žodžių alėja

2020 m. 34–asis Ievos Simonaitytės literatūrinės premijos laureatas Juozas Šikšnelis sausio mėn. priimdamas apdovanojimą, pranešė, jog iš premijos lėšų ketina kurti rašytojos kūryboje naudotų retų ir jau pamirštų žodžių alėją.

biblioteka visiems vaikai delnais užsidengę akis

Lietuvos viešųjų bibliotekų duris papuošė išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“. Skirtingos elementų spalvos ir jų susijungimas rodo gebėjimą priimti vieniems kitus, nepaisant mūsų skirtumų ir įvairumo bei simbolizuoja bibliotekų ketinimą didinti savo paslaugų prieinamumą įvairią negalią turintiems žmonėms, skatinti visuomenės informuotumą ir ugdyti toleranciją. Pirmasis žingsnis jau padarytas – bibliotekose vieningai taikomi infrastruktūriniai sprendimai, tobulinamos darbuotojų kompetencijos, kuriamos naujos paslaugos Autizmo spektro (ASS) ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turintiems lankytojams.

edukacijos skaidrė

Proveniencijos – tai knygos priklausomybės ženklas išreikštas asmenų ir institucijų įrašais, spaudais, ekslibrisais, įvairiomis marginalijomis, lipdėmis. Būtent jie – klaipėdietiški antspaudai, kuriuose dominuoja Klaipėdos miesto herbas – padėjo atstatyti ir sugrąžinti Klaipėdoje tarpukariu (1920–1945  m.) veikusios bibliotekos rinkinį į savo namus Herkaus Manto g. 25 numeriu pažymėtą Hermano Gerlacho pastatą, kuriame dabar įsikūrusi Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka.

Edukacinė erdvė atveria duris virtualiai!

virtualūs edukaciniai užsiėmimaiKviečiame klases dalyvauti virtualiuose edukaciniuose užsiėmimuose 5-12 klasių moksleiviams.
• Edukacija „Kaip mokytis ir išmokti?“. Visi žino, jog mokytis irgi reikia išmokti. Tad kaip tai padaryti? Kaip patalpinti informaciją atmintyje? Kokie yra efektyvaus mokymosi principai?
• Edukacija „Kodėl pristatymai būna neįdomūs?“. Dažniausios pristatymų rengimo klaidos ir patarimai kaip parengti pristatymą, kurio klausysis visi.

Dėl užsiėmimo rezervacijos parašykite mums el. paštu erdve@klavb.lt arba Facebook žinute: https://www.facebook.com/edukacineerdve


pietūs 3Interaktyvi viktorina #pietūstrečią
#pietūstrečią - tai interaktyvi viktorina kiekvienam kankinamam popietinio snaudulio ir pasiilgusiam protmūšių azarto. Trečiadieniais 15 val. puslapyje Edukacinė Erdvė viktorinos žaidėjų lauks dienos tema bei 20 jai skirtų klausimų Kahoot platformoje.
Žaidimas vyksta 24 val. – iki ketvirtadienio 15 val. Nugalėtojas skelbiamas pasibaigus žaidimui. Pasibaigus žaidimui skelbiamas vienas greičiausiai į klausimus atsakęs ir daugiausiai taškų pelnęs nugalėtojas, kurio laukia Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės bibliotekos prizas.

Prisijunk - https://bit.ly/3lFhSie


rendez vousRendez-Vous su Charlotte | Frankofonija ir pašnekesiai
Šešiems mėnesiams į Klaipėdą atvykusi prancūzų kalbos dėstytoja Prancūzų Instituto Lietuvoje stažuotoja Charlotte Sterin kviečia klaipėdiečius ir uostamiesčio svečius frankofonus diskutuoti įvairiomis temomis.
Susitikimai vyksta antradieniais 16 val. virtualioje Google Meet platformoje. Prisijungimo nuoroda skelbiama Edukacinės erdvės Facebook paskyroje: https://bit.ly/35CWuEY

lietuvos forpostas

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje (H. Manto g. 25, Klaipėda) nuo 2020 m. lapkričio 13 d. veikia paroda „Laisvės forpostas“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. Kitais metais planuojama šią parodą pristatyti Klaipėdos regiono bibliotekose.

išnykstanti siena klaipėdoje

Rugsėjį Vilniuje Goethe‘s instituto pristatyta interaktyvi instaliacija „Išnykstanti siena“ keliasi į Klaipėdą. Lapkričio 18–25 d. ją aplankyti bus galima Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Saulės laikrodžio kieme. „Išnykstančioje sienoje“ – 6000 kaladėlių, graviruotų citatomis lietuvių, vokiečių bei kitomis Europos kalbomis. Organizatoriai tikisi, kad šiuo niūriu laikotarpiu, tai taps alternatyva internetui, televizijai ar vienišiems pasivaikščiojimams prie jūros. Uostamiesčio gyventojai kviečiami instaliaciją išsidalinti – pasiimti po kaladėlę su mėgstamiausia citata, kaip suvenyrą. Siena galiausiai turi ištuštėti, primindama, kad egzistuojančios sienos ir barjerai gali išnykti tik su mūsų visų pagalba.

podcast9Naujas tinklalaidės “Bibliotekininkas ieško atsakymo” epizodas #9: kaip mus pasiekia naujienos?
Apie medijas, medijų raštingumą bei kritinio mąstymo ugdymo svarbą šiuolaikinėje visuomenėje kalbame su žurnaliste, komunikacijos specialiste, lektore Laura Sėleniene. Malonaus klausymo!

Epizodo premjera – 2020 m. lapkričio 20 d. 12 val. Edukacinės erdvės Facebook puslapyje: https://bit.ly/36HqS0f
Pokalbio svečias – Laura Sėlenienė
Laidos vedėja – Viktorija Žilinskaitė
Garso režisierius – Marius Apulskis
Laida įrašoma Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje
Interneto svetainė: www.klavb.lt
Facebook: https://bit.ly/3npGmMW
Instagram: @klaipedosbiblioteka @edukacineerdve
El. paštas: v.zilinskaite@isvb.lt
Projektą finansuoja Lietuvos Kultūros Taryba

tvarios kalėdos

Šešis metus iš eilės Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka organizavo „Kalėdų eglučių kiemelį“, kuriuo sutelkdavo bendruomenes kūrybinei veiklai, paskatindavo bendravimui ir pačiu gražiausiu metų laiku simboliškai kviesdavo bibliotekos kiemelį papuošti Kalėdų eglutėmis. Šiemet, septintąjį kartą, kiemelis bus sukurtas kiek kitaip: eglutėmis kviesime grožėtis „virtualiame albume“, o esant galimybei aplankyti jas pagal paruoštą žemėlapį.

media 3 mokymai

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka trečius metus organizuoja naujų skaitmeninių įgūdžių įgijimo mokymus Klaipėdos regiono bibliotekų darbuotojams. Šiemet bibliotekų darbuotojai susipažino su elektroninių knygų leidyba, mokėsi kurti elektroninius leidinius, o pačios bibliotekos buvo skatinamos tapti elektroninių leidinių leidėjais.

bibliotekininkas ieško atsakymo2004 m. JAV prasidėjusi tinklalaidžių („podcast“) era šiandien tęsiasi ne tik neprarasdama populiarumo, tačiau ir toliau auginanti ištikimų klausytojų ratą. Tinkalaidės – tai radijo laidos, talpinamos internetinėse platformose (Youtube, Spotify, iTunes, Soundcloud ir pan.) bei klausomos naudojantis skaitmeniniais įrenginiais. Pavadinimas atsirado iš angliškų žodžių „broadcasting“ („transliavimas“) ir nešiojamo MP3 grotuvo „iPod“ pavadinimo. 2019 m. pasaulyje buvo skaičiuojama daugiau nei 800 tūkst. įvairaus pobūdžio ir tematikos tinklalaidžių. Beveik pusę jų klausytojų sudaro jauni, dirbantys ar besimokantys specialistai, kuriems 18-35 metų. Kasmet rugsėjo 30-ąją skelbiama Tarptautine tinklalaidžių diena. Klausytojai tinklalaides pamėgo dėl itin nesudėtingo prieinamumo – tereikia išmaniojo įrenginio ir spartaus interneto ryšio. Skubančioje modernioje visuomenėje tai tapo populiariu būdu suderinti laidų klausymasi su kitomis veiklomis ir tokiu būdu sužinoti naujienas, susipažinti su intriguojančiomis asmenybėmis, atsipalaiduoti bei … mokytis.