Pradžia

Žaidimas su degtukais

Atnaujinta: 2024-06-07
Pradžia
Autorius: Egidijus Aleksandravičius, Birutė Garbaravičienė

Jei šiandien kas paklaustų, kam skirta ši knyga, atsakyčiau iš anksto (ir ilgainiui) paruoštu sakiniu: ji skirta tiems, kurie ima nutuokti, kad nustojus klausinėti „kodėl?“ gyvenimas anksčiau ar vėliau praranda prasmę. O jau paskui sektų vis nuobodesni aiškinimai, kas dar negeistino mums nutinka vienuose ar kituose viešosios egzistencijos plotuose, kuriuose išsitenka mūsų šalis.

„Po bendru pavadinimu „Žaidimas su degtukais“ (taip vadinasi ir priešpaskutinis lrt.lt paskelbtas mano rašinys) knygon sugulę straipsniai buvo parašyti per šešerius pastaruosius metus. Skaitytojas nesunkiai supras, kad tai vis labiau sukrečiantis pandemijos ir Rusijos karo prieš Ukrainą laikotarpis, kuris išjudino nusistovėjusią normalybę, gundė apmąstyti tas mūsų bendrabūvio savybes, kurios kitu metu nebūtų taip aštriai kritusios į akis.“ – Egidijus Aleksandravičius

Egidijus Aleksandravičius – istorijos profesorius, akademikas, visuomenininkas, daugelio istorijos ir publicistikos knygų autorius, TV laidų vedėjas ir LTV laidos „Be pykčio“ bendraautoris.

Birutė Garbaravičienė – žinoma žurnalistė, filologė, Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus valdybos pirmininkė, buvusi LRT laidos „Be pykčio“ redaktorė, knygų „Pokalbiai be pykčio“, „Leonidas Donskis: Man skauda“ sudarytoja.

Į viršų