Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

2018 m. buvo atliktas tyrimas, kurio metu atskleisti 2 įdomūs faktai: 1) laimingesnės tos šeimos, kuriose daugiau žaidžiama su vaikais; 2) ne visi suaugusieji pakankamai laiko skiria žaidimams su vaikais. Kodėl žaisti su vaikais naudinga? Tai proga kokybiškai pabendrauti, geriau pažinti savo vaiką, atsipalaiduoti, sutvirtinti vaikų ir tėvų santykius, lavinami bendravimo ir kūrybingumo įgūdžiai.

Jei norite pradėti žaisti su vaiku arba tai darote, tačiau kartais pritrūksta idėjų žaidimams, jums gali padėti Anne Abile-Gal knyga „O ką veiksime šiandien?”. Šioje knygoje pateikiami vaikų ir tėvų užsiėmimai ir smagūs žaidimai, šeimos kasdienybę paverčiantys nepaprastu nuotykiu. Žaidimai suskirtyti į kategorijas, pateikiamas pagrindinis jo principas bei platesnis aprašymas, kaip galėtumėte tą principą įgyvendinti. Bet visada galite improvizuoti. Taip pat žaidimai žymimi sutartiniais ženklais: žaidimo trukmė, žaidėjų skaičius, kokių prireiks talentų, numatomos medžiagos. Paraštėse pateikiami patarimai, papildomos idėjos, skirtingos žaidimo variacijos.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Istorija labai įdomus mokslas, tačiau kartu pilnas sudėtingų procesų, įvykių ir sąvokų. Todėl mažesniame amžiuje norint sužadinti norą domėtis istorija ar sudėtingus įvykius paaiškinti vaikams suprantama kalbą, gali padėti grožinės knygos. Kalbant apie spaudos draudimo laikotarpį, bei to meto herojus knygnešius, pasitarnauti gali Viltarės Platzner knyga „Jurgis Bielinis ir mažieji knygnešiai“.

Ši knyga – tai nuotykių kelionė laiko mašina, nukelsiančia vaikus į XIX amžių, kai Lietuva buvo okupuota Rusijos imperijos, lietuviškos knygos uždraustos ir jas slapta gabeno knygnešiai. Keliaudami kartu su knygnešiais, vaikai supras ne tik kaip veikė knygnešių tinklas, kokiais būdais buvo gabenamos knygos, kaip jos buvo platinamos ir slepiamos, bet ir susipažins su šio laikotarpio asmenybėmis: Jurgiu Bieliniu, Motiejumi Valančiumi ir Gabriele Petkevičaite – Bite.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Tarp vaikiškų knygų dominuoja teigiamos temos, tačiau norint ugdyti visapusišką vaiko suvokimą apie pasaulį, nereikėtų vengti ir sudėtingų, slogių temų. Žinoma, svarbu atsižvelgti į vaiko amžių ir pasirinkti tinkamus metodus.

M. Marcinkevičiaus knyga “Akmenėlis” paliečia žydų, holokausto temą, tačiau tai daroma neužkraunant istoriniais faktais, o labiau apeliuojant į žmogaus jausmus, išgyvenimus, pasitelkiant iškalbingas iliustracijas.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

 

atsakinga tevyste

 

Ar norėtumėte, kad jūsų vaikas elgtųsi tinkamai?
„TAIP“, – atsakytų absoliučiai visi tėvai, tačiau, kaip tą pasiekti, žinome ne visi. Auklėjimo rekomendacijų, metodų, patarimų yra tiek daug ir įvairių, kad išsirinkti tinkamiausią ir žinoti, kas labiausiai tinka jūsų šeimai, – sudėtinga.
Viskas bus kur kas paprasčiau, jei vadovausitės dviem kriterijais – meile ir atsakomybe, o šimtus taisyklių pakeisite keliomis auksinėmis – turėti kantrybės, skirti laiko, dėmesio ir pamėginti suprasti savo vaikus. Tai yra pagrindiniai atsakingos tėvystės principai, kuriais vadovautis ir siūlo šios knygos autorė – psichologė, edukologė, konferencijos „Atsakinga tėvystė“ idėjos sumanytoja ir organizatorė, trijų vaikų mama Jūratė Bortkevičienė.
Per patirtis, pažįstamas kiekvienam vaikus auginančiam žmogui, autorė atskleidžia, kaip kurti darnius meile ir pagarba pagrįstus santykius su savo atžalomis.
Tai paprasti ir veiksmingi patarimai, konkretūs žodžiai ir veiksmai, padedantys suprasti netinkamą vaikų elgesį, žaidimai ir gausybė pavyzdžių, kurie ne vienam tėvui atvers akis. Šioje knygoje naudingos informacijos ras ne tik tėveliai, bet ir seneliai ar pedagogai.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

 


Palikite vaika ramybeje Mes visi norime užauginti sėkmingus, savarankiškus ir laimingus vaikus. Todėl aktyviai planuojame, kontroliuojame, nuolat peikiame ir koreguojame jų gyvenimą bei veiksmus. Tačiau mūsų pastangos paveikti kitą žmogų, darant jam tiesioginę įtaką, beveik beprasmės.

Marina Melija – psichologė, turinti keturiasdešimties metų darbo patirtį, – siūlo veiksmingesnį būdą: palikti vaikus ramybėje ir sutelkti dėmesį į save, į savo žodžius ir poelgius. Autorė analizuoja konkrečius atvejus, su kuriais susiduria savo darbe konsultuodama tėvus, ir atskleidžia išmintingų tėvų elgesio veiksmų seką, padedančią išspręsti „neišsprendžiamas" problemas.

Knygoje „Palikite vaiką ramybėje!“ jūs sužinosite apie tai: kaip suteikti vaikui laisvę, kaip nustatyti ribas, kaip elgtis, jeigu vaikas patiria patyčias, kaip elgtis su vaikui skirtais kišenpinigiais,
kaip tėvams susigrąžinti autoritetą?

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

mano jausmai

„Mano jausmai"– knygelė mažiesiems ir jų tėveliams. Trumpos kasdienės istorijos išmokys vaikus atpažinti ir įvardyti užplūstančias emocijas, patars, kaip jas priimti ir kaip su jomis elgtis, o kiekvieno skyriaus pabaigoje aprašyti kvėpavimo pratimai parodys, kaip kaskart užvaldžius stipriems jausmams viską grąžinti į vėžes.

8 emocijos – 8 kvėpavimo pratimai.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

 

prieraisusis zaidimas kaip spresti vaiku elgesio problemas

Vaikų raidos psichologė Aletha Solterm savo knyga „Prieraišusis žaidimas. Kaip spręsti vaikų elgesio problemas žaidžiant, juokiantis, ir užmezgant su jais ryšį“ tiesia pagalbos ranką pasimetusiems tėvams. Leidinys padės išspręsti didžiąją dalį drausmės problemų, kurios kyla vaikams nuo gimimo iki dvylikos metų. Svarbiausia tai, kad psichologė skatina atsisakyti bausmių bei apdovanojimų sistemos ir siūlo įtraukti į auklėjimą specialius žaidimus, kurie padės puoselėti ryšį su savo vaiku.

Kiekviena mama ar tėtis savo vaikui nori tik geriausio. Tačiau net ir susipažinę su daugybe informacijos apie atžalų auklėjimą, ne visi ją moka taikyti konkrečiose situacijose. Psichologė Aletha Solterm pasirengusi padėti ir priminti, kad drausminti vaikus galima ne tik keliant balsą, baudžiant ar papirkinėjant pažadais. Ji siūlo pasitelkti prieraišiuosius žaidimus ir taip nesunkiai bei su gera nuotaika užmegzti bendradarbiavimą su vaikais.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

100 dalyku kuriuos tu gali padaryti del zemes

Žemei prireikė daugiau nei 4 milijardų metų, kol ji tapo tokia, kokia yra dabar. Ji – stebuklas, kuriuo turime tinkamai rūpintis. Rūpestis – tai ne gražūs žodžiai, o tvarus elgesys ir tausojantis vartojimas.

Ši knygelė "100 dalykų, kuriuos tu gali padaryti dėl Žemės" skirta šauniems vaikams, norintiems mokytis draugiško gamtai ir aplinkai elgesio.

Čia daugybė įdomių faktų, patarimų, smagios veiklos ir 100 dalykų, kuriuos galima padaryti dėl Žemės.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

devyniasdesimtuju vaikai tampa tevais

Veronika Urbonaitė-Barkauskienė ne vienerius metus rašo tinklaraštį „Pterodaktilis ...ir vaikai“. Pagrindinės jo temos – tėvystės iššūkiai šiuolaikiniame pasaulyje. Autorė dažnai kalba apie pusiausvyros paieškas, iššūkius ir bandymą suderinti daugybę savo vaidmenų. Dalį minčių rasime ir knygoje „Devyniasdešimtųjų vaikai tampa tėvais“, tiesa, čia taip pat nugulė pasvarstymai, kurie niekada nepasirodė bloge.

Kas gi yra tie devyniasdešimtųjų vaikai? Autorė savo knygoje taip vadina asmenis, kurie gimė per dvidešimtojo amžiaus paskutinius du dešimtmečius. Šie žmonės jau nuo jauno amžiaus gebėjo naudotis technologijomis, internetas jiems nebuvo egzotika, prieinama begalybė informacijos. Visa tai turėdami ir matydami kitus pavyzdžius, jie sau kelia nerealius lūkesčius, o kiekvieną nesėkmę reaguoja gerokai jautriau nei ankstesnės kartos.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

vaikystes seseliai

Problemos suvokimas - tik dalis problemos. Knygoje "Vaikystės šešėliai" pateiktos praktikoje patikrintos technikos, kurios leis Jums geriau jaustis šiandieną!

"Jeigu šią knygą pristatyti akademiškai, tai skambėtų taip: populiariosios psichologijos knyga, kurioje sistemiškai pateikti charakterių blokai, kurie susiformuoja vaikystėje dėl esamų aplinkybių ir tam tikrų emocijų stimuliavimo, arba polinkio toms emocijoms. O jei kalbėti iš širdies, ši knyga - mano 8 metų praktinė patirtis VEIDOSKAITOJE, kuri padėjo pamatyti ir suvokti, kad visi apribojimai ir kompleksai yra suformuojami vaikystėje. Ir nors dabar mes suaugę ir manome, kad vaikystė nedaro įtakos šiandienos sprendimams, tai - didžiausia saviapgaulė. Kad ir kiek mums dabar metų, jei kažkurioje gyvenimo sferoje nesiseka, atsakymas į klausimą "kodėl ?" yra tik vaikystėje." (Žydrūnas Sadauskas)