Pradžia
*

„Pinhole – lėtosios fotografijos kūrybinės dirbtuvės“

2024 Vasario 03 d. 11:00—13:00 Muzikos ir scenos menų skaitykla
Pradžia
*photo*
Vasario 3 d. nuo 11 iki 13 val. bibliotekos Muzikos ir scenos menų skaitykloje (II a.) vyks „Pinhole – lėtosios fotografijos kūrybinės dirbtuvės“.
 
Edukacijos metu iš paprasčiausių buityje naudojamų daiktų patys pasigaminsime „fotografuojančią dėžutę“ ir trumpam tapsime miesto fotografais, vėliau patys išryškinsime nuotraukas tamsiame kambaryje ant šviesai jautraus popieriaus. Šios edukacijos dalyviai susipažins su analoginės fotografijos istorija, sukurs meniškas nuotraukas, patys atlikdami kiekvieną „Pinhole“ fotografijos etapą.
„Pinhole“ fotografija remiasi senovėje atrastu „Camera obscura“ optiniu reiškiniu, kuomet pro mažą skylutę sukoncentruota šviesa sukuria apverstą objekto atvaizdą. Edukacijos dalyviai pamato sąsają tarp šiuolaikinės fotografijos medijos ir jos pradmenų, jų akivaizdoje vykstantys fotografiniai procesai iliustruoja chemijos ir fizikos pamokų medžiagą. Užsiėmimo metu skatinamas kūrybingumas, taip pat tvarus antrinis daiktų panaudojimas, kadangi fotoaparatu gali virsti net ir panaudota kavos skardinė ar kartoninė dėžutė.
Užsiėmimą ves Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos edukatoriai Irina Jarec ir multimedijų dizaineris Mindaugas Masaitis.
_________
„Erasmus+ projektą „Photography Kaleidoscope: Inclusion, Communities, and Knowledge“ finansuoja Europos Sąjunga.
________
Informuojame, kad renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama. Renginio dalyviai gali būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie bus skelbiami socialiniuose tinkluose ir žiniasklaidoje.
Į viršų