Pradžia

Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei skirti renginiai

Atnaujinta: 2024-04-12
Pradžia

Balandžio 23–29 dienomis Lietuvos bibliotekininkų draugija tradiciškai organizuoja Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose šalies bibliotekose vyks daugybė renginių.

Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis. Pasak Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkės dr. Lauros Juchnevič, visomis bibliotekų savaitės veiklomis bus siunčiama žinutė, kad būdama ES dalimi, Lietuva jungiasi prie platesnio kultūrinio, informacinio ir kūrybinio konteksto, įsijungia į demokratinius saviraiškos procesus, prisideda prie tvaresnio gyvenimo būdo propagavimo, nuolatinio įvairiapusio bendradarbiavimo tarp pavienių asmenų, institucijų, šalių. Bibliotekos – žinių vieta, skatinanti visuomenės raiškos laisvę, puoselėjanti kultūros įvairovę, globalų pilietiškumą, demokratiją, ugdanti saugoti paveldą.

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka (H. Manto g. 25, Klaipėda) klaipėdiečius kviečia paminėti Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę ir dalyvauti šiai progai skirtuose renginiuose.

Programa:

Balandžio 22–27 dienomis klaipėdiečiai kviečiami išbandyti orientacinį žaidimą-žemėlapį visai šeimai „Išduosiu tau paslaptį“ ir smagiai pasivaikščioti po Klaipėdą, atlikti užduotis ir laimėti prizą. Žemėlapis išverstas į anglų ir ukrainiečių kalbas, jį galima pasiimti Vaikų ir jaunimo bibliotekoje.

Balandžio 23 d. 18 val. Konferencijų salėje vyks storyselling’o (liet. istorijų pasakojimas) pradininko Lietuvoje Gintaro Ignatavičiaus knygos „(Ne)tobulo herojaus legenda“ pristatymas ir asmeninių istorijų dirbtuvės.

Balandžio 24 d. 17.30 val. Baltojoje galerijoje atidaroma dailininkės Irminos Viningienės personalinė paroda „Lengvas buvimas“. Ekspozicijoje – didesnių ir mažesnių formatų tapybos darbai, kuriuose portretai, figūrinės kompozicijos, sodrių spalvų peizažai ir jautrios šviesos nugludinti natiurmortai. Tai – patys naujausi ir senesni autorės kūriniai. Visi jie grindžiami momentine nuotaika, išprovokuota emocija, nukreipiančia į santykio su suvokėju užmezgimą. Paroda veiks iki birželio 22 d.

Balandžio 25 d. 17.30 val. Muzikos ir scenos menų skaitykloje vyks nepakartojama muzikinė kelionė, kurios metu susipažinsime su Curtis Mayfield pasauliu! Ši kelionė prasidės nuo atlikėjo istorijos, apie jį kaip žmogų ir muzikantą. Susitikimo metu pasinersime į jo muzikinį paveldą, išgirsime žinomiausius hitus ir atrasime, kodėl jo kūryba išlieka tokia įkvepianti. Šis renginys – ne tik skirtas muzikos mėgėjams, bet ir tiems, kurie nori suprasti, kaip muzika gali pakeisti pasaulį.

Balandžio 25 d. 17.30 val. Konferencijų salėje vyks festivalio „Kino pavasaris“ filmo „Po saulės“ (2022) peržiūra (rež. Charlotte Wells). Prieš dvidešimt metų pigiame Turkijos kurorte Sofi su tėčiu praleido paskutines atostogas kartu. Jaunatviškas, vos 30-ties, Kalumas (Paul Mescal) ir 11-os Sofi atrodė lyg brolis ir sesuo. Retas, todėl itin brangus laikas kartu, buvo pilnas saulėtos melancholijos, mažų nesklandumų, šilumos, smalsumo ir draugystės. Sofi ryškiai prisimena šias atostogas. Ji atkuria tėčio paveikslą miniDV kameros įrašus jungdama su išgalvotais bei tikrais atsiminimais, ir bando suprasti žmogų, kurio galbūt nepažinojo. Originalo kalba – anglų, subtitrai – lietuvių kalba.

Balandžio 26 d. 15 val. Teatro aikštėje vyks ekskursija „Klaipėdos paminklai ir jų istorijos“. Keliaudami šiuo maršrutu sužinosite, kam, kada ir kur buvo atidengtas pirmasis paminklas Klaipėdoje, tuometiniame Mėmelyje. Kokį paminklą būtume turėję Teatro aikštėje, jei nebūtų grįžusi Taravos Anikė ir daug kitų istorijų apie Klaipėdos paminklus ir apie tai, ką jie įamžina. Ekskursiją ves Rasa Miuller.

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė vyksta kasmet nuo 2001 metų. Ji tradiciškai prasideda balandžio 23-ąją, kurią UNESCO yra paskelbusi Pasauline knygos ir autorinių teisių diena. Bibliotekų savaitės tikslas – atkreipti dėmesį į šalies bibliotekų pasiekimus, skatinti visuomenės skaitymą, kūrybiškumą, kalbėti apie aktualias temas, mažinti kultūrinę, socialinę, informacinę atskirtį, įtraukti bendruomenes į kultūrines bei kūrybines veiklas.

Visi renginiai – nemokami

Į viršų