Balandžio 17 d. 18.00 val. Edukacinėje erdvėje (H. Manto g. 9a) įvyko Edgaro Strauko iliustracijų parodos „Veikėjai, pasauliai ir nuotykiai juose“ atidarymas. 

Iliustratorius Edgaras Straukas mokėsi Vilniaus dailės akademijoje ir įgijo vizualaus dizaino specialybę. Kūrėjas nuolat tobulina savo žinias įvairiuose kursuose, mokymuose. Pirmoji asmeninė paroda šiais metais vyko Vilniuje, Adomo Mickevičiaus bibliotekoje, antroji vyks Klaipėdoje, Edukacinėje erdvėje.

Edgaras Straukas dalyvauja įvairiose parodose, kaip vienas iš dalyvių buvo VDA Klaipėdos skyriaus organizuotoje „40 dizaino kartų“ parodoje 2014 m. spalį. 2015 m. vykusioje Dizaino savaitėje Klaipėdoje iliustracijos džiugino praeivius Parodų rūmų vitrinose. 2017 gegužę iliustracijos kabėjo tarp įvairių kitų iliustruotojų ir dizainerių Vilniuje, Atomic Garden organizuotame renginyje. Žvelgiant į ateitį - gegužės 4 d. Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje Lietuvos 100-mečiui paminėti skirtoje parodoje tarp 25 dalyvių bus eksponuojama jaunojo kūrėjo iliustracija „Tikroji Nepriklausomybės akto suradimo istorija“ .

Didžioji dalis iliustracijų buvo kurtos knygoms. E. Straukas dalyvavo ir šiųmetinėje Vilniaus knygų mugėje, kurioje dalino autografus ir džiaugėsi didelių ir mažų skaitytojų šypsenomis, padėkos žodžiais, kurie kūrėją įkvėpė ir toliau nesustoti kurti.

Iliustratorius šioje parodoje nori su lankytojais pasidalinti pastarųjų metų iliustracijomis, parodyti pasaulius, kuriuose keliavo ir sutiko pasakojimų veikėjus. Jį žavi nuotykiai, netikėtumai istorijos vingiuose ar tiesiog šypseną keliantys vaizdai. Autorius tikisi, kad apsilankę jo parodoje žmonės namo sugrįš truputį laimingesni.

Renginys nemokamas