Kurdai

Kovo 4 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyko vakaras apie Irano kurdų sufijus.

Vakaro metu buvo rodomas dokumentinis filmas apie kurdų sufijus Ghaderi (autorius Aradas Emamgholi) bei vyko diskusija apie Irano sufizmo filosofiją. Diskutuojama apie sufizmo kryptis, sufizmą Irane prieš ir po islamo atėjimo. Sufijų muziką gyvai atliko Dariushas Rasouli (nėjus, setaras, taras), Aradas Emamgholi (dafas, šamaniški būgnai).

DARIUSHAS RASOULI − žinomas nėjaus meistras, sulaukęs pripažinimo Vakaruose. Dariushas groti fleita pradėjo mokytis 1991 metais ir baigė Teherano menų universitetą. Nuo 2004 Dariushas gyvena Europoje. Atlikdamas solinius muzikinius pasirodymus su nėjum bei grodamas su ansambliais, dalyvavo įvairiuose koncertuose ir festivaliuose Irane, Lenkijoje, Estijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Italijoje ir Japonijoje.

ARADAS EMAMGHOLI – muzikantas ir Dafo meistras iš Irano. Gimė 1983 metais Sanandaj mieste Kurdistano regione Irane. Būdamas 5 metų, Daf būgnu jau grojo sufijų susirinkimuose. Nuo 1992 metų pradėjo savo muzikinę veiklą įvairiuose festivaliuose ir buvo apdovanotas 4 kartus Irane bei Kurdistane. Jis yra koncertavęs Danijoje, Turkijoje, Švedijoje, Libijoje, Lietuvoje, Lenkijoje ir kitose šalyse. Šiuo metu gyvena Lenkijoje tęsdamas savo muzikinė veiklą bei rengdamas pamokas bei muzikines dirbtuves norintiems išmokti groti Dafu.

Informuojame, kad renginyje gali būti fotografuojama, filmuojama, todėl jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

Renginys nemokamas