje, archyvinėmis nuotraukomis gausiai iliustruotoje knygoje autorė grakščiai veda skaitytoją savo vaikystės takais, jaunystės ieškojimų bei itin turtingos kūrybinės veiklos Lietuvoje ir užsienyje keliais, praveria teatro gyvenimo, koncertinės ir pedagoginės veiklos užkulisius.
 
„Esu tokia laiminga, kad net neįsivaizduojate - tarsi namie lauktų ne tik atgiję mylimi artimieji, bet ir įstabiausia sutiktų asmenybių draugija: režisieriai Juozas Miltinis ir Vlada Mikštaitė, dirigentas Jonas Aleksa, dainininkai Vaclovas Daunoras ir Nijolė Ambrazaitytė, kompozitorius Antanas Rekašius, mano teta Ona Žoulienė, dievdirbys Lionginas Šepka, rašytojai Ričardas Gavelis ir Juozas Erlickas bei daug kitų, dabar jau mano užrašuose apsigyvenusių charizmatiškų asmenybių“.
 
Dešimt metų operos scenoje dainavusi didžiuosius soprano vaidmenis, po to 20 metų buvusi Nacionalinės filharmonijos solistė, daugiau kaip tris dešimtmečius dėsčiusi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Giedrė Kaukaitė yra mūsų dainavimo tradicijos puoselėtoja ir tęsėja. Pirmoji atlikusi daugelį lietuvių kompozitorių opusų, ji tapo naujo kūrybos sąjūdžio dalimi, skatintoja ir įkvėpėja.
 
Šis vakaras – puiki proga susitikti su žinoma dainininke, išgirsti pokalbį apie kūrybą ir satisfakciją, pasiklausyti aktoriaus Vytauto Rumšo skaitymo, pasigrožėti muziko Petro Vyšniausko džiazo improvizacijomis.

Vakaro vedėjas Lietuvos rašytojų sąjungos narys, literatūrologas dr. Marijus Šidlauskas.
Maloniai kviečiame!
Į viršų