Ievos Simonaitytės bibliotekos mažajame kiemelyje 2018 metais besibaigiant vasarai buvo atidengtas Simonaitytės suolelis. Juozo Šikšnelio idėją kūnu pavertė dailininkas Romas Klimavičius su talkininkais – bibliotekos darbuotojais. Suolelį mecenavo UAB „Pamario restauratorius“ vadovas Aldas Kliukas. Nors rašytojos jubiliejų šventėme 2017 m., kurie Seimo nutarimu buvo paskelbti Simonaitytės metais, dėmesys rašytojos kūrybai bei asmenybei neslopsta. Tad ne veltui suolelį puošia Simonaitytės žodžiai: „Paskutinio taško niekada nepadėsiu“. Tai rašytojos priesakas sau ir mums, bibliotekininkams, nuolatos skatinti skaitytojų interesą rašytojos kūrybai.

mp3KLAUSYTI.7 MB

Istorinių vertybių sugrįžimas

2011 m. Klaipėdos apskrities viešajai I. Simonaitytės bibliotekai ilgalaikei panaudai perdavus Klaipėdos krašto darbo grupės AdM (Arbeitsgemeinschaft der Memellandkreise e. V.) archyvą, jo istorija su šia data nesibaigė. Balandžio 24-ąją AdM draugija bibliotekai perdavė unikalias istorines regalijas – Mėmelio šaulių gildijos karaliaus sidabro grandines, juostą bei Priekulės evangelikų liuteronų bažnyčios taurę. Karo metu išvežtos iš Klaipėdos krašto, pastaruoju metu šios vertybės buvo saugomos Liuneburgo muziejuje Vokietijoje.
Iškilmingame perdavime dalyvavo AdM draugijos pirmininkas, Klaipėdos miesto garbės pilietis Uvė Jurgštys (Uwe Jurgsties), pavaduotojas Gertas Baltzeris (Gert Baltzer), bibliotekos direktorius Juozas Šikšnelis. Šios istorinės vertybės, sulaukusios žurnalistų bei klaipėdiečių susidomėjimo, eksponuojamos bibliotekos Kraštotyros skaityklos ekspozicijoje.

 

Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Periodikos skaitykloje eksponuojamas pano „Vietinė spauda Klaipėdos krašte“.
Pano idėjos autorius ir sumanytojas – I. Simonaitytės bibliotekos direktorius Juozas Šikšnelis. Įgyvendinti idėją jam padėjo dailininkas Romas Klimavičius ir dizaineris Tomas Rutkauskas. Šis pano – tai paminklas periodinei spaudai.
Skaitykloje atidengtame meniniame akcente atsispindi užmarštin nuėjusių periodinių leidinių faksimilės ir pavadinimai, taip pat galima atpažinti keleto leidėjų, spaustuvininkų bei žurnalistų nuotraukas.

Bibliotekoje eksponuojami Klaipėdos dailininko Romo Klimavičiaus darbai. Maloniai kviečiame pasigrožėti.

Laikas – neaprėpiama, amžina upė, nešanti mus supančią begalybę...
R. Martinkus

                                                Saulės laikrodis „Laiko knyga“

Saulės laikrodis – pats natūraliausias ir tikriausias laiko tėkmės matavimo prietaisas. Pažvelgus į „Laiko knygą“, galima sužinoti, koks šią akimirką yra tikslus Saulės laikas Klaipėdoje. Ne tas, kurį mums lemia sutartinės laiko juostos ir rodo įprasti laikrodžiai, bet tikras, natūralus, duotas Gamtos.

2013 m.  Klaipėdos apskrities viešosios I.Simonaitytės bibliotekos Saulės laikrodžio kiemelyje atidengtas vienintelis pasaulyje paminklas kalbai.

Paminklą sudaro į granito plokštę įmontuotas bronzinis bareljefas su užrašu: „Praeivi, penkios baltų šeimos kalbos jau mirė, po tavo kojomis išnykę lietuvių kalbos žodžiai. Atmink ir gerbk savo kalbą“. Toliau, take į biblioteką granitinės trinkelės, ant kurių iškalti prof. Danguolės Mikulėnienės surinkti išnykę lietuvių kalbos žodžiai.

Idėja įamžinti mirusius žodžius kilo rašytojams Vytautui Čepui ir Juozui Šikšneliui – Lietuvių kalbos gynimo draugijos įkūrimo iniciatoriams. Rašytojai pasitelkę skulptorių Algirdą Bosą ir kalbininkę prof. dr. Danguolę Mikulėnienę, sumanė, jog prasmingiausias paminklas ne pačius geriausius laikus išgyvenančiai gimtajai kalbai būtų įamžinti mirusius lietuvių kalbos žodžius, kaip įspėjimą visiems mums, kad kalba pamažu traukiasi, laidodama nuostabaus grožio lietuviškus žodžius, nes jie ne svetimųjų, bet mūsų, lietuvių valia, yra keičiami į dirbtinius ar net sintetinius svetimžodžius.