Spalio 5–7 dienomis Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka miesto gyventojus ir svečius, knygų gurmanus pakvies į Klaipėdos knygų mugę (KKM). Šiemet ji jubiliejinė –  penktoji. KKM atidarymas vyks spalio 5 d. 12 val. Konferencijų salėje.


 
Daugiau informacijos: www.klaipedosknygumuge.lt

 

I. Simonaitytės biblioteka spalio 2 d. švęs savo 67-ąjį gimtadienį. Šventinės akcijos jau prasidėjo, kasdien, nuo rugsėjo 18 d., bibliotekos įsteigtomis dovanomis yra apdovanojami socialiniame tinkle Facebook teisingai apie biblioteką į klausimus atsakę lankytojai.

Spalio 2 d. lankytojai bus kviečiami ant kiemo grindinio palikti kreidele užrašytą linkėjimą bibliotekai. Jų lauks šventinės akcijos: gimtadienio dieną iš skolininkų bus neimami delspinigiai, o lankytojas, atėjęs nuo 12 val. iki 15 val., skaitytojo bilietą galės įsigyti nemokamai. Visą dieną bibliotekos holuose skambės profesionalių atlikėjų, moksleivių ir studentų muzikiniai sveikinimai. Bibliotekos gimimo dienos metu atminimo dovanėlėmis bus apdovanoti aktyviausi abonemento ir skaityklų skyrių skaitytojai.

Maloniai kviečiame švęsti kartu!

Prancūzų instituto Lietuvoje mediateka surinko naują kilnojamą meno albumų kolekciją „Art“, kurią sudaro 67 leidiniai apie šiuolaikinę kūrybą bei kultūrinį paveldą. Ši kolekcija jau trečius metus sėkmingai keliauja po Lietuvos bibliotekas.

Kilnojama meno albumų kolekcija „Art“ yra eksponuojama III aukšte, Vokiškų leidinių bibliotekoje iki 2018 kovo 1 d.

I.Simonaitytės bibliotekos Galerijoje 13L Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus pristato tarptautinę parodą „Giedrius Mackevičius (1945 – 2008) ir jo Teatras“.
Paroda pristato iškilų XX a. menininką, teatro novatorių G. Mackevičių, - aktorių, režisierių, choreografą, dramaturgą, pedagogą. Lietuvį, kuris dirbdamas užsienyje savo unikalia kūryba praturtino pasaulinę teatro istoriją, sukūrė naujo tipo judesio spektaklį – plastinės dramos teatrą.

Kviečiame aplankyti parodą iki spalio 2 d.

Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje visą vasarą vyko varžytuvės „Skaitymo iššūkis“. Nuo birželio 15 d. organizuotos nuotaikingos varžytuvės visoje Lietuvoje kvietė gyventojus įveikti 10 su knygų skaitymu susijusių užduočių. Pavyzdžiui, reikėjo perskaityti atsitiktinę knygą iš lentynos, knygą, pagal kurią sukurtas filmas, kurios pavadinime yra skaičius ir pan. Perskaitę pasirinktą knygą, dalyviai turėjo užpildyti lankstinuką, kurio įrašus bibliotekos darbuotojas patvirtindavo lipduku, o informaciją įkeldavo į bendrą duomenų bazę. Skaičiuojama, kad iš viso iššūkio dalyviai perskaitė beveik 25 tūkst. knygų. Lietuvoje iššūkį gyventojams metė 66 bibliotekos ir jų filialai, suskaičiuota 4568 prie iššūkio prisijungę dalyviai, kurie perskaitė net 29 428 knygas.

Rugsėjo 8 d. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kieme vyko baigiamasis „Skaitymo iššūkio“ renginys, kurio metu buvo paskelbti šio projekto rezultatai ir padėkota aktyviausioms bibliotekoms. I. Simonaitytės bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Laima Pačebutienė įteikė padėkas bei bibliotekos įsteigtas dovanas trims aktyviausioms Klaipėdos rajono bibliotekoms: Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos varžytuvėse dalyvavo 92 skaitytojai, kurie perskaitė net 709 knygas,  Tauragės savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka pritraukė 74 dalyvius, kurie perskaitė 663 knygas, o Jurbarko rajono savivaldybės viešosios bibliotekos 68 skaitytojai įveikė 606 knygas.

„Projektas „Keliauti. Atrasti. Pažinti“ ir I. Simonaitytės biblioteka kviečia į ekskursijas rugsėjo 30 d. (šeštadienį) 11 val. „Skulptūrų parko labirintais“ ir spalio 3 d. (antradienį) 17.30 val. „Knygų keliu per Klaipėdą“. Ekskursijų trukmė - iki 2 val. Registracija vyksta el. paštu t.gergeliene@klavb.lt

Ekskursijoje „Skulptūrų parko labirintais“ bus galima pasivaikščioti po žaliąjį Skulptūrų parką Klaipėdos miesto širdyje ir susipažinti su unikaliomis menininkų skulptūromis, kurios ne tik puošia miestą, bet ir atspindi Klaipėdos istorinius laikotarpius. Šis maršrutas bus šiek tiek praplėstas, nes aplankysite ir Liepų gatvę ir sužinosite daug reikšmingos informacijos apie šioje gatvėje esančius pastatus ir jų istorijas.

Ekskursijoje „Knygų keliu per Klaipėdą“ aplankysite net 11 svarbių objektų, kurie yra susiję su iškiliomis ir svarbiomis lietuvių kalbai ir istorijai asmenybėmis ir jiems skirtiems paminklams, taip pat pamatysite paminklus lietuvių kalbai, literatūrai ir knygų leidybai svarbius objektus.

Projektą finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

Tarptautinės bibliotekininkų asociacijų ir institucijų federacijos (IFLA) generalinė konferencija – tai unikalus, kasmetinis renginys, pritraukiantis daugiau nei tris tūkstančius bibliotekų atstovų iš viso pasaulio. 2017 m. rugpjūčio 19–25 dienomis vyko 83-ioji konferencija Vroclavo mieste, Lenkijoje, kurios pagrindinė tema – „Bibliotekos. Solidarumas. Visuomenė“. Šioje konferencijoje kvalifikaciją tobulino trys Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos darbuotojai: direktoriaus pavaduotoja Laima Pačebutienė, vyr. metodininkė Rasa Milerienė  ir vyresn. metodininkė Ieva Volskytė. Bibliotekininkai išklausė naujausius pranešimus bibliotekininkystės tema, dalyvavo darbo grupių diskusijose. Šių metų konferencijoje didelis dėmesys buvo skirtas bibliotekų prieinamumo, paslaugų ir patalpų pritaikymo negalią turintiems žmonėms, socialiai jautrių grupių integracijos į visuomenę problematikai, inovatyvių paslaugų plėtrai. Organizuotoje plakatų parodoje buvo sudaryta galimybė susipažinti su užsienio šalių bibliotekų įgyvendintais projektais, pabendrauti su tų bibliotekininkų atstovais, užmegzti kontaktus ir pasidalinti gerąją patirtimi. Taip pat įvairių firmų atstovai pristatė naujausius bibliotekų darbe naudojamus įrenginius: skenerius, leidinių valymo įrenginius, savitarnos aparatus.

Rugsėjo 21 d., ketvirtadienį, 12 val. Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje Vaikų literatūros skyriuje (adresas: Žemaitės g. 5, Gargždai).

„Baltijos valdovė“ – tai unikali knyga, skirta regintiems ir regos negalią turintiems vaikams. Ši knyga yra edukacinė priemonė, supažindinanti vaikus ne tik su viena žymiausių lietuviškų legendų apie Jūratę ir Kastytį, bet ir baltų mitologijos simboliais, kurie suprantami tik lytint.
Ateikite ir sužinokite, kaip kuriamos knygos, kurias galima skaityti ne tik akimis!
Knygos veikėjus įgarsino Marijonas Mikutavičius ir Aistė Smilgevičiūtė.


Renginiuose dalyvaus knygos leidėja Eglė Jokužytė (VšĮ „Verslas ar Menas“).

Renginiai nemokami
Kviečiame dalyvauti

Rugsėjo 22 d., penktadienį,18 val. Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje (Vilniaus g. 8, Kretinga) vyks socialinė - meninė akcija „Muzika tamsoje“. Akcijoje svarbiausias vaidmuo atiteks klausytojams - jie visą vyksmą patirs užrištomis akimis.

Renginyje dalyvaus: Klaipėdos neįgaliųjų meninės raiškos studijos "Guboja" mažieji talentai ir jų vadovai - Vaida Butautaitė ir Albertas Burba. Koncertuos studijos draugai: Irmina Beneševičiūtė ir Raminta Stankevičiūtė, smuikuos Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos mokiniai. Renginio akompaniatorė - Donata Domarkaitė.

Renginys skirtas įvairaus amžiaus grupėms.
Renginys nemokamas.
Maloniai kviečiame!

Prošome, lankytojus, kuriems yra 15 ar daugiau metų, apsilankyti ČIA ir pareikšti savo nuomonę apie bibliotekos paslaugas.