Iki 2019 m. sausio 1 d. bibliotekos galerijoje 13L bus eksponuojama Vyto Karaciejaus paroda „LDK buvimo ženklai“ vakarų Baltarusioje. Paroda skirta Lietuvos atkūrimo 100-mečiui.

Tas patirtas stebuklo jausmas, kad Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė yra ne mitas, ne įspūdinga istorinė legenda, ne tik keli dažniausiai kartojami vardai ir kelios iš mokyklinių vadovėlių galvon įsirėžusios datos, bet tikra istorinė realybė. Kad LDK – realiame laike gyvenę stiprūs ir valingi žmonės. Savo garbei ir mūsų ateičiai nuveikę didingus darbus, sukrovę materialius ir dvasinius turtus, palikę stiprybės ir išlikimo, savigynos ir narsumo, orumo ir išdidumo, pagarbos savo žemei ir protėviams ženklus. Sukūrę valstybę, be kurios jau niekada nebus įsivaizduojama Europos istorija ir likimas. Kad LDK yra tikrų tikriausias mūsų istorinis, kultūrinis ir dvasinis slaptažodis.

Kažkur toli, už spalvų ir formų siautulio, žinau esant istoriją, buvusį gyvenimą. Tikiuosi, kad kiekvienam čia kils savos asociacijos. Juk mūsų būtis – lekiantis laikas, kurio sustabdyti negalim... Fotografijų vaizdai persipynę vienas su kitu sukuria dar paslaptingesnį vaizdą. Kitaip, tai – mano improvizacijos LDK temomis. (V. Karaciejus)

 

Tapkite KLAVB naujienlaiškio prenumeratoriumi