Klaipeda I. Simonaityte library invites everyone to tour When „Klaipeda was known as Memel“ by Guide to Regional Heritage. Tour will be hosted by librarys' volunteer Jan from Austria. During the tour you will visit H. Mantas Street the most important historical objects on this street and the city. Also you will explore history and culture of Klaipeda city.

This tour is for everybody and for free!

No registration needed!

Tour will start on 26th of April at 17:30 in Theater square.

More information in www.krastogidas.lt and by email: t.gergeliene@klavb.lt or phone 8 46 412529.

Balandžio 26 ir 27 dienomis 17 val. bibliotekos Edukacinėje erdvėje (Herkaus Manto g. 9A) vyks daržininkystės dirbtuvės „Žydinti knyga“/ mini lysvės įrengimas knygoje.

Tai dviejų dalių dirbtuvės. Pirmąją edukacijos dieną kiekvienas dalyvis​ ​susipažins su popieriaus​ ​ir​ ​knygų įvairove, spaudos​ ​bei popieriaus gamybos istorija ir technologija, taip pat​ ​paruoš knygą augalo įsodinimui.​ ​Antrąją edukacijos dieną dalyviai sodins atsineštus augalus, kurs kompoziciją knygoje bei dekoruos ​pagamintomis ir atsineštomis priemonėmis.

Būtina išankstinė registracija iki balandžio 22 d. erdve@klavb.lt. Išsamesnė informacija tel. 8 46 412532.

Renginys nemokamas

Kviečiame dalyvauti!

Balandžio 27 d. 17.30 val. bibliotekos Gerlacho palėpėje vyks tarpdisciplininis seminaras „Moters archetipai gyvenime ir flamenko šokyje“. Seminaro metu bus kalbama apie moters archetipus (vaidmenis), jų išraišką ir poveikį mūsų gyvenimui. Renginio metu vyks flamenko šokio pasirodymas.

Seminaro lektorės:

Jelena Lebedenko – patyrusi vaikų ir suaugusiųjų psichologė, meno terapeutė.

Jelena Rosalinda (Jelena Dementjeva) – flamenko šokėja, VDU ir KU doktorantė.

Svečiai:

Šokių studijos „Uosto tango“ vadovai ir choreografai N. ir A. Černoluckai (Sankt-Peterburgas, Rusija).

Renginys nemokamas

Kviečiame dalyvauti

Balandžio 23, 25, 27 dienomis 17 val. bibliotekos Edukacinėje erdvėje (Herkaus Manto g. 9A) vyks siuvimo dirbtuvės „Mažųjų sapneliams“. Trijų dalių edukacijų metu siūsime ekologiškus žaisliukus! 

Būtina išankstinė registracija iki balandžio 22 d. vaikams@klavb.lt

Išsamesnė informacija tel. 8 46 341726

 

Renginys nemokamas

Kviečiame dalyvauti!

Gegužės 2 d. 17 val. bibliotekos Gerlacho palėpėje vyks Juozo Karoso muzikos mokyklos Akordeono skyriaus mokytojo eksperto Roberto Užgalio mokinių koncertas, skirtas ​P​asaulinei akordeono dienai paminėti​ ir Juozo Karoso muzikos mokyklos 70 metų jubiliejui.​

​Koncerto svečiai: Juozo Karoso muzikos mokyklos akordeonistų orkestras​ ir absolventai.​

Koncertą veda Robertas Užgalis.

Renginys nemokamas

Maloniai kviečiame dalyvauti

Gegužės 3 d. 17 val. bibliotekos Renginių salėje vyks paskaita-meditacija „Ar norite pagerinti savo gyvenimą?". Renginio metu bus kalbama apie sąmonės ir pasąmonės daromą įtaką žmogui, vyks praktiniai užsiėmimai, kuriuos ves Natalija Rusakova.

Gegužės 3 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos mokinių koncertas „Žibuoklėm, mama, žydi tavo akys“, skirtas Motinos dienos progai paminėti. Koncerto organizatorė ir vedančioji Aistė Ruškienė.

Gegužės 4 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks Vytauto Almanio knygos „Už Ribos“ pristatymas. 

Vytautas Almanis, Akmenės rajone gyvenantis rašytojas, miškininkas, aplinkosaugininkas, yra išleidęs publicistines knygas „Baltųjų vandenų šalyje“ (1973 m.), „Per Ulkero žvaigždyną“ (1979 m.), nuotykių romanus „Audra susitelkė Korgone“ (1981 m.), „Toli ir arti“ (1985 m.), „Už kalnų namai“ (1992 m.), „Tolstančios salos“ (2016 m.).

Naujausia rašytojo knyga „Už Ribos“ – apie tai, kaip pamatyti, kas yra už Ribos. Tai Baltųjų Vandenų Šalis, Šambala, Pažadėtoji Žemė...

Apie savo naująją knygą rašytojas sako: „Už Ribos“ – tai kažkas mistiško, stebuklingo. Kažkas už mūsų. Skiriama ne vien atradėjui. Juk visi norime kažką atrasti. Ir nebūtinai Altajuje. Galima čia pat. Pamatyti už ribos. Taip kilo mintis parašyti, kas yra už mūsų supratimo. Nors iš pradžių buvau pasidavęs populiariam požiūriui – iškloti girdėtas mistines istorijas. Galiausiai pabandžiau pasakoti apie realų gyvenimą, jame ieškant atsakymo, kas dar yra už mūsų“.

V. Almanio knygos pristatymą moderuos Klaipėdos universiteto dėstytoja prof. Angelija Bučienė ir Saulius Bučas.

Renginys nemokamas

Kviečiame dalyvauti!

Gegužės 4 d. 18.30 val. bibliotekos Gerlacho palėpėje visuomenei bus pristatytas Vytauto Didžiojo universiteto Azijos studijų centro naujai sukurtas dokumentinis filmas „Kaunas. Sugiharos ir Japonijos ženklai.”

Filme Kauno ryšių su Japonija puslapiai verčiami per keturias skirtingas asmenybes prieš Antrąjį pasaulinį karą tapusias tiltais tarp dviejų šalių. Tai – Jukičis Fukudzava, pirmasis japonas, paminėjęs ir aprašęs Kauną savo dienoraštyje, kuomet 1862 m. kartu su 36 japonų misija važiavo pro Lietuvą traukiniu ir čia trumpam išlipo pasivaikščioti. Pirmųjų lietuviškų knygelių apie Japoniją autorius Steponas Kairys 1905 m. buvo sužavėtas nedidelės tolimos valstybės, kuri sugebėjo nugalėti dešimteriopai didesnę Rusiją, ir kuri įkvėpė lietuvių ryžtą siekti savo nepriklausomybės. Net kelis kartus Japoniją aplankęs žurnalistas ir keliautojas Matas Šalčius 1929 m. ryžosi šią šalį iš Kauno pasiekti… motociklu. Ir galiausiai diplomatas Čiunė Sugihara 1940 m. abi tautas sujungė per savo žygdarbį.