glassroomSpalio 23 dieną Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje buvo atidaryta tarptautinė paroda apie klaidinančią informaciją „The Glass Room“ (The Glass Room: Misinformation Edition).

Kas nutinka, kai mes vis labiau pasikliaujame socialiniais tinklais ir žiniatinkliu kaip kanalu informacijai gauti? Kokią informaciją matome, o ko nepastebime? Kaip galime atskirti teisingą informaciją? Informacija sklinda greitai ir lengvai. Mes dar nesame išanalizavę, kokio masto socialinį, politinį ir kultūrinį poveikį daro šis informacijos greitis ir kopijų plitimas. 

Apžiūrėję parodą sužinosite, kodėl aptikti „melagingas naujienas“ nėra taip paprasta. Pasinersite į sintetinių vaizdo klastočių pasaulį – jos šiuo metu tokios realios, kad jų praktiškai neįmanoma aptikti. Dar sužinosite, kodėl socialinių tinklų platformos sukurtos taip, kad mes jose užstrigtume ilgam, ir kaip jomis galima pasinaudoti siekiant pakeisti mūsų nuomonę.
 
Paroda veiks spalio 23–30 dienomis Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje bei Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje. Parodai atvykti į Lietuvą padėjo Lietuvos bibliotekininkų draugija, IFLA - International Federation of Library Associations and Institutions, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir parodos rengėja tarptautinė nevyriausybinė organizacija Tactical Tech.
 
Parodą galite aplankyti Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Periodikos skaitykloje, II aukšte.
Co Funded by the EU logo