Darbas administratoriui

Klaipėdos apskrities viešoji I.Simonaitytės biblioteka ieško administratoriaus Tarptautiniam vertėjų ir rašytojų centrui Nidoje (toliau – TVRC).

  • Darbo sutartis neterminuota
  • Pareigybė – administratoriaus (A2)
  • Pagrindinės funkcijos: planuoti, organizuoti ir įgyvendinti TVRC veiklas
  • Darbo pobūdis: inicijuoti, organizuoti ir dalyvauti projektinėje TVRC veikloje; viešinti TVRC veiklą; bendradarbiauti su Lietuvos ir užsienio kūrėjais bei menininkų rezidencijomis; teikti TVRC apgyvendinimo ir kitas mokamas paslaugas ir kt.
  • Privaloma: mokėti bent vieną iš trijų Europos Sąjungos oficialių darbo kalbų (anglų, prancūzų ar vokiečių) ne žemesniu kaip B2 kalbos mokėjimo lygiu (pagal Bendruosiuose Europos kalbų metmenyse nustatytą ir apibūdintą šešių kalbos mokėjimo lygių sistemą), vadybiniai, administravimo gebėjimai, ūkiškumas.
  • Darbo užmokestis: pareiginio atlyginimo pastoviosios dalies K-6 (1038 Eur neatskaičius mokesčių).
    Papildoma informacija: dėl papildomų darbo organizavimo sąlygų deramasi pokalbio metu.

Laukiame Jūsų gyvenimo aprašymų iki rugpjūčio 23 d. el. paštu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Išsamiau (PDF 454 KB)

Anos Frank paroda

2019 m. rugpjūčio 14 d. – rugsėjo 4 d. bibliotekos Renginių salėje bus eksponuojama Annos Frank projekto „Leiskite man būti savimi…“ edukacinė paroda.

„Leiskite man būti savimi…“ – Annos Frank gyvenimo istorija yra tarptautinė keliaujanti edukacinė paroda, sukurta Annos Frank namuose Amsterdame.

Paroda sudaryta iš dviejų dalių – pirmoji dalis skirta Annos Frank gyvenimo istorijai (nuo jos gimimo 1929 m. iki mirties Bergeno-Belsen koncentracijos stovykloje 1945 metais). Parodoje pateikiama nuotraukų ir tekstų apie Aną Frank supantį pasaulį – Hitlerio iškilimas, Antrasis pasaulinis karas, žydų persekiojimas.

Antroji dalis skirta patyčių prevencijai – susieja Annos Frank istoriją su šiandiena (trečdalis parodos skirta jaunimo istorijoms šiandien). Parodoje parodoma, ką reiškia išankstinės nuostatos, kaip tai gali lemti socialinę atskirtį ar net diskriminaciją.

Paroda siekiame atkreipti dėmesį į pirmines ir pačias giliausias priežastis, kurios lėmė ir tebelemia nacizmo ir kitų režimų neapykantos ideologijų sėkmę XX a. ir XXI a. Kokios yra išankstinės nuostatos? Kas nulemia mūsų neigiamą nuomonę apie vieną ar kitą visuomenės grupę? Kokių sąlygų reikia, kad mūsų išankstinė neigiama nuostata taptų veiksmais, apribojančiais ir pažeidžiančiais kitų žmonių teises? Tokie ir panašūs klausimai kyla aplankius šią parodą, kur netikėtai susiejama žydų mergaitės iš Amsterdamo gyvenimo istorija su šiandieninių vaikų ir jaunuolių istorijomis, kurie kenčia patyčias ar net diskriminaciją todėl, kad turi negalią, priklauso etninėms, religinėms ar lytinėms mažumoms.
Parodos lankytojams informacija apie holokaustą ir antrąjį pasaulinį karą pateikiama per Annos Frank, kuri parašė dienoraštį, gyvenimo istoriją.

 

Architektūros paroda

Nuo rugpjūčio 5 iki rugsėjo 5 d. bibliotekos galerijoje 13L bus eksponuojami geriausi aštuntosios šiuolaikinės Lietuvos architektūros apžvalginės parodos konkurso „Žvilgsnis į save“ darbai.
„Žvilgsnis į save“ – tradicinis Lietuvos architektų sąjungos organizuojamas renginys, skirtas šalies architektams ir visuomenei, propaguojantis architektūros kūrėjų bendruomeniškumą, profesinį atvirumą bei kokybišką architektūrą kaip vertybę ir svarbią kultūros dalį.

Konkursas

Dėkojame visiems, teikusiems paraiškas Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos skelbtam Stipendijos ir rezidencijos konkursui. Atlikus pateiktų paraiškų vertinimą ir susumavus rezultatus, Stipendijos ir rezidencijos konkurso nugalėtoju pripažintas rašytojas Laurynas Katkus.

Sveikiname!

Laurynui Katkui bus skirta 500.00 eurų dydžio stipendija ir rezidavimas Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos Tarptautiniame rašytojų ir vertėjų centre Nidoje (Skruzdynės g. 9), laikotarpiui nuo rugsėjo 16 d. iki spalio 15 d.

Rezidavimo metu rašytojas turės sukurti esė žanro kūrinį apie Neringos kraštą bei surengti keletą savo kūrybos vakarų miesto bendruomenei. Taip pat rašytojas bus kviečiamas pristatyti savo kūrybą VII Klaipėdos knygų mugėje, spalio 3-5 dienomis.

 

Premija

Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyrius, Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka ir UAB „Mūsų laikas“ skelbia literatūrinės premijos konkursą.

Konkursui gali būti pristatomi visos šalies kūrėjai už dviejų pastarųjų metų sukurtus meniškai brandžius kūrinius, kuriuose literatūrinėmis priemonėmis atspindėta Klaipėdos krašto bei Mažosios Lietuvos dvasia arba už viso gyvenimo kūrybinius nuopelnus.

Ievos Simonaitytės literatūrinė premija skiriama nuo 1987 m. Premijos dydis – 2000 Eur. Jos steigėjai - UAB „Mūsų laikas“ ir Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka. Premijos laureatas, išrinktas specialios komisijos, pagal tradiciją yra paskelbiamas artėjant rašytojos gimtadieniui - sausio 23 d. Apdovanojimo ceremonija vyksta Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje.

Kūrinius konkursui gali pateikti fiziniai ir juridiniai asmenys iki 2019 m. gruodžio 15 d.

Konkurso dalyviai kūrinius gali siųsti paštu (Herkaus Manto g. 25,  Klaipėda LT-92234) arba pristatyti tiesiogiai į bibliotekos registratūrą. Ant voko turi būti užrašyta, kad laiškas yra skirtas „Ievos Simonaitytės literatūrinės premijos konkursui“.

Danutės Dapkevičienės parodos plakatas

Nuo liepos 12 d. iki rugsėjo 2 d. bibliotekos galerijoje 3A bus eksponuojama Danutės Dapkevičienės fotografijos paroda „Spalva vs forma“.

Paroda „Spalva vs forma“ – pirmoji personalinė Danutės Dapkevičienės fotografijos darbų paroda. 2018 metais fotografė kartu su Vaidotu Dapkevičiumi surengė fotografijos parodą „Debiutas“, kurioje buvo nagrinėjamos miestų temos, papildomai pasitelkiant gamtinius siužetus. Parodoje eksponuotas autorių žvilgsnis į miestą - Klaipėdos, Rygos, Berlyno, Dublino, Reikjaviko, Florencijos. Ikoninių pastatų ir urbanistinių erdvių vaizdai koduoti šviesos ir formos, atspindžio grafikos, netikėto rakurso priemonėmis.

Šį kartą parodoje siekiama atskleisti aplinką spalvos ir formos dialogo, jų tarpusavio dominavimo kaitos pagalba.

Danutė Dapkevičienė gimė 1985 m. Klaipėdoje. Baigė muzikos pedagogikos bei teisės ir valdymo studijas. Nuo 2017 m pradėjo aktyviau domėtis fotografija.

 

Robotika visiems

Visą vasarą bibliotekos Edukacinėje erdvėje (H. Manto 9a) galima konstruoti, programuoti  LEGO robotus savarankiškai ir nemokamai!

Edukacinės erdvės darbo laikas (pirmadienį-penktadienį) nuo 10 iki 18 val. 

Ateik ir praleisk vasarą turiningai!

Garso įrašų fondas

Jūsų patogumui garso ir vaizdo įrašų fondas iš Edukacinės erdvės (H. Manto g. 9a) perkeliamas į Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos Abonemento skyrių (H. Manto g. 25).

Nuo liepos 1 iki 26 dienos vyks fondo tvarkymo darbai, tad įrašai skaitytojams nebus prieinami. Atsiprašome už nepatogumus!

Bibliotekoje nuo liepos 26 d. atrasite ne tik natas, knygas muzikos tema, bet ir didelę CD, DVD bei vinilo plokštelių kolekciją! 

Nuo Liepos 1 d. bibliotekos Interneto skaitykloje, 2 aukšte, eksponuojama nauja paroda ETIKETAS INTERNETE, primenanti, kad kiekvienas iš mūsų galime pasistengti sukurti šviesesnę virtualią erdvę. 

Skelbdami informaciją internete, būkime mandagūs ir draugiški. Juk viskas prasideda nuo mūsų pačių! 

Vasaros festivalis

Du mėnesius klaipėdiečiai ir uostamiesčio svečiai kiekvieną savaitę galės gerėtis Lietuvos kino klasika tapusiais vaidybiniais filmais (ketvirtadieniais), koncertais (penktadieniais).

Liepos mėnesio trečiadieniais vyks teatro dirbtuvėlės vaikams, o rugpjūčio – Klaipėdos rašytojai ir žurnalistai surengs Vaižganto skaitymus. Festivalio programoje – numatyti ir trijų parodų atidarymai. 

Renginiai vyks 

Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje ir Saulės laikrodžio kieme / Kavinėje „Pauzė“*