saugesnio interneto savaitė 2021

Vasario 9 d. 150 pasaulio šalių minima „Saugesnio interneto diena” (angl. Safer internet day). Šios dienos tikslas – atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Lietuvoje įvairios šviečiamosios saugesnio interneto veiklos vyksta visą savaitę, organizuojant teminę akciją „Saugesnio interneto savaitė“.

diana latvė

Šiemet Ievos Simonaitytės literatūrinės premijos skyrimo komisija nutarė, kad 35-oji literatūrinė premija už novelių romaną „Memelio gaisras“ skiriama jo autorei, biologei Dianai Latvei. Novelių romane literatūrinėmis priemonėmis atskleidžiamas Klaipėdos krašto, vokiškojo Memelį ir naujai sukurtos sovietinio stiliaus Klaipėdos, gyvenimas ir humanistinės tradicijos, atveriama turtinga krašto istorija.

leopoldo-alexanderio-vila

Ar žinote, kur Klaipėdoje ieškoti Miko Otono Gudaičio, Gustavo Juozupaičio, Jono Užpurvio, Anso Bruožio, Viliaus Gaigalaičio pėdsakų? Ką žinote apie vokiškai rašiusius ir didelę meilę gimtajam kraštui savo kūriniuose skleidusius Rudolfą Naujoką (Rudolf Naujoks), Erichą Karšį (Erich Karschies), Evaldą Svarsą (Ewald Swars), Alfredą Brustą (Alfred Brust)? Kokie keliai į Klaipėdą atvedė Paulį Bocką (Paul Bock)?

Leidinių skolinimo terminalas Registratūroje

Suvaržymų akivaizdoje pramogų ir veiklų, kurios leistų prasiblaškyti, įsileisti naujų minčių ir idėjų, įsiklausyti į save, susiplanuoti ateitį ir patirti naujų išgyvenimų, lieka vis mažiau. Tai puikus metas paimti knygą į rankas ir nukreipti dėmesį nuo kasdienių rūpesčių bei įtampą keliančių naujienų.  Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka pradėjo teikti naują paslaugą, kuri skaitytojams leis pasiskolinti knygą bekontakčiu būdu.

edukacijos skaidrė

Proveniencijos – tai knygos priklausomybės ženklas išreikštas asmenų ir institucijų įrašais, spaudais, ekslibrisais, įvairiomis marginalijomis, lipdėmis. Būtent jie – klaipėdietiški antspaudai, kuriuose dominuoja Klaipėdos miesto herbas – padėjo atstatyti ir sugrąžinti Klaipėdoje tarpukariu (1920–1945  m.) veikusios bibliotekos rinkinį į savo namus Herkaus Manto g. 25 numeriu pažymėtą Hermano Gerlacho pastatą, kuriame dabar įsikūrusi Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka.

biblioteka visiems vaikai delnais užsidengę akis

Lietuvos viešųjų bibliotekų duris papuošė išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“. Skirtingos elementų spalvos ir jų susijungimas rodo gebėjimą priimti vieniems kitus, nepaisant mūsų skirtumų ir įvairumo bei simbolizuoja bibliotekų ketinimą didinti savo paslaugų prieinamumą įvairią negalią turintiems žmonėms, skatinti visuomenės informuotumą ir ugdyti toleranciją. Pirmasis žingsnis jau padarytas – bibliotekose vieningai taikomi infrastruktūriniai sprendimai, tobulinamos darbuotojų kompetencijos, kuriamos naujos paslaugos Autizmo spektro (ASS) ir kitų kalbos, komunikacijos ir elgesio sutrikimų turintiems lankytojams.

žodžių alėja

2020 m. 34–asis Ievos Simonaitytės literatūrinės premijos laureatas Juozas Šikšnelis sausio mėn. priimdamas apdovanojimą, pranešė, jog iš premijos lėšų ketina kurti rašytojos kūryboje naudotų retų ir jau pamirštų žodžių alėją.

Edukacinė erdvė atveria duris virtualiai!

virtualūs edukaciniai užsiėmimaiKviečiame klases dalyvauti virtualiuose edukaciniuose užsiėmimuose 5-12 klasių moksleiviams.
• Edukacija „Kaip mokytis ir išmokti?“. Visi žino, jog mokytis irgi reikia išmokti. Tad kaip tai padaryti? Kaip patalpinti informaciją atmintyje? Kokie yra efektyvaus mokymosi principai?
• Edukacija „Kodėl pristatymai būna neįdomūs?“. Dažniausios pristatymų rengimo klaidos ir patarimai kaip parengti pristatymą, kurio klausysis visi.

Dėl užsiėmimo rezervacijos parašykite mums el. paštu erdve@klavb.lt arba Facebook žinute: https://www.facebook.com/edukacineerdve


pietūs 3Interaktyvi viktorina #pietūstrečią
#pietūstrečią - tai interaktyvi viktorina kiekvienam kankinamam popietinio snaudulio ir pasiilgusiam protmūšių azarto. Trečiadieniais 15 val. puslapyje Edukacinė Erdvė viktorinos žaidėjų lauks dienos tema bei 20 jai skirtų klausimų Kahoot platformoje.
Žaidimas vyksta 24 val. – iki ketvirtadienio 15 val. Nugalėtojas skelbiamas pasibaigus žaidimui. Pasibaigus žaidimui skelbiamas vienas greičiausiai į klausimus atsakęs ir daugiausiai taškų pelnęs nugalėtojas, kurio laukia Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės bibliotekos prizas.

Prisijunk - https://bit.ly/3lFhSie


rendez vousRendez-Vous su Charlotte | Frankofonija ir pašnekesiai
Šešiems mėnesiams į Klaipėdą atvykusi prancūzų kalbos dėstytoja Prancūzų Instituto Lietuvoje stažuotoja Charlotte Sterin kviečia klaipėdiečius ir uostamiesčio svečius frankofonus diskutuoti įvairiomis temomis.
Susitikimai vyksta antradieniais 16 val. virtualioje Google Meet platformoje. Prisijungimo nuoroda skelbiama Edukacinės erdvės Facebook paskyroje: https://bit.ly/35CWuEY

lietuvos forpostas

Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje (H. Manto g. 25, Klaipėda) nuo 2020 m. lapkričio 13 d. veikia paroda „Laisvės forpostas“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui. Kitais metais planuojama šią parodą pristatyti Klaipėdos regiono bibliotekose.

išnykstanti siena klaipėdoje

Rugsėjį Vilniuje Goethe‘s instituto pristatyta interaktyvi instaliacija „Išnykstanti siena“ keliasi į Klaipėdą. Lapkričio 18–25 d. ją aplankyti bus galima Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Saulės laikrodžio kieme. „Išnykstančioje sienoje“ – 6000 kaladėlių, graviruotų citatomis lietuvių, vokiečių bei kitomis Europos kalbomis. Organizatoriai tikisi, kad šiuo niūriu laikotarpiu, tai taps alternatyva internetui, televizijai ar vienišiems pasivaikščiojimams prie jūros. Uostamiesčio gyventojai kviečiami instaliaciją išsidalinti – pasiimti po kaladėlę su mėgstamiausia citata, kaip suvenyrą. Siena galiausiai turi ištuštėti, primindama, kad egzistuojančios sienos ir barjerai gali išnykti tik su mūsų visų pagalba.