Lapkričio 12 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks dr. prof. Algimanto Mečislovo Olšausko knygos „Sveikatos gidas” pristatymas.

Biologijos mokslų daktaras, Klaipėdos universiteto Sveikatos fakulteto profesorius, unikalaus Botanikos sodo, vaistažolių tyrimų bazės įkūrėjas, Fitoterapijos mokymo programos sudarytojas dr. prof. Algimantas Mečislovas Olšauskas, būdamas 75 metų amžiaus sveikas, žvalus, judrus, Botanikos sodo artėjančio 25 metų jubiliejaus proga nutarė susisteminti ir perteikti savo viso gyvenimo žinias knygų apie augalų gydomąsias savybes serijoje. Ši knyga – pirmoji. Ji skirta tiek akademinei, tiek praktikuojančių fitoterapeutų, tiek ir plačiajai bendruomenei bei individualiems žmonėms, kuriems rūpi sveikata ir gyvenimo kokybė.

Algimanto M. Olšausko knyga yra naudinga keliais aspektais. Pirma – autorius pats yra pavyzdys, kaip veikia jo aprašyti augalai žmogaus sveikatą, savijautą ir energiją. Profesoriaus biologinis amžius (apie 60 m.) akivaizdžiai skiriasi nuo pase įrašyto (75 m.). Jis gerokai jaunesnis ir energingesnis už savo bendraamžius. Antra – dauguma augalų Algimantas savo rankomis augino, tyrinėjo Klaipėdos universiteto Botanikos sode, kurį jis įkūrė bei augino kartu su kolegomis. Trečia – skelbiamos žinios apie augalų visokeriopą naudą sveikatai šiandien ypač vertingos, nes geometriškai auga skaičius žmonių, kurie ryžtasi imtis asmeninės atsakomybės už savo sveikatą, tokiu būdu padėdami valstybei įveikti katastrofišką sveikatos krizę. 

Renginys nemokamas

Tapkite KLAVB naujienlaiškio prenumeratoriumi