Pradžia
Paroda

Antano Dilio fotografijų parodos „Gyvenimo pareiga“ atidarymas

2023 Rugsėjo 04 d. 17:00—18:00 3 a. ekspozicinė erdvė
Pradžia
*photo*

Rugsėjo 4 d. 17 val. bibliotekos III aukšto ekspozicinėje erdvėje vyks Antano Dilio fotografijų parodos „Gyvenimo pareiga“  atidarymas. 

Būdamas korespondentu Antanas Dilys išmaišė visą Šiaulių regioną, fiksavo to meto įvykius, žmones. Pats buvo daugybės tarptautinių fotoparodų organizatorius, kelių dešimčių personalinių parodų autorius. Dar 2020 m. A. Dilys Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešajai bibliotekai padovanojo beveik 1200 fotografijų, todėl, jaučiant pagarbą šiam žmogui ir jo nuveiktiems darbams, buvo parengtas ir laimėtas projektas „Antano Dilio fotografijos erdvinėje materijoje“. Vienas iš šio projekto tikslų yra ne tik pagerbti A. Dilį, jo indėlį į fotografijos istorijos paveldosaugą, bet ir įamžinti šio autoriaus darbus, reikšmingus ne tik Šiaulių regionui, bet ir Lietuvai. Sukurta unikalaus erdvinio dizaino paroda „Gyvenimo pareiga“  yra jo, kaip fotoreporterio, reportažo žanro atstovo užfiksuotų įvairių kaimo gyvenimo, ankstesnio laikmečio darbų, rūpesčių ir švenčių, džiaugsmų atskleidimas.  Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešajai bibliotekai autoriaus padovanotos kolekcijos dalis ir bus pristatyta parodos metu. 

Atidarymo metu dalyvaus: klaipėdietis, autoriaus Antano Dilio sūnus Raimondas Dilys ir Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotojas Almantas Šlivinkas.

Paroda veiks iki spalio 4 dienos. 

Informuojame, kad renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama. Renginio dalyviai gali būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie bus skelbiami socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje.

Į viršų