Pradžia
*

Šlapio kolodijaus fotografavimo dirbtuvės su fotografu Artūru Šeštoku

2024 Vasario 03 d. 15:00—17:00 3 a. ekspozicinė erdvė
Pradžia
*photo*
Vasario 3 d. 15 val. bibliotekos III a. ekspozicinėje erdvėje fotografas Artūras Šeštokas supažindins su šlapio kolodijaus fotografavimo technika.
 
Terminas „fotografija“ – rašymas šviesa - pirmą kartą paminėtas 1839 m. Pirmasis sėkmingai paplitęs fotografavimo metodas buvo dagerotipija. Pirmoji dagerotipo plokštelė pagaminta 1833 m. Beveik tuo pačiu metu (1851 m.) atrasta šlapio kolodijaus fotografavimo technika. Šiuo būdu gaunamas atvaizdas vadinamas ambrotipu arba ferotipu. Atvaizdas ant stiklo – ambrotipas, o ant juodos metalinės plokštelės – ferotipas. Šią fotografavimo techniką 19 amžiuje ją atrado anglas Frederick Scott Archer (1813 - 1857). Tuo pačiu metu ambrotipija užsiiminėjo ir prancūzas Gustave Le Grey. Šlapio kolodijaus procesas gyvavo apie 30 m. kol buvo išrastos sausos plokštelės.
 
Fotografavimas vyksta taip: ant stiklo plokštelės užpilamas fotografinis kolodijus, tada plokštelė mirkoma sidabro nitrato tirpale, kur medžiagos sureaguoja. Įjautrinta šviesai stiklo plokštelė dedama į fotoaparatą ir fotografuojama. Tada tuojau pat ryškinama ir gautas vaizdas fiksuojamas. Atspaude ant stiklo vaizdas švyti, nes pasidengia sidabru, kuris atspindi šviesą.
Fotografijos dirbtuvėse galima ir fotografuotis, ir stebėti fotografavimo procesą. Vienos fotografijos padarymas trunka apie pusvalandį. Gautas atvaizdas stiklo plokštelėje yra vienintelis originalas.
 
 
Dirbtuvės – nemokamos.
________
„Erasmus+ projektą „Photography Kaleidoscope: Inclusion, Communities, and Knowledge“ finansuoja Europos Sąjunga.
________
Informuojame, kad renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama. Renginio dalyviai gali būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie bus skelbiami socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje.
Į viršų
*easytoread*