Šiame šimtmetyje griuvo geležinės uždangos ir atsivėrė galimybės keliauti, drauge su mumis keliauja ir lietuviška knyga. Minėdami atkurtos Lietuvos šimtmetį kviečiame ateiti ir pažymėti žemėlapyje vietas, kur keliaudami skaitėte lietuvišką knygą. Akcija vyks iki 2018 m. gruodžio mėn.
Žemėlapį rasite prie bibliotekos registratūros. Keliaukime su knyga!

Mokykitės prancūzų kalbos kartu su kvalifikuotų dėstytojų komanda, nesvarbu kuriame Lietuvos mieste ar kurioje šalyje būtumėte!

Kartu su kvalifikuotu dėstytoju mokykitės prancūzų kalbos nuotoliniu būdu neišeidami iš namų ar iš savo biuro vietos. Kursai vyksta reguliariai, nustatytu laiku, du kartus per savaitę. 1 val. 30 min. trukmės paskaita vyksta tiesiogiai, naudojantis videokonferencijos programa, pritaikyta kalbos mokymui.

Prancūzų kalbos nuotolinius mokymus veda diplomuoti dėstytojai, lietuviai ar gimtakalbiai frankofonai. Paskaitų metu naudojami Prancūzijos leidyklų pažangiausi dėstymo metodai (Alter Ego plus pardavime Prancūziškame knygyne).

Susipažinti su išsamesne kursų informacija ir rasti registracijos formą galite Prancūzų instituto tinkalapyje:  www.institutfrancais-lituanie.com

O jei norėtumėte daugiau sužinoti apie Jus dominančio prancūzų kalbos lygio turinį, kreipkitės : inscription@institutfrancais-lituanie.com

Kviečiame šio šimtmečio žmones įsiamžinti, paliekant savo pirštų antspaudus ir žinutę, skirtą 2118 metų Lietuvos gyventojams. Kapsulė bus užkasta kovo 12 d. I. Simonaitytės bibliotekos kiemelyje. Antspaudai ir Jūsų žinutės yra renkamos prie bibliotekos registratūros iki kovo 10 d. 19 val.

Kiekvienais metais stengiamės patenkinti Jūsų skaitymo poreikius. 2017 metais bibliotekos fondus papildė net 14 649 naujos knygos įvairia tematika. Deja, šiuo metu galime tik bandyti numanyti, kokios tematikos knygos fonde Jums aktualiausios ir kokių Jums labiausiai reikia. Vis tik, 2018 metais išsikėlėme tikslą dar geriau Jus pažinti ir dar geriau patenkinti Jūsų lūkesčius mūsų atžvilgiu. Dėl šių priežasčių nusprendėme pakalbinti Jus – mūsų bibliotekos skaitytojus. Prašome Jūsų atsakyti į mūsų parengtą anketą ir padėti mums suprasti, kokių knygų Jums labiausiai reikia mūsų abonemento skyriuje. Popierines anketas rasite abonementų skyriuje ir registratūroje. Taip pat galite atsakyti į el. anketą, kurią rasite ČIA.
Ačiū už Jūsų išreikštą nuomonę.

I. Simonaitytės biblioteka džiaugiasi, galėdama papildyti bibliotekos fondus 244 naujomis knygomis, kurias įsigijo, gavusi AB „Klaipėdos nafta“ paramą - jau kelerius metus iš eilės AB „Klaipėdos nafta“ išlieka ištikima bibliotekos partnere. Švietimas ir kultūra yra viena iš bendrovės socialinės atsakomybės krypčių.

 AB „Klaipėdos naftos“ parama sudaro apie 10 % visų bibliotekos fondų atnaujinimui skirtų biudžetinių lėšų, todėl bendrovės indėlis itin svarus, tenkinant įvairaus amžiaus, socialinės padėties ir išsilavinimo žmonių skaitymo poreikius.

I. Simonaitytės bibliotekos fondą sudaro apie 1 mln. dokumentų egzempliorių. Tarp jų skaitytojai gali rasti gausybę grožinės literatūros, periodinių leidinių, prisijungti prie straipsnių bei aukštųjų mokyklų katalogų, duomenų bazių, bibliotekoje galima apžiūrėti net istorinių jūrlapių bei jūrinių reliktų kolekciją, memelenderių (Klaipėdos krašto gyventojų po karo pasitraukusių į Vokietiją) archyvą.

Bibliotekoje yra beveik 500 knygų, skirtų skaitytojams nuo 5 iki 95 metų amžiaus. Skiltyje KNYGOS pateikiamos nuorodos į visas knygas (suskirstytos pagal apytiksles amžiaus grupes). Skiltyje MOKYKLAI pateikiami kūriniai pagal atnaujintą lietuvių kalbos ir literatūros programą, suskirstyti pagal klases. Per paieškos funkciją kūriniai randami pagal autorius, pavadinimus, dalis - pagal veikėjų vardus.

Skaitytojams, norintiems iki metų pabaigos nemokamai naudotis prieiga prie skaitmeninės bibliotekos iš savo mobilių įrenginių ar kompiuterio, bibliotekos darbuotojas pasakys „Dovanos kodą” (kreiptis į Informacijos skaityklą). Jį skaitytojas privalo suvesti į atitinkamai pažymėtą registracijos formos laukelį kurdamas asmeninę paskyrą www.vyturys.lt svetainėje.

„Šimtmečio popieriaus dirbtuvės“ skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio bei Lietuvių kalbos dienų minėjimui.

Užsiėmimo metu ne tik susipažinsite su popieriaus gamybos įdomybėmis ir išmoksite popieriaus gamybos rankomis technikos, tačiau dirbtuvių dalyviai taip pat bus kviečiami dalyvauti akcijoje „♥ lietuvių kalbą, nes...“ , kurios metu ant pagamintų popieriaus lapų spausime Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtą antspaudą bei rašysime žinutes kodėl mums brangi lietuvių kalba.

Užsiėmimas „Šimtmečio popieriaus dirbtuvės“ vyks Edukacinėje erdvėje (Herkaus Manto g. 9a, Klaipėda): 
 
Vasario 20 d. 17.00 val.
Kovo 6 d. 17.00 val.

Dalyvių skaičius ribotas. Registracija el. paštu: erdve@klavb.lt, tel. 8 46 412532. Regisracijos metu nurodykite pageidaujamą užsiėmimo datą.

Susitikime Edukacinėje erdvėje!

Vilniaus knygų mugė - didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse, vienas ryškiausių kultūros įvykių Lietuvoje. Savo formatu ir ypač įdomia bei turtinga kultūrine programa mugė pirmiausiai yra skirta skaitytojui, autoriaus ir skaitytojo bendravimui, susitikimams, diskusijoms ir skaitymui. Šiemet mugė taip pat kvies skaitytojus susitikti su rašytojais, dalyvauti diskusijose, pristatymuose, parodose, klausytis muzikos, eilių ir tiesiog gerai praleisti laiką su knygomis ir jas kuriančiais žmonėmis. 

Vilniaus knygų mugėje, kaip ir kasmet, įsikurs BIBLIOTEKŲ ERDVĖ. Tai dar viena skaitymo, bendravimo ir renginių erdvė, kurioje mugės svečiai bus kviečiami įsitraukti į kūrybinius užsiėmimus, edukacinius žaidimus ir kitas žaismingas veiklas. Teminės knygų lentynos, bibliotekų laboratorija, parodos, literatūrinės kelionės, susitikimai su rašytojais ir dar daugiau įdomybių laukia tiek mažo, tiek didelio mugės lankytojo.

Jei domitės roko muzika – tikrai nepraeisite pro BIBLIOTEKŲ ERDVĖJE įsikūrusią I. Simonaitytės bibliotekos „Roko skaityklą“. Čia Jūsų lauks knygos, muzika, viktorinos (žinoma, ir prizai) ir net roko muzikantams dedikuota fotografijų paroda. Joje užfiksuotos spaudos fotografų Ramūno Danisevičiaus, Vytauto Liaudanskio ir Vytauto Petriko akimirkos iš roko muzikos koncertų. Patefonas su senosiomis vinilo plokštelėmis arba juostinis magnetofonas leis skaitykloje pasimėgauti pačia geriausia roko muzika.

Siurprizas! Vasario 22 d. 11 val. „Roko skaitykloje“ jauniausios roko grupės „Barzdoti vyrai“ koncertas!

Organizuoja: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

Laikas: visos mugės metu

Daugiau informacijos: https://www.vilniausknygumuge.lt/

Vasario 21 d. 17.30 val. bibliotekos kavinėje „Pauzė“ savo kūrybos poeziją pristatys Klaipėdos universiteto docentė, gydytoja psichiatrė, Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus narė bei Lietuvos biblioterapijos asociacijos prezidentė Jūratė Sučylaitė.

Maloniai kviečiame!

Vasario 24 d., 10 val., vokiškų leidinių bibliotekoje vyks penktasis edukacinis muzikinis užsiėmimas žmonėms, turintiems klausos negalią - „Muzikavimo džiaugsmas“.

Renginio organizatorius: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka.