Gruodžio 13 d. 17 val. bibliotekos Gerlacho palėpėje vyks susitikimas su Lietuvos valstybės istorijos archyvo direktore Virginija Čijunskiene apie mūsų miesto, krašto dokumentus, esančius Lietuvos valstybės istorijos archyve.

Vilniuje, centriniuose mūsų šalies archyvuose, šalia svarbiausių visos Lietuvos praeitį fiksuojančių dokumentų kompleksų, yra saugoma ir ženklus Klaipėdos, Klaipėdos krašto, o ir Prūsų Lietuvos praeitį liudijančių archyvų dalis. Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutui (KU BRIAI) vykdant skaitmeninio mokslo tiriamojo archyvo formavimo projektą ir užmezgus bendradarbiavimą su centrinėmis šalies dokumentų saugyklomis, jau pavyko skaitmenų pavidalu į Klaipėdą sugrąžinti dalį ten saugomų dokumentų. Tarp minėtų saugyklų svarbią vietą užima Lietuvos valstybės istorijos archyvas. KU BRIAI šiuo metu jau yra suskaitmenintos ten saugomų Klaipėdos krašto ipotekos knygų kolekcijos (F. 1417) dokumentai, įsigyta dalis Klaipėdos krašto civilinės būklės aktų valdybos fondo (F. 418) dokumentų skaitmenų, kurios tapo lengvai prieinamos uostamiestyje dirbančių mokslininkų tyrimams.

Renginį moderuos Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyresn. mokslo darbuotojas, doc. dr. Vacys Vaivada

Informuojame, kad renginyje gali būti fotografuojama, filmuojama, todėl jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

Renginys nemokamas