Lapkričio 12 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyko dr. prof. Algimanto Mečislovo Olšausko knygos „Sveikatos gidas” pristatymas.

Biologijos mokslų daktaras, Klaipėdos universiteto Sveikatos fakulteto profesorius, unikalaus Botanikos sodo, vaistažolių tyrimų bazės įkūrėjas, Fitoterapijos mokymo programos sudarytojas dr. prof. Algimantas Mečislovas Olšauskas, būdamas 75 metų amžiaus sveikas, žvalus, judrus, Botanikos sodo artėjančio 25 metų jubiliejaus proga nutarė susisteminti ir perteikti savo viso gyvenimo žinias knygų apie augalų gydomąsias savybes serijoje. Ši knyga – pirmoji. Ji skirta tiek akademinei, tiek praktikuojančių fitoterapeutų, tiek ir plačiajai bendruomenei bei individualiems žmonėms, kuriems rūpi sveikata ir gyvenimo kokybė.

Pirmą kartą Lietuvoje buvo organizuojama teminė akcija „Senjorų dienos internete 2018“, kurios tikslas – skatinti vyresnio amžiaus žmones drąsiai jaustis skaitmeninėje erdvėje, pažinti grėsmes bei netikras žinias, kritiškai vertinti informaciją, saugiai ir atsakingai naudotis aktualiomis e. paslaugomis, nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius. Akcijoje dalyvauvo ir Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka, kuri yra akciją vykdančio projekto „Prisijungusi Lietuva“ partnerė.

Kvietėme senjorus užsukti į mūsų biblioteką, Interneto skaityklą II a-ame aukšte (Herkaus Manto g. 25, Klaipėda) lapkričio 5-9 dienomis, atsivesti draugą, draugę ar kaimyną. Renginiai vyko 11-13 val.:

  • lapkričio 5 d. – E. sveikata;
  • lapkričio 6 d. – Laisvalaikio informacija internete;
  • lapkričio 7 d. – E. pirkiniai ir e. paslaugos;
  • lapkričio 8 d. – E. saugumas;
  • lapkričio 9 d. – Bendravimas internetu.

Stebėdami transliacijas Internetu tiesiogiai, buvo galima užduoti klausimus, padedant bibliotekos darbuotojams išbandyti įvairias e.paslaugas.

Tiesiogines transliacijas ir jų įrašus taip pat galėsite stebėti interneto svetainėje www.prisijungusi.lt arba Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Youtube kanale.

Projektą „Prisijungusi Lietuva“ įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Ūkio ministerijos kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija.

Projektu siekiama skatinti Lietuvos gyventojus įgyti reikalingų įgūdžių efektyviai, įvairiapusiškai, saugiai ir atsakingai naudotis internetu, į šias veiklas aktyviai įtraukiant vietos bendruomenes.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Lapkričio 9 d. 17.30 val. bibliotekos Renginių salėje vyko Dariaus Žvirblio ir styginių kvarteto koncertas.

Tikriausiai visi jau žinote, kad Darius Žvirblis yra vienas įdomiausių dainų kūrėjų, kažkada egzistavusios roko (ir ne tik) grupės „Atika“ lyderis, siela bei meno vadovas. Tikiu, kad dar daug daugiau visko žinote apie jį. Taipogi įtariu, jog žinote, kad yra išleista galybė albumų ir pusiau albumų. O dabar žinokite, kad Darius išleido dar ir tokį rinkinį, kuriame įamžinti kūriniai Jums gal ir girdėti, bet ar juos atpažinsite, - didelis klausimas, nes aranžuoti ir įrašyti jie kartu su styginių kvartetu.

Grojo:
Darius Žvirblis – akustinė gitara
Sandra Mamina – smuikas
Edvinas Kaziukaitis – altas
Jurgis Karbauskas – violončelė
Aurimas Stonys – bosinė gitara
Michailas Denisenko – mušamieji

Lapkričio 8 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyko „Newton‘o poveikis Rousseau ir kas mums iš to?“ vieša paskaita, kurią skaitė paskaitininkas – filosofijos istorijos tyrinėtojas Vygandas Aleksandravičius, vienas iš knygos „Jeanas-Jacques'as Rousseau ir Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė“ autorių. V. Aleksandravičius dirba Lietuvos kultūros tyrimų institute, Lietuvos filosofijos istorijos skyriuje.

Knygoje „Jeanas-Jacques'as Rousseau ir Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė“ pristatoma unikali asmenybė – Jeanas-Jacques'as Rousseau ir jo „Pastabos Lenkijos valdymui“, jų poveikis mūsų šalies istorijai ir mūsų tapatybės kūrybos galimybėms, atveriami nauji paties Rousseau mąstymo rakursai, jo sąsajos su kitu epochos genijumi Newton‘u. Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė, kartu su Lenkijos karalyste tuomet buvo žmonijos istorijos smaigalyje. Deja, dramatiškos istorijos. Šiandien mums pravartu apie tai žinoti.

Kaip išlikti savimi – oriais, laisvais, atvirais ir laimingais? Klausimas aktualus ir šiandien.

Informuojame, kad renginyje gali būti fotografuojama, filmuojama, todėl jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

Paskaita nemokama

Lapkričio 7 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyko Vytauto Plečkaičio knygos „Masonai - laisvieji mūrininkai, kūrę ir stiprinę Lietuvą" pristatymas.

Didžioji dalis Lietuvos laisvųjų mūrininkų – masonų – neatsiejami nuo atkurtos Lietuvos valstybės politikos, mokslo ir kultūros elito. Vien tik tarp dvidešimties Nepriklausomybės Akto signatarų net penki, t. y. 25 proc., visų Tarybos narių ilgiau ar trumpiau buvo Lietuvos laisvieji mūrininkai – masonai. Knygoje pateikiama ne tik Lietuvos XX a. pirmosios pusės masonų veiklos apžvalga, jų indėlis kuriant jaunos Lietuvos valstybės pamatus, supažindinama su bendromis masonų judėjimo tradicijomis, kitų kraštų laisvųjų mūrininkų ložėmis. Ypač intriguojanti knygos dalis, kurioje pasakojama apie Lietuvos masonų ložių veiklos gaivinimą XX a. pabaigoje ir jų šiandieninę veiklą. Be to, pateikiamas XX a. Lietuvos masonų biografinis žodynas bei jų fotografijos.

Renginyje dalyvavo Kovo 11-osios akto signataras, istorikas Vytautas Plečkaitis, knygos „MASONAI - LAISVIEJI MŪRININKAI, KŪRĘ IR STIPRINĘ LIETUVĄ“, skirtos Lietuvos valstybės 100-mečiui, autorius.

Informuojame, kad renginyje gali būti fotografuojama, filmuojama, todėl jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

Renginys nemokamas.

Lapkričio 2 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyko „DEMOS knygnešių“ renginys.

Knygų vakare buvo pristatomos DEMOS leidyklos išleistos knygos, kurių pagrindinė idėjinė gija yra kapitalizmo, perskverbusio politinio, socio-ekonominio ir kultūrinio gyvenimo, kritika.

Mintimis dalinsis politinės filosofijos knygų autorius Prof. Dr. Andrius Bielskis, DEMOS redaktorius Dr. Egidijus Mardosas ir menininkas Denisas Kolomyckis.

Spalio 30 d. 17 val. bibliotekos Gerlacho palėpėje vyko Linos Mumgaudytės projekto „Bright women in the dark period“ pristatymas. Taip pat vyko paskaita apie „gėdingą meną“ Trečiajame Reiche bei žydžių moterų vaidmenį karo metu.

„Bright women in the dark period“ - tai projektas apie Antrojo pasaulinio karo žydes, kurios vykdė meninę veiklą karo metu. Šių moterų kūryba tapo jų pasipriešinimo ginklu. Pasitelkusios įvairias meno formas, jos sugebėjo pasipriešinti naciams poezija, šokiu, tapyba, fotografijomis ir dainomis. Tačiau Antrojo pasaulinio karo laikotarpiu, ne visos meno formos buvo toliaruojamos nacių. Menas tapo idealoginiu ir rasiniu barometru. Kas kabojo žmonių
namuose ir kas tai kūrė, tapo svarbiu klausimu.

Spalio 29 d. 17 val. bibliotekos Gerlacho palėpėje vyko meninio-dokumentinio filmo „Klaipėda. Menininkai. Portretai.“ premjera.

Filme buvo pristatoma Klaipėdos įvairių meno sričių bendruomenė: rašytojai, dailininkai, fotomenininkai, architektai, dainininkai, kompozitoriai. Tokio pobūdžio filmas apie uostamiesčio menininkus buvo rodomas pirmą kartą Lietuvoje. Filmas skirtas Klaipėdos miesto kultūros populiarinimui.

Spalio 26 d. 16 val. Edukacinėje erdvėje (H. Manto g. 9a) vyko paskaita-diskusija „Kai vienatvė slegia“. Susitikimų metu įvairias gyvenimiškas temas aptarė  diplomuota psichologė Lina Plyskaitienė.

Spalio 26 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyko Antano Stanevičiaus fotografijos parodos ARMĖNIJA ARARATO AKYSE pristatymas ir aptarimas.

Komentavo Klaipėdos armėnų bendruomenės pirmininkas Albertas Albertjanas ir pranciškonas Brolis Benediktas, kuris šį mėnesį aplankė Armėniją.

Klaipėdos armėnų bendrija VAN surengė koncertą.

Renginys buvo skiriamas Armėnijos Respublikos 100-mečiui paminėti.

Tapkite KLAVB naujienlaiškio prenumeratoriumi