I. Simonaitytės biblioteka dalyvauja konkurse „Atsakingas skaitytojas“. Iki pat gruodžio mėnesio kviečiame rūšiuoti ir iš namų atnešti ne tik baterijas bei mobiliuosius telefonus, bet ir kitus smulkius neveikiančius ar nenaudojamus elektronikos prietaisus (pvz.: plaukų džiovintuvus, elektrinius virdulius, elektronines detales turinčius žaislus ir pan.). Bibliotekos lankytojai taip pat gali užsiregistruoti NEMOKAMAM stambiosios technikos išvežimui iš jų namų (šaldytuvai, skalbimo mašinos, dulkių siurbliai ir pan.)! Registracija vykdoma bibliotekos registratūroje. Rūšiuokime ir padėkime bibliotekai laimėti 500 Eur lankytojų pasirinktoms knygoms įsigyti!

Jau penktus metus iš eilės yra skelbiami Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos direktoriaus Juozo Šikšnelio inicijuoti apdovanojimai Klaipėdos regiono bibliotekoms – „Išminties marės“. Šiemet komisijai pasirodė, jog „Išminties marės“ turi plaukti į Kretingą. Tad už nenuilstamą kultūros, gimtosios kalbos ir tradicijų puoselėjimą, inovatyvią veiklą, ištvermę dirbant sunkiose sąlygose šis garbingas apdovanojimas paskirtas Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešajai bibliotekai. Apdovanojimus yra pelniusios Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio, Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės, Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio ir Šilalės rajono savivalybės viešosios bibliotekos. Apdovanojimo mecenatas – UAB „Finaneta“.

Gegužės 16 d. profesorius Petras Gintalas I. Simonaitytės bibliotekai padovanojo išskirtinį medalį, kuris dedikuotas rašytojai Ievai Simonaitytei.
Medalis eksponuojamas bibliotekos pirmo aukšto hole.

Maloniai kviečiame apžiūrėti.

Eilės jūrai ir uostui / skaitymai laive 05.27 d. 12 val.;

Baigiamasis vakaras / 05.27 d. 16 val. bibliotekos kiemelyje (H. Manto g. 25, Klaipėda).

Gegužės 29 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks raštininko klajoklio ir jo draugų vakaras.
Vakaro eigoje Vinco Kudirkos premijos laureatas Povilas Sigitas Krivickas pristatys naują savo knygą „Trys įžambinės".
Aktorius ir režisierius Sigutis Jačėnas prisimins savo jaunystės pomėgį filmuoti. Bus parodytas siaurajuoste kamera susuktas filmas apie prieš trisdešimtį metų vykusią Vilniaus  konservatorijos studentų koncertinę išvyką pas Lietuvos kelininkus Tiumenės srityje, Sibire.  
Klaipėdos universiteto mišraus choro „Pajūrio aidos“ vadovas, docentas Algirdas Šumskis, susirinkusius džiugins su būriu dainuojančio jaunimo.
Vakarą ves aktorius ir režisierius Sigutis Jačėnas.
Įėjimas laisvas
Maloniai kviečiame

Gegužės 30 d., 17 val., bibliotekos Gerlacho palėpėje vyks literatūrinis spektaklis „Ir išaugo Obelis, apglėbusi visą Lietuvą“, tai kūrybinės asociacijos apie rašytojos Ievos Simonaitytės gyvenimą, apie romano „Vilius Karalius“ moterų kančią, aistrą, klystkelius, apie viltį, kad kūryba nebus pamiršta.


Dalyvaus: Nerijus Smaguris, Šarlota Galinauskaitė, Raidas Rudzevičius, Viktorija Rimkutė, Julija Paškevičiūtė, Kamilė Zagurskytė, Beatričė Šukytė, Kornelijus Norvaiša, Dominykas Adomaitis. Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo teatras „Ardua“.

Režisierė Audra Lenkauskienė.

Renginio rėmėjai: LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba.


Spektaklis nemokamas

Maloniai kviečiame

Visiems smalsiems, besidomintiems, nuolat išalkusiems žinių suteikiama galimybė nemokamai gilinti savo žinias naujoje suaugusiųjų mokymosi informacinėje sistemoje. SMIS. Čia patalpinta daugiau nei 500 išsamių mokymosi programų lietuvių kalba iš įvairių sričių. Sau aktualių mokymų ras ir besidomintieji menu, ir norintys pradėti verslą, išmokti užsienio kalbos ar pagilinti gimtosios kalbos literatūros bei gramatikos žinias Taip pat gausu informacijos įvairiomis sveikatingumo temomis. Kviečiame jungtis adresu: www.smis.lt.

Kilus klausimams, konsultuojame interneto skaitykloje, 2 aukšte.

Birželio 1 d.,12 val., bibliotekos Gerlacho palėpėje vyks knygos „Baltijos valdovė“ pristatymas-edukacinis užsiėmimas.

„Baltijos valdovė“ – tai unikali knyga, skirta regintiems ir regos negalią turintiems vaikams. Ši knyga yra edukacinė priemonė, supažindinanti vaikus ne tik su viena žymiausių lietuviškų legendų apie Jūratę ir Kastytį, bet ir baltų mitologijos simboliais, kurie suprantami tik lytint.

Dalyvaus: knygos leidėja Eglė Jokužytė (VšĮ „Verslas ar Menas“).

Renginys nemokamas, maloniai kviečiame.

Renginio rėmėjas: LR Kultūros ministerija

Birželio 1 d., 17.15 val., bibliotekos Konferencijų salėje vyks susitikimas su knygos „Nemunu per Lietuvą“ autoriumi Selemonu Paltanavičiumi.

Dalyvaus: knygos autorius Selemonas Paltanavičius.


Įėjimas laisvas
Maloniai kviečiame

Birželio 1 d., 18 val., Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio viešojoje bibliotekoje (Klaipėdos g. 15, Gargždai) vyks socialinė - meninė akcija „Muzika tamsoje“. Akcijoje svarbiausias vaidmuo atiteks klausytojams - jie visą vyksmą patirs užrištomis akimis.

Dalyvaus: Klaipėdos neįgaliųjų meninės raiškos studijos „Guboja“ mažieji talentai ir jų vadovai: Vaida Butautaitė, Karolina Mauliūtė ir Albertas Burba.
Koncertuos studijos draugai: Lietuvos talentų prizininkas Emilis Korickij, Kornelija Čekaitė, Deividas Mankevičius.

Renginys skirtas įvairaus amžiaus grupėms.
Dalyvavimas nemokamas.
Dalyvių skaičius ribotas. Registracija tel.: 846412140 arba airida@klavb.lt

Į renginį kviečia: Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka

Renginio rėmėjas: LR Kultūros ministerija