paukščiai ir jų globa

Sausio 17 d. 17:30-18:30 Edukacinė erdvė kvietė į viešą paskaitą, kurios metu susipažinome su Lietuvoje žiemojančiais paukščiais ir jų lesinimo ypatumais, gaminome eko-lesyklėles. Užsiėmimą vedė Viktorija Šiaulytytė, kuri savanoriauja ekologų klube „Žalioji žemė“ aktyviai jau 5 metus, yra LOD (Lietuvos ornitologijos draugijos) narė, edukacijų „Pažinkime paukščius drauge“ edukatorė. Būtina išankstinė registracija elektroniniu paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Sausio 16 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje buvo pristatyta naujausia rašytojos ir žurnalistės Vitos Morkūnienės knyga „Tėvo Stanislovo Paberžė. Giesmė Esimui“.

Autorė pasidalino prisiminimais apie šviesaus atminimo Tėvą Stanislovą, skambės R. M. Rilkės poezija, išversta Tėvo Stanislovo, ištraukos iš knygos.

Dalyvaus knygos autorė ir Šiaulių valstybinio dramos teatro aktorius Vladas Baranauskas.

Sausio 14 d. 16.00-18.00 val. Edukacinėje erdvėje vyko paskaita-diskusija „Tai, ko noriu paklausti psichologo“.

Susitikimo metu į Jūsų klausimus atsakinėjo diplomuota psichologė Lina Plyskaitienė.
Klausimus galite užduoti iš įvairių gyvenimo sričių, Jums aktualiomis temomis.

Paskaitos – diskusijos nemokamos. Vietų skaičius ribotas.
Registracija būtina el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba telefonu 8 46 412 532.

Sausio 9 d. 17.30 val. Konferencijų salėje vyko pirmasis Ispanų kalbos pamokų susitikimas. Ispanakalbis bibliotekos savanoris Gaspar nuo sausio mėn. visus norinčius išmokti kalbėti ispaniškai kviečia susitikti, pažinti Ispanijos kultūrą bei kalbos subtilybes, o taip pat susidomėjusius išmokti - aptarti tolimesnių pamokų planą. Pamokos vyksta anglų ir ispanų kalba.

Informuojame, kad renginyje gali būti fotografuojama, filmuojama, todėl jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

Pamokos NEMOKAMOS

Sausio 9 d. 17 val. bibliotekos galerijoje 3A  vyko Gedimino Bytauto ir Odilės Norvilaitės-Bytautienės duetinės tapybos ir grafikos parodos „Ženklai“ atidarymas.

Paroda bus eksponuojama iki Vasario 8 d.

 

Informuojame, kad renginyje gali būti fotografuojama, filmuojama, todėl jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

Sausio 8 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyko autorės Jolantos Onos Vitkutės knygos „Meksika, mano meile“ pristatymas.

Nauja kelionių knyga „Meksika, mano meile“ publikuota lietuvių kalba ir iliustruota daugybe nuotraukų pasiekė Lietuvos knygynų lentynas 2018 m rudenį.

Knygos autorė Jolanta Ona Vitkutė (gim. 1964 m, Vilniuje) – žurnalistė, buvusi žurnalo „Geras skonis“ redaktorė, besidominti kelionių, gero maisto, restoranų kultūros temomis. Prieš keletą metų kartu su savo vyru Andrés išvykusi gyventi į egzotiškąją Meksiką, pasijuto tarsi panirusi į aplink plūduriuojantį grožį, atklydusį iš Gabriel García Márquez romanų ar Frida Kahlo tapybos. Aprašydama fatališką Meksikos gamtos žavesį ir gyvenimo sodrumą, autorė sugriauna stereotipinį nesaugios šalies įvaizdį, atverdama kitą paslaptingosios šalies pusę. Kodėl Meksikos gyventojai naktimis stebėdami Mėnulį bando įžiūrėti ten gyvenančio kiškio šešėlį? Kur žiemoja tūkstančiai monarchinių drugelių? Koks jausmas apima dardant traukiniu, vadinamu aštuntuoju pasaulio stebuklu? Kur aplink kojas glaustosi ne katės, bet „mieli drakonėliai“? Šiuos ir daugelį kitų atsakymų rasite knygos dienoraščiuose apie šalį, kurioje anot perfrazuotų meksikiečių dainiaus Armando Manzaneros žodžių, „...savaitė turi daugiau nei septynias dienas, kai jautiesi laimingas…”

Sausio 2 d. 17 val. bibliotekos Galerijoje 13 L vyko Jūratės Buožienės autorinės tekstilės parodos „Donelaitis“ atidarymas. Susitikime, skirtame Kristijono Donelaičio 305 gimtadieniui, kuriame dalyvavo parodos autorė ir aktoriai Virginija Kochanskytė, Sigutis Jačėnas, taip pat bus pristatyta ir VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“ išleista unikali kompaktinė plokštelė „Metų“ Metai“, apipavidalinta Jūratės Buožienės paveikslais.

Praėjusiais metais šis sumanymas buvo dedikuotas Martynui Liudvikui Rėzai, kuris prieš 200 metų iš išlikusių rankraščių sudarė, pavadino „Metais“ ir savo lėšomis pirmasis išleido K. Donelaičio poemą, o pasitikus Naujuosius – tai bus ne tik dviems mūsų europinės kultūros šviesuoliams skirtas vizualus ir skambantis atminimo ženklas, bet ir dovana visiems klaipėdiečiams.

Gruodžio 28 d. 17 val. kavinėje Pauzė vyko autorinių dainų ir poezijos vakaras Ir Žodis virto Muzika...

Kai visi tikimės kažko švento, naujo, gražaus, švelnaus, įspūdingo, ramaus...
Kai visi galvojame apie naują pradžią...
Kai visi esame tokie, kokie ir norėtume būti...
Tarp Šv. Kalėdų ir Naujųjų Metų... Susitikime tam, kad galėtume BŪTI.
Dovanojame Jums muzikos ir žodžio, ritmo, improvizacijų, gerumo, ramybės ir tuo pat metu šėlsmo, šypsenų ir sielos džiaugsmo šventę!

Atlikėjai: Jonas Baltokas, JieDu, Andrius Zalieska, Evelina ir Gytis Šimelioniai, Alvydas Stalaučinkskis, Gintarius.

Gruodžio 19 d. 17.30 val. kavinėje Pauzė vyko bardo Alberto Antanavičiaus autorinių dainų vakaras „Gruodis prie jūros“.

 

Gruodžio 19 d. 18 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyko koncertas „Kalėdinė nata“.

Pasiklausyti kalėdinių dainų, pasidalinti artėjančių švenčių laukimu kvietė atlikėja Vaida Butautaitė.

Svečiuose: Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ Klaipėdos krašto atstovybės meninės saviraiškos būrelis.
Renginio koncertmeisterė - Edita Zizaitė.

Renginys nemokamas.

Koncertą iš dalies finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė

Informuojame, kad renginyje gali būti fotografuojama, filmuojama, todėl jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

Tapkite KLAVB naujienlaiškio prenumeratoriumi