jūrų muziejus, kriauklės

Birželio 11 d. 17:00 val. bibliotekos vidiniame kiemelyje vyko katalogo „Lietuvos jūrų muziejaus rinkiniai prabyla. Kriauklės“ pristatymas. 

Šį, išskirtinį, pirmąjį Lietuvoje kriauklių katalogą, pristatė Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė, knygos autorius, biologas dr. Algirdas Stankevičius, biologas Remigijus Dailidė ir fotografas Alfonsas Mažūnas. Muziejus dėkoja leidinio leidybą parėmusiai Lietuvos kultūros tarybai.
Lietuvos jūrų muziejaus rinkiniuose saugoma daugiau, nei 23 000 kriauklių iš įvairių pasaulio vietų, visų vandenynų, daugumos jūrų. Tarp jų – ir daug retų, endeminių rūšių.
Kataloge moliuskų kriauklės pateikiamos atskiromis šeimomis, laikantis dabartinės Pasaulio jūros rūšių registro (WoRMS) mokslinės klasifikacijos.

Turtinga ir gausi Lietuvos jūrų muziejaus kriauklių kolekcija dabar jau pasiekiama ir neatvykus į muziejų. Ne vienerius metus jūrų biologo dr. Algirdo Stankevičiaus rengti tekstai apie muziejuje saugomas jūrų moliuskų kriaukles sugulė į įspūdingą knygą. Joje pristatoma ir gamtinės šių objektų prigimtis, ir legendos, ir sąsajos su menu, mokslu ar technika. Lygiavertė tekstams dalis - fotografijos. Jas kūrė muziejaus fotografas Alfonsas Mažūnas.

Dėl besitęsiančio karantino ir ribojamo žmonių srauto lauko renginiuose BŪTINA IŠANKSTINĖ REGISTRACIJA el.paštu: Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!