Laikas – neaprėpiama, amžina upė, nešanti mus supančią begalybę...
R. Martinkus

                                                Saulės laikrodis „Laiko knyga“

Saulės laikrodis – pats natūraliausias ir tikriausias laiko tėkmės matavimo prietaisas. Pažvelgus į „Laiko knygą“, galima sužinoti, koks šią akimirką yra tikslus Saulės laikas Klaipėdoje. Ne tas, kurį mums lemia sutartinės laiko juostos ir rodo įprasti laikrodžiai, bet tikras, natūralus, duotas Gamtos.

Saulės laikrodžio - kalendoriaus veikimo principas toks pat parastas ir tobulas kaip pati Visada. Nuo gnomono – trikampės formos rodyklės, lygiagrečios Žemės ašiai, Saulės spindulių šešėlis krenta ant kadrano  - skalės, kuri yra stati pietų – šiaurės ir lygiagreti rytų - vakarų kryptims. Ties kuria valandų padala yra šešėlis – tokia Saulės valanda yra šioje vietoje.


Neklystanti Saulė parodo ir kalendorinį gamtos laiką, praneša apie vasaros ir žiemos saulėgrąžas bei pavasario ir rudens lygiadienius. Vidurdienį, kai Saulės spindulys sustoja ties XII valanda, jo šešėlio ilgis nurodo, kokiame Zodiako ženkle esame bei koks dabar metų laikas. Kalendorinės žymos  išdėstytos ant vertikalios linijos po gnomonu.


Kompozicijos „Laiko knyga“ kūrėjai

Iniciatorius

Juozas Šikšnelis

Mecenatas

UAB „Pamario restauratorius“

Autoriai

Romas Klimavičius

Romualdas Martinkus