Nacionaline savaite

Kaip ir kasmet, balandžio 23–29 dienomis visose šalies bibliotekose vyks Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Bibliotekininkai kvies savo bičiulius, lankytojus, skaitytojus, skaitymo ir kitų šviečiamųjų ir lavinamųjų veiklų gerbėjus į renginius. Šių metų Lietuvos bibliotekų savaitės vienijanti tema „ATEIK – SUŽINOK IR IŠMOK“ primena apie neišmatuojamas galimybes visiems bibliotekų lankytojams.

Programa:

Balandžio 23 d. (antradienis). Nacionalinės bibliotekų savaitės atidarymas

9.00 val. Galerija 1 H. Kavos pusryčiai. Šventiniam rytmečiui tradiciškai kviečiame susitikti išgerti kavos, paplepėti apie knygas, galbūt sudalyvauti viktorinoje.

10.00 val. Saulės laikrodžio kiemelis. Spalvų pievos atidarymas. Iš karto po šv. Velykų kviečiame įsūpuoti bibliotekos sūpynes, pasigrožėti spalvų pieva.

10.00 val. Edukacinė erdvė (Herkaus Manto g. 9a). Skaitmeninio raštingumo mokymai: „Bendradarbiavimas TAU. Bendrauk ir dalykis turiniu internete: Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis“. Registracija Interneto skaitykloje, arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. .

18.00 val. Edukacinė erdvė (Herkaus Manto g. 9a). Stalo žaidimų vakaras. Kviečiame žaisti literatūrinį stalo žaidimą „Knygosūkis“.

Riešinės

Bibliotekos galerijoje 1H eksponuojama įspūdinga riešinių paroda. Lietuvos vėliavos spalvomis išmargintos, megztos, nertos, veltos riešinės, buvo kurtos specialiam konkursui, o po jo neatgulė į stalčius – jau antrus metus įvairiausiose šalies vietovėse stebina savo grožiu ir kūrėjų išmone.

Dar 2017-ųjų vasarą nuskambėjo kvietimas dalyvauti Lietuvos nepriklausomybės 100-mečiui skirtame riešinių konkurse „Mano Lietuva“.

„Jis turėjo keletą paprastų sąlygų: riešinės turėjo būti tik megztos, nertos arba veltos iš vilnos, pagrindas – lietuviškos trispalvės spalvos, o raštai – liaudies motyvais. Konkurse galėjo dalyvauti visi Lietuvos gyventojai ar bet kurioje pasaulio šalyje gyvenantys lietuviai. Amžius nebuvo ribojamas“ – pasakojo tokio konkurso idėjos autorė VšĮ „Kapolė“ direktorė, raidos ir ugdymo psichologė Sonata Švabauskienė.

Riešinių paroda bibliotekos galerijoje 1H veiks iki gegužės 18 d.

Dar taip neseniai liaudiškai šokome visą naktį ir pasitikome istorinę vasario 16 d., surašėme savo žinutes ateities kartoms ir bibliotekos kieme užkasėme kapsulę. Juozo Šikšnelio dėka, šiandien turime oficialią granito plokštę liudijančią, kad kapsulė turi būti atidaryta 2118 vasario 16 d. 

Tarnaukite Lietuvai

Kovo 30 d. Bendruomenių rūmuose įteikti Seimo įsteigti G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“. 

Jau aštuntą kartą organizuojamame tradiciniame renginyje įteikta 16 Seimo valdybos sprendimu įsteigtų apdovanojimų, skiriamų už darbą Valstybės labui ir jos gerovei, pozityvių idėjų, brandinančių visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą, sklaidą ir įgyvendinimą.

Už savanorystės kultūros sklaidą Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“ apdovanotas rašytojas Juozas Šikšnelis. Bibliotekos bendruomenė džiaugiasi laimėjimu ir sveikina kolegą su šiuo svarbiu apdovanojimu!

 

Apdovanoti skaitovai

Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje kovo 28 d. vyko antrasis moksleivių I. Simonaitytės meninio skaitymo konkurso etapas, kuriame dalyvavo 17 mokinių iš Klaipėdos, Mažeikių, Plungės, Palangos miestų ir miestelių. Rašytojos I. Simonaitytės vardo konkursu siekiama ugdyti domėjimąsi Klaipėdos krašto literatūra ir atskleisti kiekvieno moksleivio individualybę, taip pat ugdyti jaunų žmonių kūrybiškumą. Konkurse dalyvavo mokiniai nuo pirmos iki dvyliktos klasės.

Spalvotas pavasaris

Jau dešimtus metus Lietuvoje vyksta gerumo akcija sergantiems onkologinėmis ligomis „Spalvotas pavasaris“.

Akcijos metu siuvame, mezgame, neriame kepurytes, kojines, šalikėlius ar riešines onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams ir suaugusiems.

Kviečiame savo kurtais rankdarbiais papuošti ir sušildyti mažuosius kovotojus, kurių vaikystę sukaustė pikta liga, apglėbti dėmesiu suaugusius ir leisti pajusti, kad kovoje ir kelyje į Viltį – jie ne vieni.

Jūsų sukurti rankdarbiai renkami Edukacinėje erdvėje (H. Manto g. 9a, Klaipėda) iki 2019 m. gegužės 15 d.

Daugiau informacijos: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

AČIŪ UŽ JŪSŲ GERUMĄ!

2 procentai

Gerbiami I. Simonaitytės lankytojai ir visi, kurie remiate ir (ar) norėtumėte paremti mūsų įstaigą.

Esame dėkingi už Jūsų skirtą paramą Klaipėdos apskrities viešajai I. Simonaitytės bibliotekai. Šiuos pinigus, vykdydami savo įsipareigojimus, esame skyrę naujų knygų įsigijimui.

Kviečiame visus neabejingus bibliotekos gerovei ir šiemet 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio skirti mūsų įstaigai.

Lėšas panaudosime naujų leidinių įsigijimui.

Daugiau informacijos kaip skirti 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio galite rasti paspaudę šią nuorodą:
https://bit.ly/2UOiDIB

Kviečiame į nemokamus skaitmeninio raštingumo mokymus! Grupės sudaromos pradedantiesiems ir pažengusiems kiekvieną mėnesį.

Registracija bei visa informacija apie mokymus suteikiama telefonu 846410345 arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Prezidentė su J. Šikšneliu

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vasario 16-osios – Valstybės atkūrimo dienos proga už nuopelnus Lietuvai ir mūsų šalies vardo garsinimą pasaulyje valstybinius apdovanojimus įteikė 39 Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių piliečiams. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu apdovanotas ir buvęs Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos direktorius, rašytojas, skulptorius, Tarptautinio vertėjų ir rašytojų centro Nidoje iniciatorius Juozas Šikšnelis. Bibliotekos bendruomenė sveikina su šiuo apdovanojimu ir linki kūrybinio įkvėpimo, svarbių Lietuvos kultūrai tradicijų tąsos bei kuo geriausios kūrybinės kloties!

Nuotrauka T. Bauro

I. Simonaitytės biblioteka džiaugiasi, galėdama papildyti bibliotekos fondus 206 naujomis knygomis, kurias įsigijo, gavusi AB „Klaipėdos nafta“ paramą - jau kelerius metus iš eilės AB „Klaipėdos nafta“ išlieka ištikima bibliotekos partnere. Švietimas ir kultūra yra viena iš bendrovės socialinės atsakomybės krypčių.

2018 m. AB „Klaipėdos naftos“ parama sudarė apie 8 % visų bibliotekos fondų atnaujinimui skirtų biudžetinių lėšų. Todėl bendrovės indėlis itin svarus, tenkinant įvairaus amžiaus, socialinės padėties ir išsilavinimo žmonių skaitymo poreikius.

I. Simonaitytės bibliotekos fondą sudaro apie 1 mln. dokumentų egzempliorių. Tarp jų skaitytojai gali rasti gausybę grožinės literatūros, periodinių leidinių, prisijungti prie straipsnių bei aukštųjų mokyklų katalogų, duomenų bazių, bibliotekoje galima apžiūrėti memelenderių (Klaipėdos krašto gyventojų po karo pasitraukusių į Vokietiją) archyvą.

Tapkite KLAVB naujienlaiškio prenumeratoriumi