Pradžia
Paroda

DAIVA DAŠENKOVIENĖ | „REFLEKSIJOS“ | TAPYBOS DARBŲ PARODOS ATIDARYMAS

2022 Gruodžio 01 d. 18:00—19:00 Baltoji galerija
Pradžia
*photo*
Gruodžio 1 d. 18 val. Baltojoje galerijoje atidarysime Daivos Dašenkovienės parodą „REFLEKSIJOS“.
 
Daiva Dašenkovienė – 2015 m. baigė studijas ir pradėjo dirbti Klaipėdos Dramos Teatre dailininke-dekoratore. Dailininkės parodos po Lietuvą keliauja nuo 2012 m. Menininkė taip pat veda ir kūrybines dirbtuves bei dalyvauja pleneruose. Nuo 2021 m priklauso dailininkų sąjungai.
„Tapyboje siekiu individualiai užmegzti ryšį su paveikslu ir esu atsakinga už vidinės būtinybės raišką, kuri galėtų sužadinti panašią žiūrovo emociją. “
 
Daugiau autorės minčių apie apie parodą „REFLEKCIJOS“:
„Refleksija apibūdinama kaip perstatymas, apmąstymas arba turinio įprasminimas. Ji leidžia aiškiau identifikuoti situaciją, perkelti ją į analizės lygį. Taip atrandama nauja pozicija, kuri apibūdinama praeities ir būsimos veiklos atžvilgiu. Refleksinė pozicija, kuri slypi patirties fonuose. Tai aiškesnis, ryškesnis tikrovės suvokimas, kur jaučiamas tas pats žmogaus gyvenimas, tik stipresnis, aiškesnis ir išmintingesnis. Menas atveria juos savo pertekliu, kuriame pasaulis ir žmogus nušvinta įvairiausiais būdais.
Scenos menai, o ypač teatras, jungia dvi pagrindines raiškos formas – fizinę ir verbalinę. Pagrindinė bet kokios teatrinės veiklos prielaida yra atspirties taškas išsakyti tam tikrą nuomonę. Nuo seniausių Graikų tragedijos laikų, scenoje išsakomi žodžiai būdavo skirti ne vienoms ausims, o visiems žmonėms. Teatro kūrėjai kalba apie situacijas pasaulyje ir tiki, kad juos slegiančios problemos gali būti aktualios bet kur pasaulyje. Ši raiškos forma, vadinama teatru, visuomet kreipiasi į žmones ne tik savo asmeniniu, bet ir visuomeniniu požiūriu. Tokiu būdu man teatras tampa minties teatru, kuris apeliuodamas į žmogaus protą, yra pašauktas spręsti esminius žmonijos būties klausimus.
Pristatydama parodą „Refleksijos“ aš remiuosi teatru, kuris leidžia analizuoti konkrečią situaciją, kuris skatina mąstyti, keisti požiūrį arba vystyti jį. Norisi remtis ateities teatro veiksmine ir jausmine forma.
 
Tapyba yra ta erdvė, kurioje pasitelkdama raiškos priemones, galiu apmąstyti žmogaus laikinumo, atminties suvokimo, tapatumo sampratas. “
Paroda eksponuojame iki gruodžio 30 d. 
 
Į viršų