Skaitmeninė savaitė

Kovo 25 – 31 d. visoje Europoje vyks kasmetinė akcija „Skaitmeninė savaitė“ (angl. „ALL DIGITAL Week“), skatinanti naudotis informacinėmis ryšio technologijomis ir ugdyti skaitmeninį raštingumą.

Šia proga kviečiame bibliotekos Interneto skaitykloje stebėti tiesiogines transliacijas:

Kovo 25 d.

10.00 val. edukacinė vaizdo paskaita (online) „Įdomioji matematika“.

10.00 val. konferencija „Skaitmeninės kompetencijos ugdymas: kada ir kaip“.

15.00 val. internetinis seminaras (online) „Pedagogo skaitmeninės kompetencijos įsivertinimo tobulinimo galimybės“

Atvirų durų diena

Kovo 27-28 d. 15.00-18.00 val. Edukacinėje erdvėje vyks Atvirų durų dienos, kurių metu:
- pristatysime naujus robotikos, konstruktorių ir programavimo rinkinius vaikų, šeimų, moksleivių ir jaunimo skaitmeninių gebėjimų ugdymui.
- pasidalinsime idėjomis kaip šie rinkiniai gali būti pritaikomi mokymosi procese.
- aptarsime bibliotekos ir ugdymo įstaigų bendradrbiavimo galimybes.

Renginys skirtas mokytojams, neformaliojo ir ikimokyklinio ugdymo pedagogams, stovyklų vadovams bei visiems besidomintiems naujomis paslaugomis ir galimybėmis Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje ir Edukacinėje erdvėje

Registracija nereikalinga. Renginys nemokamas.

Daugiau informacijos Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., (8 46) 412 532.

2019 m. Kovo 26 d. 17.15 val. Vokiškų leidinių bibliotekoje, III aukšte, vyks  VOKIEČIŲ KALBOS IR KULTŪROS MYLĖTOJŲ KLUBO susitikimas.

Kiti susitikimas vyks:

2019 m. Balandžio 23 d. 17.15 val. Vokiškų leidinių bibliotekoje, III aukšte.

2019 m. Gegužės 28 d. 17.15 val.

Laukiami ir nauji nariai! 

 

Lesyklėlės dirbtuvės

Kovo 26 d. nuo 17 val. vyks POPIERINIŲ LESYKLĖLIŲ DIRBTUVĖS šeimoms ir suaugusiems.

Dirbtuvių metu išmoksite gaminti popierines lesyklėles naudojant perdirbamas medžiagas - laikraščius ir kartonines pakuotes.
Pagamintas lesyklėles dažysime ir dekoruosime, tad jos džiugins ne tik grįžtančius paukščius, tačiau gali tapti ir originalia namų puošmena.

Registracija į dirbtuves el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba telefonu (8 46) 412 532.

Dirbtuvės nemokamos. Dalyvių skaičius ribotas.
Dirtuvės vyks Edukacinėje erdvėje, H. Manto g. 9a, Klaipėda.

Kovo 26 d. 17.30 val.bibliotekos Gerlacho palėpėje vyks Sabinos Brilo (Baltarusija) eilėraščių knygos „Tiras „Biblio” knygos pristatymas.

53 minutės. Tiek laiko prireikė Facebooke surinkti visą sumą, reikalingą Sabinos Brilo (Baltarusija) eilėraščių knygos leidybai. Pinigus tam suaukojo patys žmonės, būsimi knygos skaitytojai. Be jokių biurokratų, be programų, projektų ir ekspertizių. Už nepilnų dviejų mėnesių knygą „Tiras „Biblio” išleido leidykla „Versus”.

Štai tokia stebuklinga istorija - kuria sunku net patikėti. Idėja tiesiog šviesos greičiu materializavosi ir tapo daiktu.
Klaipėdoje knygą pristatys pati autorė, vertėjas Gintaras Grajauskas, leidyklos „Versus” atstovai.

Žaidimų vakaras

Kovo 26 d. 18 val. Edukacinėje erdvėje (H. Manto 9a)  žaisime įvairius stalo žaidimus. Kviečiame burti artimųjų ar draugų komandas!

Vakarą rengia: Lietuvos specialiosios draugijos „Guboja“ Klaipėdos krašto atstovybės meninės raiškos studija „Klaipėdos guboja“.

Informuojame, kad renginyje gali būti fotografuojama, filmuojama, todėl jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

 
Renginys nemokamas.

Etnokultūrinis renginys vaikams

Kovo 27 d. 10 val. bibliotekos Renginių salėje vyks etnokultūrinis renginys „Ant gandro sparnelių 55 paukšteliai“.

Dalyvaus Klaipėdos miesto ikimokyklinių ugdymo lopšelių-darželių „Vėrinėlis“, „Putinėlis“, „Radastėlė“, „Traukinukas“, „Kregždutė“, „Šaltinėlis“, „Boružėle“ komandos.

Informuojame, kad renginyje gali būti fotografuojama, filmuojama, todėl jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

 

Kviečiame!

Psichologės paskaita

Kovo 27 d. 16 val. kviečiame į paskaitą – diskusiją „Tai, ko noriu paklausti psichologo“, kuri vyks Edukacinėje erdvėje (H. Manto g. 9a, Klaipėda).

Psichiatras, psichologas, psichoterapeutas: kuris ką gydo, kuo jie skiriasi, kokie jų pagalbos būdai? Kaip pasielgti teisingai vienoje ar kitoje situacijoje? Ką daryti su savo pykčiu, nerimu, depresija? Kaip kalbėti su partneriu, kad jis (ji) išgirstų ? Kaip bendrauti su paaugliu? Kaip rasti gyvenimo prasmę?

Susitikimų metu į Jūsų klausimus atsakinės diplomuota psichologė Lina Plyskaitienė.
Klausimus galite užduoti iš įvairių gyvenimo sričių, Jums aktualiomis temomis.

Paskaitos – diskusijos nemokamos. Vietų skaičius ribotas.

Registracija būtina:
https://docs.google.com/forms/d/1VmYyfW7AmWCpsUyEEFJkBo30xnpJMtiZhVDF_Del-sw/edit?usp=sharing

Kovo 28 d. 12 val. bibliotekos Renginių salėje vyks Ievos Simonaitytės moksleivių skaitymo konkurso II etapas.

Tai pirmasis moksleivių meninio skaitymo konkursas, kuriuo siekiama ugdyti domėjimąsi Klaipėdos krašto literatūra ir atskleisti kiekvieno moksleivio individualybę ir ugdyti jaunų žmonių kūrybiškumą.Skaitymo konkurso meno vadovė - aktorė, skaitovė, UNICEF Geros valios ambasadorė, lietuviškojo žodžio puoselėtoja ir skleidėja, Klaipėdos universiteto docentė Virginija Kochanskytė.

Informuojame, kad renginyje gali būti fotografuojama, filmuojama, todėl jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

 

 

Širvys Paulius

Kovo 28 d. 17 val. bibliotekos Gerlacho palėpėje M. K. Čiurlionio kultūros ir paveldo fondas kviečia pamatyti Česlovo Stonio kompoziciją „AMŽINAI, AMŽINAI NERAMUS“ (Paulius Širvys – eilėse, dainose, prisiminimuose). Juk kovo 27 d. bus 40 metų kai Paulius Širvys paliko šį Pasaulį...

Su šia programa fondas tautiečius supažindino jau dvidešimt vieną kartą: Paberžėje (Kėdainių rajone), Plateliuose (Plungės rajone), M. K. Čiurlionio namuose ir M. Mažvydo bibliotekoje (Vilniuje), Švėkšnoje ir Kintuose (Šilutės rajone), Nidoje, Rietave, Paežeriuose (Vilkaviškio rajone), Baisogalos dvare (Radviliškio rajone), Bistrampolio dvare (Panevėžio rajone), Kauno botanikos sode – Aukštosios Fredos dvare, Šilainių bibliotekoje bei Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Kaune), Klaipėdos laikrodžių muziejuje, Saldutiškio dvare (Utenos rajone), Tauragės krašto muziejuje, Šiaulių „Aušros“ muziejuje – Chaimo Frenkelio viloje, Žemaičių muziejaus „Alka“ Žemaitijos kaimo ekspozicijoje (Telšiuose), Jurbarko rajono savivaldybės bibliotekoje ir Palangos gintaro muziejuje.

Tapkite KLAVB naujienlaiškio prenumeratoriumi