Žvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyviŽvaigždutė neaktyvi
 

kaip uzaugintiEsther Wojcicki – amerikiečių žurnalistė, rašytoja, ugdymo ekspertė. Niujorke gimusi Esther studijavo Kalifornijoje, čia baigė anglų kalbą ir politikos mokslus. Vėliau savo žinias gilino studijuodama žurnalistiką. Nuo 1984 m. ji dirba Palo Alto mokykloje, kur dėsto anglų kalbą ir žurnalistiką. Jos vyras Stanley – Stanfordo universiteto fizikos profesorius. Mokytojaudama Esther tūkstančiams vaikų padėjo rasti savo gyvenimo kelią, apie ją su susižavėjimu atsiliepė net Steve’as Jobsas.


Knygoje Esther Wojcicki pristato savo auklėjimo metodą TRICK. Jį sudaro penki fundamentalūs principai, padedantys augti savarankiškai asmenybei. Tai pasitikėjimas (angl. Trust), pagarba (Respect), nepriklausomybė (Independence), bendradarbiavimas (Collaboration) ir paslaugumas (Kindness). Visi jie veda bendro tikslo link – augdamas vaikas turi tapti savarankiška asmenybe savarankiškame pasaulyje. Juk vaikus auklėjame ne dėl tinkamo elgesio namuose ar klasėje, bet dėl to, kad jie – būsimo pasaulio gyventojai ir žmonijos ateitis.
Skirtingai nei populiarių teorijų autoriai, knygoje „Kaip užauginti žmones, kuriems sekasi“ nepritaria tėvų „sraigtasparnių“ ideologijai. Pamirškite tai – bendraukite su jais, kaip su lygiais. Leiskite jiems patirti pasaulį ir būti atsakingiems už savo veiksmus. Esther dukros įrodė – šis triukas (angl. TRICK) puikiai veikia!