Pradžia
Renginys

Diskusija „Klaipėdos DNR: apie miesto tapatybės kodą ir atjaunėjimo mitą“ | INKULTŪRACIJA

2022 Rugsėjo 26 d. 17:10—00:00 Konferencijų salė
Pradžia
*photo*

Moderuoja dr. Liutauras Kraniauskas, dalyvauja prof. dr. Algis Mickūnas (JAV), prof. Aldis Gedutis, dr. Inga Urbonaitė-Vadoklienė, Sonya Winterberg (Vokietija) 
Renginio partneris: Deutsches Kulturforum östliches Europa e. V.  
Vieta: Konferencijų salė, I a. (Herkaus Manto g. 25)

Kalbėsimės apie miesto ir miestiečių gyvenimą, istoriją ir jų ateitį. DNR – gyvos būtybės pagrindas, lemiantis jo gyvavimo ciklą, verčiantis siekti tęstinumo kitose kartose. Miesto genetinis kodas – vaizduotės kūrinys apie ateitį, dažniausiai perstumdantis architektūrinį miesto audinį, atimantis simbolinę galią iš vienų bendruomenių ir perduodantis ją kitoms – jaunesnėms, gyvybingesnėms, žadančioms naująjį miesto suklestėjimą.  

Koks yra dabartinis Klaipėdos tapatybės kodas, kaip jis pasikeitė per pastaruosius 30 metų? Kaip mentaliniai vaizdiniai apie naująjį suklestėjimą veikia urbanistinę struktūrą? Kiek simbolinė ir materiali miesto dabartis bus atspari ateities projekcijoms? Ar Klaipėda vis dar bus didelių galimybių ir sparčiai kintančių iliuzijų vieta, kurią jau senokai aplenkė Vilnius, Kaunas ar Anykščiai? Kas bus kiti miesto atsinaujinimo ir atgimimo šaukliai bei pranašai? 

 

Į viršų