open books

Rugsėjo 21 d. lankytojus į Nacionalinę dailės galeriją (NDG) pakvies pirmą kartą organizuojamas literatūros festivalis „Open Books“, sieksiantis tapti orientyru literatūros pasaulyje bei sumažinti distanciją tarp skaitančiųjų ir rašančiųjų.

Literatūros festivalio Open Books (Atviros knygos) siekis – tapti skaitytojų orientyru, išskirtinai pristatančiu ir rekomenduojančiu parinktus naujausius, pastaraisiais metais išleistus arba artimiausiu metu planuojamus pristatyti, grožinės bei negrožinės literatūros kūrinius.

Festivalio metu vyks betarpiški pokalbiai, išskirtinės pažintys su iškiliausiais Lietuvos rašytojais, kino, teatro bei visuomenės atstovais. Festivalyje kursime betarpiško bendravimo erdvę - Autorių galeriją, kurioje dalyvaus net 50 lietuvių autorių, išleidusių knygas 2018/2019 metais.

Daugiau apie festivalio programą galite rasti www.openbooks.lt,

Ieškome savanorių

VII Klaipėdos knygų mugė kviečia entuziastingus, mėgstančius knygą ir gyvenimą jungtis prie KKM savanorių komandos! 

Savanoris padeda pasiruošti mugės dalyviams, bendrauja su lankytojais, teikia informaciją apie visus KKM renginius, yra atsakingas už šiltą lankytojų priėmimą ir, žinoma, nepamiršta praktikuoti kvėpavimo pratimų. 

Savanoriaudamas Tu pasisemsi patirties iš profesionalų komandos, mėgausis nepakartojama KKM programa nuo slemo iki teatrinių inscenizacijų, nuo komiksų iki gyvo meno akcijų.

Jei tau daugiau nei 18 metų, esi žingeidus ir nori prisijungti prie didžiausios šventės Klaipėdos regione, susisiek su mumis el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba telefonu (8-46)341726

Laukiame TAVĘS! 

 

Konkursas

Dėkojame visiems, teikusiems paraiškas Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos skelbtam Stipendijos ir rezidencijos konkursui. Atlikus pateiktų paraiškų vertinimą ir susumavus rezultatus, Stipendijos ir rezidencijos konkurso nugalėtoju pripažintas rašytojas Laurynas Katkus.

Sveikiname!

Laurynui Katkui bus skirta 500.00 eurų dydžio stipendija ir rezidavimas Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos Tarptautiniame rašytojų ir vertėjų centre Nidoje (Skruzdynės g. 9), laikotarpiui nuo rugsėjo 16 d. iki spalio 15 d.

Rezidavimo metu rašytojas turės sukurti esė žanro kūrinį apie Neringos kraštą bei surengti keletą savo kūrybos vakarų miesto bendruomenei. Taip pat rašytojas bus kviečiamas pristatyti savo kūrybą VII Klaipėdos knygų mugėje, spalio 3-5 dienomis.

 

Premija

Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyrius, Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka ir UAB „Mūsų laikas“ skelbia literatūrinės premijos konkursą.

Konkursui gali būti pristatomi visos šalies kūrėjai už dviejų pastarųjų metų sukurtus meniškai brandžius kūrinius, kuriuose literatūrinėmis priemonėmis atspindėta Klaipėdos krašto bei Mažosios Lietuvos dvasia arba už viso gyvenimo kūrybinius nuopelnus.

Ievos Simonaitytės literatūrinė premija skiriama nuo 1987 m. Premijos dydis – 2000 Eur. Jos steigėjai - UAB „Mūsų laikas“ ir Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka. Premijos laureatas, išrinktas specialios komisijos, pagal tradiciją yra paskelbiamas artėjant rašytojos gimtadieniui - sausio 23 d. Apdovanojimo ceremonija vyksta Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje.

Kūrinius konkursui gali pateikti fiziniai ir juridiniai asmenys iki 2019 m. gruodžio 15 d.

Konkurso dalyviai kūrinius gali siųsti paštu (Herkaus Manto g. 25,  Klaipėda LT-92234) arba pristatyti tiesiogiai į bibliotekos registratūrą. Ant voko turi būti užrašyta, kad laiškas yra skirtas „Ievos Simonaitytės literatūrinės premijos konkursui“.

Garso įrašų fondas

Jūsų patogumui garso ir vaizdo įrašų fondas iš Edukacinės erdvės (H. Manto g. 9a) perkeliamas į Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos Abonemento skyrių (H. Manto g. 25).

Nuo liepos 1 iki 26 dienos vyks fondo tvarkymo darbai, tad įrašai skaitytojams nebus prieinami. Atsiprašome už nepatogumus!

Bibliotekoje nuo liepos 26 d. atrasite ne tik natas, knygas muzikos tema, bet ir didelę CD, DVD bei vinilo plokštelių kolekciją! 

Nuo Liepos 1 d. bibliotekos Interneto skaitykloje, 2 aukšte, eksponuojama nauja paroda ETIKETAS INTERNETE, primenanti, kad kiekvienas iš mūsų galime pasistengti sukurti šviesesnę virtualią erdvę. 

Skelbdami informaciją internete, būkime mandagūs ir draugiški. Juk viskas prasideda nuo mūsų pačių! 

KNYGOMATAS

Ar kada pagalvojote, kad būnant prekybos centre galima „pasikrauti kultūros“? Atsakymas – taip! Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka pirmoji šalyje visuomenei pristato naują paslaugą – automatizuotą knygų išdavimo sistemą – KNYGOMATĄ. Dabar pasiimti leidinį bus labai paprasta ir patogu. Nebereikės eiti knygų rinktis į  biblioteką, nes tai bus galima padaryti lankantis Klaipėdos PC „Akropolis“. Knygą iš KNYGOMATO norinčiam pasiimti asmeniui reikės turėti skaitytojo pažymėjimą, o jį nuskenavus po specialiu skeneriu išsirinkti norimą leidinį iš tuo metu esančio asortimento.

Tyrimas

Nacionalinė biblioteka, bendradarbiaudama su įmone Kantar nuo š. m. gegužės 27 d.  visose Lietuvos viešosiose bibliotekose pradėjo vartotojų apklausą, skirtą viešosios interneto prieigos poveikio vertinimui. Surinkti duomenys reikalingi siekiant tobulinti bibliotekos teikiamas paslaugas, kokybiškai aptarnaujant vartotojus, atkreipiant dėmesį į jų teikiamus skundus/prašymus. Šia apklausa siekiama ištirti vartotojų nuomonę apie bibliotekas  bei naudojimosi internetu įpročius bei įgūdžius, bendrą požiūrį į biblioteką. Klausimynas lankytojams bus prieinamas gegužės - rugpjūčio mėn., apklausoje gali dalyvauti 16 metų ir vyresni bibliotekų lankytojai. Anketos pildymo trukmė – apie 15-20 min.

Prisijungusi Lietuva

 Į Lietuvos miestų ir miestelių bibliotekas kovą, balandį ir gegužę rinkosi gyventojai ne tik spaudos, knygų skaityti, tačiau ir dalyvauti skaitmeninio raštingumo mokymuose. Informacijos paieška, e. sveikatos paslaugos, saugumas internete – tai aktualiausios mokymų temos.

„Atėjau į pradedančiųjų mokymus tikėdamasi, kad įgysiu trūkstamų kompiuterinio raštingumo žinių”, – savo lūkesčiais dalinosi Violeta Mikluš, atėjusi į Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos rengiamus mokymus, vykstančius gegužės 20-28 dienomis. Rengiamuose projekto mokymuose gali dalyvauti visi Lietuvos gyventojai, vyresni nei 18 metų. Jie skirti asmenims, neturintiems skaitmeninio raštingumo žinių bei tiems, kurie nori turimas žinias pagilinti ar atnaujinti. Mokymai vyks iki 2021 m. vasario.

Pradedančiųjų mokymų programa trunka 18 val. Jos dalyviai įgis pagrindinių naudojimosi skaitmeniniais įrenginiais (kompiuteriais, išmaniaisiais telefonais ar planšetiniais kompiuteriais) žinių ir įgūdžių, mokysis rengti tekstinius dokumentus, saugiai ir atsakingai naršyti internete, ieškoti aktualios informacijos, naudotis e. valdžios, e. verslo ir e. laisvalaikio paslaugomis, dalintis informacija bei bendrauti internetu su kitais.

Šiuo metu pradedančiųjų mokymus jau baigė daugiau kaip 3500 dalyvių visoje Lietuvoje, Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje minimu laikotarpiu mokymus lankė 50 žmonių.

Paklausus Violetos Mikluš kaip jai sekasi, ar mokymai atitiko lūkesčius, ji atsakė: „Mokymai intensyvūs ir naudingi. Dabar bandysiu pritaikyti įgytas žinias kasdieniame gyvenime”. Ateityje ji norėtų sužinoti apie skaitmeninių nuotraukų redagavimą, tad registruosis mūsų bibliotekoje vykstančiuose skaitmeninio raštingumo mokymuose „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis”.

Apdovanoti skaitovai

Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje kovo 28 d. vyko antrasis moksleivių I. Simonaitytės meninio skaitymo konkurso etapas, kuriame dalyvavo 17 mokinių iš Klaipėdos, Mažeikių, Plungės, Palangos miestų ir miestelių. Rašytojos I. Simonaitytės vardo konkursu siekiama ugdyti domėjimąsi Klaipėdos krašto literatūra ir atskleisti kiekvieno moksleivio individualybę, taip pat ugdyti jaunų žmonių kūrybiškumą. Konkurse dalyvavo mokiniai nuo pirmos iki dvyliktos klasės.