Rugsėjo 17 d. 17 val. bibliotekos 1H galerijoje lankytojams buvo atveriama Lietuvos ir JAV bičiulystės šimtmečio puslapius atskleidžianti paroda „Per Atlantą: Lietuvos ir JAV draugystės amžius“. Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui skirtą parodą kūrė JAV ambasada Lietuvoje, Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos – muziejaus suburta istorikų komanda kartu su Fulbright moksliniu darbuotoju iš JAV Čarlzu Perinu.

Paroda atskleidžia per šimtmetį brandintų ir puoselėtų Jungtinių Amerikos Valstijų ir Lietuvos santykių dinamiką. Parodos kūrėjai - Lietuvos ir JAV istorikai, surinko unikalius dokumentus, fotografijas, ir kitą istoriografinę medžiagą, vaizduojančią svarbiausius bendros istorijos faktus ir galbūt mažiau girdėtus pasakojimus apie Lietuvos ir Amerikos santykių dinamiką bei istorines asmenybes, formavusias bei lėmusias šiuos santykius. Paroda leidžia pažinti amerikiečius ir lietuvius per juos vienijančias tarpvalstybinės ir kultūrinės veiklos sritis – meną, sportą, ekonomiką, saugumą ir diplomatiją. Nauju žvilgsniu parodoje pažvelgiama į lietuvių išeivijos Amerikoje ir jos vaidmenį įkūnijant svarbiausias lietuvių viltis ir lūkesčius tarpukario metu, per sovietų okupaciją bei Lietuvai atgavus nepriklausomybę. Be kita ko, paroda atskleidžia Lietuvos ir Amerikos mokslininkų, menininkų ir sportininkų ryšius, bendrus jų sumanymus, kuriuos vienijo siekis dalintis abi šalis praturtinančia patirtimi.

Rugsėjo 13 d. 18 val. bibliotekos Edukacinėje erdvėje (Herkaus Manto g. 9a) vyko lietuviškos dainos vakaras. 

Lietuviškos dainos vakarus organizuoja: Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ Klaipėdos krašto atstovybė.

Partneris: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

Rugsėjo 13 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje įvyko rašytojo Roko Flicko kūrybos vakaras. Dalyvavo: rašytojas R. Flickas, aktorė R. Arbačiauskaitė, filologė J. Saulėnienė.

Flicko kūryba įveda skaitytoją į „artimiausios kaimynės, giminaitės, kraujo sesės Prūsų Lietuvos“ istorijos ir kultūros lauką. Romanais „Pradingę klajojančiame smėlyje“, „Emma, pastoriaus duktė“ ir jo tik pasirodžiusiu šio romano tęsiniu „Išlikę karo verpetuose“, „Šiaurės Sachara“, „Paskutinis traukinys“ rašytojas sukūrė Prūsijos meninį paminklą. Nugrimzdusios nebūtin kažkada galingos Prūsijos valstybės „atminimo sargai“ – menas, religija, žmonių moralė. Tai – valstybės gyvybės šaltinis. O žmogaus santykyje su istorija, tikyba, menu slypi jo gyvenimo prasmė. Prieš pozityvią kultūros atmintį ir visagalis, viską nešantis su savimi laikas bejėgis. Jo didenybė laikas tada tampa istorinių ir dvasinių vertybių saugykla. Toks rašytojo R. Flicko Prūsijos epopėjos penkiatomio meninis kodas.

Rugsėjo 12 d. 17 val. Edukacinėje erdvėje (H. Manto g. 9a, Klaipėda) vyko susitikimas su „Jaunimo linijos“ savanoriais, kurie kalbės apie savižudybę ir apie tai, kaip suteikti reikiamą pagalbą. Šis renginys skirtas visiems, kuriems rūpi esama situacija, emocinė parama bei pasirūpinimas savimi ir kitais. 

„Jaunimo linijos" savanoriai pasidalinos savo patirtimis, per praktiką ir teoriją išmoktais būdais atpažinti savižudybės riziką bei patarimais, ką daryti ją atpažinus ir kur kreiptis toliau.

Kiekvienas atėjęs galėjo pabendrauti su savanoriais, susipažinti su jų darbu, emocinės paramos svarba bei užduoti jam rūpimus klausimus tiek anonimiškai, tiek ne.

Rugsėjo 5 d. 17.00 val. Edukacinėje erdvėje (H. Manto g. 9a, Klaipėda) vyko Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro ir Klaipėdos Litorinos mokyklos vaikų ir jaunimo piešinių  parodos „Šypsena nieko nekainuoja" atidarymas.

Projektas „Šypsena nieko nekainuoja" skatina vaikų, jaunų žmonių kūrybiškumą bei siekia sumažinti socialinę atskirtį. Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro ir Klaipėdos Litorinos mokyklos vaikai ir jaunimas kūrybinėse dirbtuvėse piešė piešinius tema „Šypsena nieko nekainuoja", kurie įgavę atvirukų formatą išsiųsti į Lietuvos Respublikos neįgaliųjų, kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų, aklųjų ir silpnaregių, globos, jaunimo, užimtumo, dienos centrus, sanatorijas.

Rugsėjo 4 d. 17 val. bibliotekos galerijoje 3 A vyko parodos atidarymas ir koncertas „Laimė kurti“.

Klaipėdos regione gyvenantys, kai kurias negalias turintys žmonės, pasidalino savo kūrybiniais gebėjimais, parodė savo kūrybines galias ir siekį tobulėti.

Parodoje dalyvavo 17 dalyvių iš Kretingos, Gargždų, Šilutės ir Priekulės. Kūrybiniai darbai labai įvairūs nuo kruopštaus siuvinėjimo iki modernių koliažų.

Po parodos atidarymo vyko koncertas, kurio metu klausėmės įvairių stilių muzikinių kūrinių, dalyvavo grupė „Kontaktas“ iš Kretingos, ansamblis „Svaja“ iš Šilutės, atlikėjai Erika Pučinskaitė ir Laimonas Stončius iš Gargždų, koncerto ir parodos dalyvius daina pasveikino I. Simonaitytės bibliotekos darbuotoja, dainininkė Martyna Rudelytė.

Rugpjūčio 30 d., 17 val., bibliotekos galerijoje 13 L atidaryta klaipėdiečio fotomenininko Aleksandro Dapkevičiaus (1929–2007) retrospektyvinė fotografijos paroda „Ant realaus pasaulio pagrindo“ (kuratorė Danguolė Ruškienė). Ši paroda jau buvo pristatyta Vilniuje ir Šiauliuose. Klaipėdoje ji veiks iki rugsėjo 29 d. Projektą remia Klaipėdos miesto savivaldybė.

A. Dapkevičiaus fotografinis palikimas Klaipėdoje pristatomas praėjus daugiau nei 10 metų nuo paskutinės autoriaus parodos, kuri buvo surengta iš karto po jo mirties. Šioje parodoje – archyviniai autoriniai atspaudai ir pirmą kartą pristatomi jo darbai – naujai atspaustos fotografijos iš originalių negatyvų. Paroda skiriama artėjančioms jubiliejinėms A. Dapkevičiaus gimimo metinėms pažymėti. Ta proga kitais metais ruošiama išleisti ir jo fotografijų albumą, pirmą didesnės apimties leidinį, išsamiai pristatantį šio fotomenininko kūrybinį palikimą.

Rugpjūčio 29 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyko festivalio „Žemėj Lietuvos“ renginiai, skiriami Vydūno metams paminėti.

≈ SAULĖ STYGOMIS RIDENAS. Dalyvavo: Rima TAMOŠIŪNAITĖ (smuikas), Viktorija SMAILYTĖ (arfa), Saulius ŠIAUČIULIS (pianinas)
≈ Susitikimas su monografijos VYDŪNAS autoriais: dr. Vaclovu BAGDONAVIČIUMI ir dr. Aušra MARTIŠIŪTE-LINARTIENE

Projektą iš dalies finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė, globoja Klaipėdos apskrities viešosoji Ievos Simonaitytės biblioteka, informacinis partneris – dienraštis „Vakarų ekspresas“, rengėjas – VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“. Projekto vadovas – Sigutis Jačėnas.

​Edukacinė erdvė kvietė rugpjūčio 29 d., 17 val., į popieriaus su vandenženkliais gaminimo dirbtuves, kurios skirtos visiems norintiems išbandyti naujoves ir susikurti unikalų kūrinį. Dirbtuvėse galėsite ne tik pasigaminti rankų darbo popierių ir jį dekoruoti įvairiais gamtiniais motyvais, bet ir sukurti jame vandenženklį. Vandenženklis - asmeniškai kurtas popieriaus ženklas, matomas žiūrint į popieriaus lapą prieš šviesą.

Rugpjūčio 22 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyko Gyčio Padegimo ir teatro, kino, televizijos aktoriaus Dovydo Stončiumio tragiškos istorijos spektaklis „Noktiurnas“, pasakojantis apie tai, kaip gyvenime svarbu atleisti.

„Vienintelis dalykas, kurio negalima atleisti – tai neatleidimas“ – pagrindinę spektaklio idėją, cituodamas prancūzų rašytoją Romeną Gari, nusako režisierius Gytis Padegimas. Pasak jo, atleidimo tema ir problema darosi vis aktualesnė. „Mokam kaltinti, bet nemokam atleisti.“

Spektaklis kuriamas pagal to paties pavadinimo amerikiečių rašytojo, dramaturgo, režisieriaus Adamo Rappo pjesę, kurioje 32-jų metų personažas skaudžiai išgyvena paauglystėje įvykusį tragišką nelaimingą atsitikimą. Pusantro dešimtmečio desperatiškai siekdamas atpirkimo, jis stengiasi susidoroti su skausmu ir susvetimėjimu. „Pjesė kalba apie tai, kad net po skausmingų įvykių, susijusių su netektim, turi būti atgaila, atsiprašymas ir gailestingumas“ – teigia spektaklio režisierius.

Tapkite KLAVB naujienlaiškio prenumeratoriumi