Knygų Kalėdos

Akcija „Knygų Kalėdos“ kviečia dovanoti knygų bibliotekai, o vieni kitiems – džiaugsmą ir šilumą. Nuo lapkričio 26 d. iki sausio 6 d. dovanokite knygų bibliotekai, o Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka padovanos Jums jaukias kalėdinių dekoracijų dirbtuves:

Gruodžio 9 d. 17 val. Miško žvėrelių kalėdinės dirbtuvės

Gruodžio 11 d. 17 val. Eko deko dekoracijų dirbtuvės

Gruodžio 13 d. 17 val. Imbierinių sausainių iš kartono dirbtuvės

Eglučių kiemelis

Artėjant gražiausioms žiemos šventėms, Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka šeštus metus iš eilės organizuoja Kalėdinių eglučių kiemelį. Kasmet vis didesnį pagreitį ir mastą įgaunantis Kalėdinių eglučių kiemelis ir šiais metais kurs jaukią bei šventinę atmosferą Klaipėdos mieste. Prieš šešerius metus kiemelį puošė tik dvidešimt geros valios organizacijų sukurtų eglučių, o šiais, 2019 metais, puoš dvigubai daugiau - per keturiasdešimt originalių žaliaskarių.

Tradiciškai gruodžio 6 d. 18 val. bibliotekos kiemelyje vyks Kalėdinių eglučių įžiebimo šventė, kurioje atvykusių dalyvių ir svečių lauks karšta arbata, kalėdinės dainos, Kalėdų senelio pasirodymas bei vaikams skirta edukacija, kurios metu mažiausieji galės patys pasigaminti šventinį žaisliuką iš švelnaus vilnonio audinio. Šventinio šurmulio metu bibliotekos registratūroje lankytojai bus kviečiami balsuoti už labiausiai patikusią eglutę. Pasitikime šv. Kalėdas originaliai ir su gera nuotaika!

2019 m. lapkričio 15-16 dienomis bibliotekoje vyko KIDE (Klaipėdiečių iniciatyva už demokratiją ir ekologiją) organizuojamas Eko-festivalis „Kitokios Kalėdos“.

Renginio tikslas − prisidėti prie taršos mažinimo plastiku Klaipėdos mieste ir pajūryje. Renginio metu buvo pabrėžiama atliekų rūšiavimo svarba ir vartotojiškumo mažinimas.

Eko-festivalyje dalyvavo Klaipėdos miesto moksleiviai ir bibliotekos lankytojai. Platus dirbtuvių pasirinkimas masino dalyvauti dviejų dienų renginyje bei palaikyti darnią idėją. „Kūrybos kampas 360“ ir „Kita Forma“ dirbtuvėse dalyviai susipažino su antrinių žaliavų panaudojimu bei dalinosi asmenine patirtimi; buvo gaminami Advento kalendoriai bei draugiški aplinkai stalo žaidimai. Viso renginio metu vyko prezentacinė UAB „NULA“ gaminių be plastiko mugė.

Eko-festivalio „Kitokios Kalėdos“ renginyje vyko ne tik dirbtuvės, tačiau žinių buvo galima pasisemti ir iš pranešimų-diskusijų. Dėkojame Dr. A. Balčiūnui už Baltijos jūros tvarios ateities vizijų pristatymą bei M. Apulskiui už bibliotekos eko-indėlio pranešimą. Visą renginį reziumavo išsami diskusija „Tvaraus vartojimo iššūkis—ką darysime su plastiku?“, kurioje dalyvavo „Kūrybos kampas 360“, KU Jūrinių tyrimų instituto, UAB „KRATC“, UAB „NULA“, LR aplinkos ministerijos Atliekų politikos grupės, UAB „Orion Global PET“, bei UAB „Neo Group“ atstovai. Diskusiją rasite čia: https://bit.ly/2rVA9Rx

 

 

Mokymai

„Prieš kelias savaites nustebinau savo dukrą gyvenančią Vilniuje, parašydamas jai žinutę per Facebook“, - šypsosi Romualdas Ličys (61m.), projekto „Prisijungusi Lietuva” skaitmeninio raštingumo mokymų dalyvis. „Niekada nesinaudojau ir neturiu nei kompiuterio, nei išmaniojo telefono, todėl dukrai buvo staigmena gauti iš manęs žinutę elektroniniu būdu”, - pridūrė Romualdas.

Panašia patirtimi galėtų pasidalinti ne vienas projekto „Prisijungusi Lietuva” skaitmeninio raštingumo mokymų dalyvis. Daugeliui iš jų mokymai suteikia praktinių žinių, kaip naudotis skaitmeniniu įrenginiu, kaip pirkti, mokėti mokesčius, bendrauti ir bendradarbiauti internetu. Jau daugiau nei 20 tūkstančių Lietuvos gyventojų dalyvavo viešosiose bibliotekose vykstančiuose mokymuose, o iki projekto pabaigos planuojama apmokyti ne mažiau nei 100 tūkstančių suaugusiųjų, vyresnių nei 18 metų.

eskautai

Puikiai supranti, ką reiškia „googlinti“, „scrollinti“, „feisbukinti“ ir „restartuoti“? Jeigu tau 14 – 29 metai, turi noro savo žiniomis pasidalinti su senjorais ir leistis į skaitmeninį nuotykį, tuomet mes tave kviečiame tapti e. skautu.
Padėk vyresnio amžiaus žmonėms išmokti naudotis išmaniuoju telefonu, kompiuteriu bei internetu, o pats mėgaukis šauniais prizais, smagiai praleistu laiku, kuris mokykloje užsiskaitys kaip socialinė-pilietinė veikla.

Premija

Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyrius, Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka ir UAB „Mūsų laikas“ skelbia literatūrinės premijos konkursą.

Konkursui gali būti pristatomi visos šalies kūrėjai už dviejų pastarųjų metų sukurtus meniškai brandžius kūrinius, kuriuose literatūrinėmis priemonėmis atspindėta Klaipėdos krašto bei Mažosios Lietuvos dvasia arba už viso gyvenimo kūrybinius nuopelnus.

Ievos Simonaitytės literatūrinė premija skiriama nuo 1987 m. Premijos dydis – 2000 Eur. Jos steigėjai - UAB „Mūsų laikas“ ir Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka. Premijos laureatas, išrinktas specialios komisijos, pagal tradiciją yra paskelbiamas artėjant rašytojos gimtadieniui - sausio 23 d. Apdovanojimo ceremonija vyksta Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje.

Kūrinius konkursui gali pateikti fiziniai ir juridiniai asmenys iki 2019 m. gruodžio 15 d.

Konkurso dalyviai kūrinius gali siųsti paštu (Herkaus Manto g. 25,  Klaipėda LT-92234) arba pristatyti tiesiogiai į bibliotekos registratūrą. Ant voko turi būti užrašyta, kad laiškas yra skirtas „Ievos Simonaitytės literatūrinės premijos konkursui“.

KNYGOMATAS

Ar kada pagalvojote, kad būnant prekybos centre galima „pasikrauti kultūros“? Atsakymas – taip! Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka pirmoji šalyje visuomenei pristato naują paslaugą – automatizuotą knygų išdavimo sistemą – KNYGOMATĄ. Dabar pasiimti leidinį bus labai paprasta ir patogu. Nebereikės eiti knygų rinktis į  biblioteką, nes tai bus galima padaryti lankantis Klaipėdos PC „Akropolis“. Knygą iš KNYGOMATO norinčiam pasiimti asmeniui reikės turėti skaitytojo pažymėjimą, o jį nuskenavus po specialiu skeneriu išsirinkti norimą leidinį iš tuo metu esančio asortimento.

Tyrimas

Nacionalinė biblioteka, bendradarbiaudama su įmone Kantar nuo š. m. gegužės 27 d.  visose Lietuvos viešosiose bibliotekose pradėjo vartotojų apklausą, skirtą viešosios interneto prieigos poveikio vertinimui. Surinkti duomenys reikalingi siekiant tobulinti bibliotekos teikiamas paslaugas, kokybiškai aptarnaujant vartotojus, atkreipiant dėmesį į jų teikiamus skundus/prašymus. Šia apklausa siekiama ištirti vartotojų nuomonę apie bibliotekas  bei naudojimosi internetu įpročius bei įgūdžius, bendrą požiūrį į biblioteką. Klausimynas lankytojams bus prieinamas gegužės - rugpjūčio mėn., apklausoje gali dalyvauti 16 metų ir vyresni bibliotekų lankytojai. Anketos pildymo trukmė – apie 15-20 min.

Kviečiame į nemokamus skaitmeninio raštingumo mokymus! Grupės sudaromos pradedantiesiems ir pažengusiems kiekvieną mėnesį.

Registracija bei visa informacija apie mokymus suteikiama telefonu 846410345 arba el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

I. Simonaitytės biblioteka džiaugiasi, galėdama papildyti bibliotekos fondus 206 naujomis knygomis, kurias įsigijo, gavusi AB „Klaipėdos nafta“ paramą - jau kelerius metus iš eilės AB „Klaipėdos nafta“ išlieka ištikima bibliotekos partnere. Švietimas ir kultūra yra viena iš bendrovės socialinės atsakomybės krypčių.

2018 m. AB „Klaipėdos naftos“ parama sudarė apie 8 % visų bibliotekos fondų atnaujinimui skirtų biudžetinių lėšų. Todėl bendrovės indėlis itin svarus, tenkinant įvairaus amžiaus, socialinės padėties ir išsilavinimo žmonių skaitymo poreikius.

I. Simonaitytės bibliotekos fondą sudaro apie 1 mln. dokumentų egzempliorių. Tarp jų skaitytojai gali rasti gausybę grožinės literatūros, periodinių leidinių, prisijungti prie straipsnių bei aukštųjų mokyklų katalogų, duomenų bazių, bibliotekoje galima apžiūrėti memelenderių (Klaipėdos krašto gyventojų po karo pasitraukusių į Vokietiją) archyvą.