Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

geros zinios apie blogaKnyga „Geros žinios apie blogą elgesį: kodėl šiuolaikiniai vaikai kur kas mažiau drausmingi ir ką dėl to daryti " apie tai, kodėl šiuolaikiniai vaikai kur kas mažiau drausmingi ir ką dėl to daryti?
Paradoksas - šiuolaikiniai tėvai skiria savo vaikams daugiau laiko ir energijos, nei buvo įprasta per visą žmonijos istoriją. Būtent dabar tėvams sunkiausia vaikus drausminti ir sulaukti tinkamo elgesio.


Mūsų dažniausiai naudojami būdai ir idėjos išmokyti vaikus tvarkos, disciplinos ir dėmesingumo, neveikia. Matyt, jie paseno. Lygiai taip pat, kaip paseno laidiniai telefonai. Tėvai vis dažniau skundžiasi tuo, kad vaikai neklauso ir kad jokios jų žinomos auklėjimo priemonės neveikia. Ir tai nėra tėvų fantazijos. Moksliniai tyrimai rodo, kad šiuolaikiniai vaikai mažiau drausmingi nei jų bendraamžiai prieš dešimtmetį.
Knygos autorė Katherine Reynolds Lewis atliko šiuolaikinių auklėjimo metodų analizę ir suprato kaip elgtis, kad pasikeistų įprastas (nepageidaujamas) vaiko elgesys.
Perskaitęs šią knygą, tėvai žvelgs į savo vaiką ne išsigandę, o susidomėję - jie žinos, kaip sutarti su vaiku, kaip ir ką kalbėti, kad jis išgirstų ir klausytų. Jūs suprasite savo vaiką ir... išvengsite chaoso šeimoje.
Nieko nestebina, kad kiekviena ankstesnė karta skeptiškai vertina naująją. Tačiau šiandien su tuo sutinka net specialistai - dabartinius vaikus kontroliuoti vis sunkiau. Jiems sunku bendrauti, jie nenori eiti iš namų, arba priešingai, sunkiai valdo emocijas ir negali susikaupti. Savaime suprantama, šiais laikais vaikus sunku sudominti bet kuo, išskyrus žaidimus. Tačiau ką daryti, jei situacija tampa nekontroliuojama? Mokytojai skelbia - pirmokai negali ramiai išsėdėti net kelių minučių, jiems vis sunkiau valdyti savo elgesį bei emocijas. Statistika rodo, kad pusė dabartinių vaikų būdami 18-os susidurs su elgesio sutrikimais ar priklausomybėmis.
Kaip išvengti tokio niūraus scenarijaus?
Katherine Reynolds Lewis stebėdama vakarieniaujančias šeimas, kalbėdama su mokyklų psichologais, studijuodama naujausius šios srities psichologijos tyrimus ir analizuodama savo vaikų elgesį sukūrė naują auklėjimo teoriją. Ji sako, kad seni metodai, tokie kaip griežtas auklėjimas ar bandymas apsaugoti vaikus nuo bet kokių neigiamų patirčių neišsprendžia problemos, tik dar labiau ją pagilina. Pamirškite ankstesnius auklėjimo metodus. Jie diskredituoja tėvų autoritetą. Žurnalistė supažindina su kitokiu auklėjimu, kuris užtikrins, kad vaikas užaugs pasitikinčiu žmogumi ir savarankiška asmenybe. Galbūt verta atsisakyti bausmės ir atlygio metodo ir užuot gydžius simptomus, bandyti suprasti nepageidaujamą elgesį lemiančias priežastis? Ir žinoti, kad problema, kuri šiandien atrodo neįveikiama, dažnai yra tik natūrali vaiko vystymosi pakopa.