Šių metų sausį, kaip ir kasmet, bus įteikta jau 31-oji Ievos Simonaitytės literatūrinė premija, skiriama autoriams, savo kūryba garsinantiems Klaipėdos kraštą. Atrodytų, tradicinis įvykis, tačiau rašytojos vardas šiemet garsiau skambės visoje šalyje – Respublikos Seimo nutarimu 2017-ieji paskelbti Ievos Simonaitytės metais. O iki tol būta visko: jos kūryba įvertinta ne viena Lietuvos valstybės premija, negailėta klasikės vardo, tačiau ilgainiui mesti kaltinimai šlovinus sovietų valdžią, kūriniai pašalinti iš mokyklų programos, dabar Simonaitytės vardas vėl keliamas iš užmaršties.

Prieš keletą metų biblioteka į savo rankas perėmė rūpinimąsi šios nuo 1987 m. teikiamos literatūrinės premijos reikalais. Nedaug trūko, kad dešimtmečius gyvuojanti tradicija būtų nutrūkusi, nes, panaikinus apskričių administracijas, nebeliko premijos steigėjo bei finansuotojo. 2011 m. I. Simonaitytės bibliotekos direktorius Juozas Šikšnelis ir UAB „Mūsų laikas“ valdybos pirmininkas kultūros mecenatas Rimantas Cibauskas pasirašė penkerių metų rašytojos premijos rėmimo sutartį, kuri 2016 m. pratęsta dar penkeriems metams, padidinant premijos piniginę išraišką.

Šiųmetinė literatūrinė Ievos Simonaitytės premija paskirta ir įteikta istorikui, rašytojui ir diplomatui Alfonsui Eidintui už knygą „Pūga prie Mėmelio“.

Straipsnis apie renginį

Virtuali paroda dedikuota Ievos Simonaitytės literatūrinės premijos laureatams