Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 

gera tokia kokia yraNepaprastai svarbi knyga šiuolaikiniams tėvams – „Gera tokia, kokia yra: kaip padėti mergaitėms atsikratyti neįmanomų sėkmės standartų ir gyventi sveiką, laimingą, visavertį gyvenimą“ suteikia suaugusiesiems galimybę padėti mokyklinio amžiaus mergaitėms ar studentėms įveikti spaudimą tapti „supermergaite“, išvengti nuodingos streso kultūros ir tapti atspariomis suaugusiomis moterimis, gyvenančiomis sveiką, laimingą gyvenimą.


Daugybei šiuolaikinių mergaičių būdingas sėkmės siekis yra varomas žiaurios savikritikos ir stiprios baimės susimauti. Nors pastaruoju metu mergaitės ir moterys įvairiose srityse pasiekia tiek daug, kaip niekada anksčiau, jos ir kamuojasi daugiau nei bet kada anksčiau. Net jei išoriškai mergaitė atrodo išskirtinė, iš tiesų ji jaučia nerimą ir įtampą, jaučia, jog nesvarbu, kiek stengtųsi, ji niekada nebus pakankamai protinga, pakankamai sėkminga, graži, liekna, populiari ar seksuali.
Rachel Simmons pastaruosius du dešimtmečius atliko tyrimus su jaunomis moterimis. Jos tyrimai akivaizdžiai atskleidė, kad merginų kompetencijos neatitinka jų pasitikėjimo, taip pat ir laimės, savivertės ar atsparumo. Autorė, remdamasi socialiniais tyrimais, įspėja, kad užauginome jaunų moterų kartą, kuri taip sutelkusi dėmesį į pasiekimus, kad vengia sveikos rizikos, daugybę kartų pergalvoja galimas kliūtis ir jaučiasi sukčiaujančios. Jos praleidžia daugybę laiko kurdamos tobulą įvaizdį socialinėje žiniasklaidoje, todėl yra linkusios atsisakyti svarbių santykių, teikiančių paguodą ir palaikančių savigarbą.
Knyga „Gera tokia, kokia yra: kaip padėti mergaitėms atsikratyti neįmanomų sėkmės standartų ir gyventi sveiką, laimingą, visavertį gyvenimą“ – empatiška ir argumentuota, joje rasite šios sudėtingos problemos tyrimus ir paaiškinimus bei praktinių patarimų tėvams, kaip išmokyti mergaites suprasti save, o ne save kritikuoti, kaip valdyti mąstymą, atsispirti norui lyginti save su bendraamžiais, nebijoti rizikuoti, suvaldyti neigiamus socialinės žiniasklaidos aspektus, rūpintis savimi ir ieškoti pagalbos bei paramos, kai to reikia. „Gera tokia, kokia yra“ – tai įspėjimo skambutis tėvams bei mokytojams, sakantis, kad merginos gali daugiau nei tiesiog išgyventi paauglystę. Jos gali klestėti ir šį knyga parodo, kaip tai padaryti.