Lapkričio 24 d. ,16.30 val., bibliotekos Renginių salėje vyks susitikimas – diskusija su Lietuvos Respublikos Seimo nariais.

Susitikimo tema: Valstybinės lietuvių kalbos politika.
Metai seime: Kas padaryta valstybei ir miestui?

Į susitikimą pakviesti Seimo nariai : A. Kirkutis (LVŽS), D. Kepenis (LVŽS), I. Šiaulienė (LSDP), A. Bilotaitė (LKD – TS), E. Gentvilas (LRLS), S. Gentvilas (LRLS), G. Vaičekauskas (LRLS), N. Puteikis (LCP), Irina Rozova (RA).

Įėjimas laisvas
Maloniai kviečiame

Lapkričio 24 d., 17 val., bibliotekos Konferencijų salėje vyks dr. Aurelijaus Giedos knygos „Manifestuojanti Klėja. Istorikai ir istorika Lietuvoje 1883–1940 metais“ pristatymas ir tarpdisciplininė diskusija „Lietuvos (istoriografijos) raida modernybėje“.

Diskusijoje dalyvaus: knygos autorius, Klaipėdos universiteto mokslininkai Roma Bončkutė, Aldis Gedutis, Liutauras Kraniauskas, Marijus Šidlauskas ir Vacys Vaivada.

Lapkričio 28 d., 17 val., bibliotekos Gerlacho palėpėje vyks almanacho „Baltija 2017“ sutiktuvės.

Dienos šviesą išvydo naujas almanachas „Baltija 2017“. Šiais metais negavęs finansavimo iš Lietuvos kultūros tarybos, pamaitintas tik miesto savivaldybės dotacija. Bet gyvas. Ir patrauklus akiai, nes papuoštas grafikos dizainerės Agnės Matulionytės darbais iš ciklo „Homines Litterarum“. O kas viduje? Viduje ne mažiau spalvų ir temų. Gana išsamiai pristatomas Ievos Simonaitytės premijos laureatas prof. Alfonsas Eidintas su savo premijuota knyga „Pūga prie Mėmelio“. Apie miestą ir jo erdves, kalbinamas jaunojo Adomo Zubės, svarsto architektas Tomas S. Butkus, o architektė Gerda Antanaitytė, pakalbinta Marijos Astromskaitės, teigia, kad „miesto pokyčiai yra jo DNR“. Apie legendines Klaipėdos vietas – Fanierkę, Prieplauką, Pas Albertą, pasakoja Henrikas Žižys ir Linas Kutavičius.

Lapkričio 28 d., 17.30 val., bibliotekos Galerijoje 13 L vyks profesorės Tatjanos Romaškinos (fortepijonas), mokytojų Virginijos Visockienės (smuikas) ir Jelenos Jaskovec (fortepijonas) mokinių ir studentų koncertas.

Dalyvaus: Arina Grigoryan, Alina Markova, Mark Rubcov, Nikita Smirnov, Elzė Kiesaitė, Aleksej Danilenko.

Įėjimas laisvas
Maloniai kviečiame

Gruodžio 11 d., 17.30 val., bibliotekos Konferencijų salėje vyks Intelligent Brunch organizuojamas renginys, kuriame susipažinsite su gražiausiomis Šv. Kalėdų istorijomis, eilėmis ir pasakomis bei turėsite galimybę padovanoti teatro spektaklį vaikams iš daugiavaikių šeimų!
„Seku seku Kalėdų pasaką“ ves puikiai klaipėdiečiams pažįstamos aktorės: Auksinio scenos kryžiaus laureatė Karolina Kontenytė ir aktorė Vaiva Kvedaravičiūtė, vaidinančios „Klaipėdos jaunimo teatre“.

Šis renginys nemokamas, tačiau visus atėjusius raginame nupirkti bent vieną teatro bilietą ir padovanoti jį daugiavaikėms šeimoms.

Vaišinsime arbata, tad tausojant gamtą, labai prašome atsinešti puodelį sau ir vaikui.

Jei Jūsų vaikučiai norės įsitaisyti kuo arčiau aktorių, galite atsinešti pagalvėlę, kad atsisėsti arčiau jiems būtų kuo patogiau.

RENGINIO ORGANIZATORIUS: Intelligent Brunch – tai skanus, protingas, linksmas, socialus ir viliojantis renginys.

REGISTRACIJA BAIGTA