Rugsėjo 8-ąją, Tarptautinę raštingumo dieną, prasidės pamažu jau tradicija tampantis „Skaitymo festivalis“. Trejus metus iš eilės knygų mylėtojus suburianti šventė kvies į skaitymo malonumą pažvelgti nauju kampu ir knygos atsivertimą sies su sportiniu azartu. Kiekvienas festivalio dalyvis bus kviečiamas knygų skaitymą tapatinti su sportu, kai atsivertęs ilgą romaną mėgins įveikti maratoną, žvilgtelėjęs į filosofinės knygos platybes bandys išmokti nardyti, o išvydęs eilėraštį sutelks dėmesį į sprinto finišo liniją.

Vienas iš festivalio akcentų – visos vasaros metu vykusios akcijos „Skaitymo iššūkis“ dalyvių apdovanojimai. Nuo birželio 15 d. organizuotos „Skaitymo iššūkio“ nuotaikingos varžytuvės visoje Lietuvoje kvietė gyventojus įveikti 10 su knygų skaitymu susijusių užduočių. Iš jų populiariausia – perskaityti atsitiktinę knygą iš lentynos, taip buvo perskaitytos net 2668 knygos. Skaičiuojama, kad iš viso iššūkio dalyviai perskaitė beveik 25 tūkst. knygų, o labiausiai jiems patiko psichologijos žanro grožiniai kūriniai. Lietuvoje iššūkį gyventojams metė 66 bibliotekos ir jų filialai, suskaičiuota 4568 prie iššūkio prisijungę dalyviai, o iš jų net 1097 įveikė visas užduotis.

„Labai džiaugiamės šių metų „Skaitymo iššūkio“ pasiektais rezultatais. Skaitymą bandėme paversti linksmu nuotykiu, rungtynėmis, kurios skatintų kiekvieną priimti asmeninį iššūkį ir perskaityti kiek įmanoma daugiau knygų. Kai kurie iššūkio dalyviai užduotims pasirinko net kelias knygas ir tai – nuostabus saviugdą skatinantis pasiekimas“, – komentuoja „Skaitymo iššūkio“ organizatorė, Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų asociacijos atstovė Inga Liekmanienė. Akcijos organizatoriai „Skaitymo iššūkio“ metu siekė paskatinti gyventojus apsilankyti bibliotekose, sužadinti norą laikyti rankoje knygą bei visapusiškai domėtis skaitymo kultūra.

„Skaitymo festivalio“ metu bus apdovanotos daugiausiai skaitytojų pritraukusios „Skaitymo iššūkyje“ dalyvavusios bibliotekos bei pasidžiaugta visais iššūkį priėmusiais ir įveikusiais dalyviais.

Festivalis vyks Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kieme (Trakų g. 10) .

Daugiau informacijos apie „Skaitymo festivalį“, kuris vyks rugsėjo 8–9 dienomis bei detalią programą galima rasti oficialiame renginio interneto puslapyje: http://festivalis.amb.lt/.