Sausio 22 d. 17 val. bibliotekos Gerlacho palėpėje vyks Evos Tombak knygos „Minčių žvėrynas“ sutiktuvės.

Apie knygą:

Kas aš esu? Kas yra mano mylimas bjaurusis „aš“?
Anksčiau išdidžiai pabrėždavau, kad esu trijų vaikų mama. Vėliau susigėdau – vaikų negalima savintis, jie nėra mano aksesuaras, nėra „aš“ sudedamoji dalis.
Ar tai, kad esu ištekėjusi beveik 33 metus, paverčia mano „aš“ žmona?
Ar mano „aš“ būtų kitas „aš“, jei būčiau vienišė?
Gimiau 1959-aisiais. Tačiau amžius nenusako, neapibrėžia mano proto, fizinės būsenos, gyvenimo kelio. Aš nepasensiu, kol priimsiu naujas patirtis ir tęsiu pažinimą.

aš esu etmės evė viršelis

Sausio 23 d. 17 val. bibliotekos Gerlacho palėpėje vyks 33-iosios I.Simonaitytės literatūrinės premijos įteikimas knygotyrininkui, bibliofilui, edukologui ir kultūros tyrinėtojui Domui Kaunui.
Dalyvaus premijos laureatas prof. habil. dr. Domas Kaunas ir Klaipėdos universiteto Baltų filologijos katedros prof. dr. Roma Bončkutė. Premiją įteiks premijos mecenatas UAB „Mūsų laikas“ valdybos pirmininkas Rimantas Cibauskas. Muzikuos kanklininkė Ingrida Kurienė. Renginį ves rašytojas Juozas Šikšnelis.

Sausio 24 d. 18 val. bibliotekos Gerlacho palėpėje vyks Ritos Latvėnaitės-Kairienės knygos „Kas tas Asis?“ pristatymas. 
 
Knyga – tai nuotaikingas pasakojimas, skirtas 5–8 metų vaikams ir visiems, kurie nori susipažinti su Asiu. Tai kas gi tas Asis?
Asis yra paršiukas. Ir ne šiaip koks paprastas paršiukas, bet toks, kuris patiria daugiau nuotykių nei bet koks kitas paršiukas, kokį tik jūs pažįstate. Pasirodo, kad visi tie nuotykiai, net jei ir ne visai sėkmingi, persekioja Asį dėl to, kad jis labai nori daryti gerus darbus ir visada stengiasi būti geras visut visiems.

Kiek daug širdžių tau suliepsnojo meilė. Koncertas

Sausio 24 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks Klaipėdos regos ugdymo centro mokinių ir pedagogų kūrybos vakaras-koncertas „Kiek daug širdžių tau suliepsnojo meile”.

Taip pat kompaktinės plokštelės „Iš tamsos į šviesą” rinkinio ir vaidinimo „Renkuosi šviesą”, kuris buvo parodytas Lietuvos šimtmečio minėjimo Dainų šventės Teatro dienoje „Sau, tautai, žmonijai” pristatymas.

Dalyvauja Regos ugdymo centro bendruomenė, rėmėjai, miesto visuomenė.

Koncertas nemokamas

Sausio 25 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks Arvydo Anušausko monografijos „Aš esu Vanagas“ sutiktuvės.

Ši knyga – apie legendinį lietuvių nacionalinio pasipriešinimo vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą (1918–1957), vienuolika metų su ginklu rankose kovojusį prieš sovietinę okupaciją. Atskleidžiamos KGB regztos Vanago paieškos operacijos, ištirtas jo suėmimo ir kankinimo epizodas, pasitelkus ekspertus išaiškintos KGB klastotės. Į pasakojimą įtraukiama ir žmonos Birutės Mažeikaitės-Ramanauskienės istorija, ir 1992–2015 m. vestos bylos tyrimo užkulisiai. Knygą papildo apie pusantro šimto unikalių nuotraukų, o prieduose skaitytojai ras ir paties Vanago rašytų straipsnių tekstus, partizaninės veiklos aprašymus, interviu su dukra.

Sausio 26 d. 13 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyks Nacionalinė viktorina. 

Šis renginys bus tarsi didelis individualus protmūšis, kurio metu dalyviai atsakinės į 240 klausimų, suskirstytų į 8 temas, tokias kaip kultūra, istorija, sportas, visuomenė ir taip toliau. Visi viktorinos klausimai bus išskirtinai susiję su Lietuva bei lietuviais.

Klausimai bus vienodi ir viktorina prasidės tuo pačiu metu visuose miestuose, atsakymus į juos reikės pateikti raštu, užrašant atsakymus ant viktorinos vedėjo išdalintų klausimynų. 

Viktoriną sudarys du kėliniai, vieno trukmė – 60 minučių, per jį dalyviai turės atsakyti į 120 klausimų. Tarp kėlinių bus trumpa pertrauka, per kurią žaidėjai galės atsipūsti. Bendra renginio trukmė, įskaitant ir atsakymų taisymą – apie tris su puse valandos.

Sausio 29 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje istorikas Gediminas Kasparavičius pristatys knygą „Nemunas Lietuvos gyvenime 1918–1990 metais“.

Knygoje autorius analizuoja Nemuno reikšmę XX a. Lietuvai; parodoma, kaip modernios valstybės formavimąsi nulėmė vandens transporto organizavimas, kurie Lietuvos upių uostai ir prieplaukos buvo patys svarbiausi, kaip vandens transportas plėtotas tarpukario Lietuvoje, galiausiai – kokia upių laivyba buvo sovietmečiu. Šiandien bebaigianti išnykti profesinė upeivių bendruomenė – vienas įdomiausių šios knygos aspektų, deja, iki šiol sulaukęs mažai tyrinėtojų dėmesio. O juk prie Nemuno įsikūrusių miestų ir nedidelių gyvenviečių gyventojai šimtmečiais vertėsi upininkyste ir net XX amžiuje ne vieno kapitono vyriausias sūnus sekdavo tėvo pėdomis – tapdavo matrosu. Tad knygoje aptariama ne tik 1918–1990 metais Lietuvoje Nemune ir kitose šalies upėse vykusi laivyba, bet daug dėmesio skiriama ir upeiviams – žmonėms, be kurių vandens transportas buvo ir tebėra neįmanomas.

Knygos pristatyme dalyvaus knygos autorius Gediminas Kasparavičius, prof. Jonas Vaičenonis, dr. Vasilijus Safronovas, Romualdas Adomavičius, Romas Adomavičius, ir knygą išleidusios Mokslų ir enciklopedijų leidybos centro atstovas. Po pristatymo bus galima įsigyti knygą

Informuojame, kad renginyje gali būti fotografuojama, filmuojama, todėl jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

Renginys nemokamas

Sausio 30 d. 17.30 val. Vokiškų leidinių bibliotekoje, III aukšte, vyks vokiečių kalbos ir kultūros mylėtojų klubo susitikimas. Laukiami ir nauji nariai!

Maloniai kviečiame apsilankyti!

psichologo paskaita vasario 19

Psichiatras, psichologas, psichoterapeutas: kuris ką gydo, kuo jie skiriasi, kokie jų pagalbos būdai? Kaip pasielgti teisingai vienoje ar kitoje situacijoje? Ką daryti su savo pykčiu, nerimu, depresija? Kaip kalbėti su partneriu, kad jis (ji) išgirstų ? Kaip bendrauti su paaugliu? Kaip rasti gyvenimo prasmę?

2018 m. vasario 19 d., antradienį, 16.00-18.00 val. kviečiame į paskaitą – diskusiją „Tai, ko noriu paklausti psichologo“, kuri vyks Edukacinėje erdvėje (H. Manto g. 9a, Klaipėda).

Susitikimo metu į Jūsų klausimus atsakinės diplomuota psichologė Lina Plyskaitienė.
Klausimus galite užduoti iš įvairių gyvenimo sričių, Jums aktualiomis temomis.

Paskaitos – diskusijos nemokamos. Vietų skaičius ribotas.
Registracija būtina el. paštu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. arba telefonu 8 46 412 532.

Tapkite KLAVB naujienlaiškio prenumeratoriumi