Pradžia
Renginys

Apie pajūrio architektūrą: procesai vakar ir šiandien | Knygų pristatymai Klaipėdoje

2021 Birželio 11 d. 17:45 - 19:00 Saulės laikrodžio kiemelis
Pradžia
*photo*
Lietuvos pajūryje – įvairovė. Nuo funkcijos (kurortai, gyvenamosios dalys, uostai) iki architektūrinės raiškos. Nuo vokiško stiliaus įkvėptų vilų iki sovietmečiu išvystytos masinio apgyvendinimo architektūros... Kaip šią architektūros įvairovę mato atvykstantys atostogauti? O kaip ją suvokia vietiniai, gyvenantys ir kuriantys čia?
Leidykla „Lapas“ šiemet pristato knygą PALANGA. ARCHITEKTŪROS GIDAS, o pernai pasirodė NERINGA. ARCHITEKTŪROS GIDAS. Leidyklos suburti architektūros istorikai ir architektai kelerius metus tyrinėjo miestus ir atostogavimo bei gyvenimo įpročius Lietuvos pajūryje.
Pokalbyje autoriai pristatys savo atradimus apie Palangos, Šventosios ir Neringos architektūrą. Kelsime klausimus: kaip žvelgti į architektūrą ir kaip ją saugoti? Ką vertingu paveldu laiko architektūros tyrėjai, o ką – vietos gyventojai bei praktikai?
Dalyvauja knygų leidybos kūrybinis kolektyvas:
- Martynas Mankus, architektas, autorius
- Liutauras Nekrošius, architektas, autorius
- Marija Drėmaitė, architektūros istorikė, autorė
- Vasilijus Safronovas, istorikas, autorius
- Aistė Galaunytė, architektė, knygos redaktorė
moderuoja leidėja, leidyklos „Lapas“ įkūrėja Ūla Ambrasaitė
Pristatymą rengia: LASKAO kartu su leidykla „Lapas“. Tai yra kasmet LASKAO organizuojamo Klaipėdos architektūros renginių ciklo „Klaipėdos architektūra“ renginys.
Renginį remia: Lietuvos kultūros taryba
Vieta: Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos kiemelis [esant blogoms oro sąlygoms – konferencijų salė]
Į renginį būtina registracija: t.ly/WdyH viso renginio metu prašome dėvėti apsaugines kaukes ir laikytis saugaus atstumo.
 
 
APIE PRISTATOMAS KNYGAS:
„Palanga. Architektūros gidas“
www.leidyklalapas.lt/products/palanga-architekturos-gidas
„Neringa. Architektūros gidas“
http://www.leidyklalapas.lt/.../neringa-architekturos...
 
Į viršų