Liepos 26 d., 17 val., bibliotekos Galerijoje 1H vyko parodos „Jūros proza ir poezija. 1945-1990” atidarymas. Joje muziejus pristatė sovietinio laikotarpio Lietuvos žvejybinio laivyno modelius, o biblioteka – fotografijas ir to laiko knygas apie jūrą.

Dažna klaipėdiečių šeima puikiai pamena to meto jūros prozą – be galo sunkų, alinantį darbą ir ilgus reisus. Tačiau iš ilgesio iš jūros platybių gimdavo ir poezija. Parodos atidarymo metu jos lankytojai buvo kviečiami įsilieti į Gyvąją Poezijos bangą – jūrai skirtos, ar jūroje parašytos poezijos skaitymą gyvai.

Liepos 19 d., 13 val., bibliotekos Galerijoje 13L vyko instaliacijos „Tautiška giesmė“ pristatymas. Tai unikalus, pasaulyje analogų neturintis kūrinys, savyje apjungiantis mokslo (fizikos, akustikos, fonologijos), meno (tekstilės, muzikos, poezijos) bei technologijų (spektrografinės analizės, žakardinio audimo, optikos, iliuminacijos, instaliacijos) sritis.
2010 m. tekstilinė šio projekto dalis pristatyta ir apdovanota Lietuvos tekstilės bienalėje, 2011 m. Vasario 16-osios proga pirmą kartą oficialiai pristatytas Europos Komisijoje Briuselyje (Belgija) į kurio pristatymą susirinko daugiau nei per 600 registruotų dalyvių. Kūrinys rekordiškai buvo eksponuotas jau daugiau nei 90 įvairių erdvių: universitetuose, bibliotekose, kultūros centruose, muziejuose ir pan.
Ekspozicija ir pristatymas suteikė lankytojams galimybę įsilieti į šią kultūrinę bei edukacinę programą, kurios pagrindinis tikslas – lietuvių tautos istorijos, kultūros savitumo suvokimo gilinimas ir puoselėjimas bei lietuviškos kultūrinės ir politinės tapatybės išlaikymo ir kūrimo skatinimas. Tai išties neeilinis reginys, kuriame tradicinės vertybės ir pilietiškumo samprata įgauna realią prasmę.

 

Liepos 18 d., 17 val., bibliotekos Konferencijų salėje vyko Aleksandro Makejevo knygos „Švediškas gimtadienis“ pristatymas.
Dalyvavo: knygos autorius Aleksandras Makejevas.

 

Liepos 4 d., 17 val., bibliotekos Konferencijų salėje vyko A. J. Greimo 100-ųjų gimimo metinių minėjimas.

Dalyvavo: prof. dr. K. R. Kašponis ir doc. dr. R. Astrauskas.

 

Birželio 30 d. - liepos 2 d. I. Simonaitytės bibliotekoje veikė „Žmonių su negalia dienos stovykla“, kurios metu stovyklos dalyviai per tris dienas statė spektaklį „Kelionė muzikos vandenynu“. Jaunieji aktoriai spektaklį viešai pristatė liepos 2 d. 13.30 val. I. Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje.
Spektaklio vadovė Vaida Butautaitė.

Liepos 3 d., 17 val., bibliotekos Galerijoje 13L vyko parodos „Lietuvos spaudos fotografija“ atidarymas.

„Lietuvos spaudos fotografija 2017“ – tai vienerių metų geriausios šalies spaudos fotografų sustabdytos akimirkos, įvertintos tarptautinės vertinimo komisijos. Tarpe kitų fotografijų pamatysite klaipėdietės Viktorijos Vaišvilaitės-Skirutienės fotografijas bei buvusio klaipėdiečio Petro Malūko nuotraukų seriją apie poledinę žūklę ant Kuršių marių ledo, kuri tapo temos „Reportažas“ nugalėtoja.

Birželio 21 d.,17 val., bibliotekos Gerlacho palėpėje vyko kūrybos vakaras „Jausmų jūra“.
Jausmas - ir neaprėpiamai erdvus, ir subtiliai nematomas... ir karališkai didis, ir švelniai kuklus... Tie, kurie gyvena jūros mieste - Irena Novikienė, Eglė Bandzevičienė ir Danas Momgaudas susivienijo tam, kad pabandytų rasti vientisą žmogaus sielos būseną - per kvapą, žodį ir vaizdą. Vakaras alsavo jūros ritmu ir spalvomis.

Birželio 15 d., 15 val., bibliotekos vidiniame kiemelyje vyko „Vasaros pasitikimo popietė" - Klaipėdos valstybinės kolegijos Studentų atstovybės organizuojamas renginys, skirtas VISIEMS Klaipėdos miesto esamiems bei būsimiems studentams. Renginio metu buvo skatinamas įvairių Klaipėdos miesto aukštųjų mokyklų studentų bendravimas ir bendradarbiavimas.

Birželio 13 d., 17 val., bibliotekos III a. hole vyko Gedimino Bytauto grafikos darbų parodos „Tinklas“ atidarymas.

Gediminas Bytautas (gimė 1988 m. Klaipėdoje) - poetas, muzikantas, tapytojas, grafikas bei filosofas. Pasižymi kūrybiniu universalumu.

Kvietėme prisijungti prie paramos vaikams iniciatyvios ir dalyvauti vaikiškų antklodžių gamybos dirbtuvėse. Dirbtuvių metu pagamintos antklodės buvo dovanojamos VŠĮ „Visos Lietuvos vaikai“ Klaipėdos fondui. Antklodes siūti mokė Karen ir David Suisse.

Dirbtuvės vyko ketvirtadieniais, birželio 8 d. 10:30 – 14:30 val. Vokiškų leidinių bibliotekoje (dirbtuvės buvo rengiamos anglų kalba).