Smetonos

Gruodžio 2 d. 17 val. bibliotekos Konferencijų salėje vyko diskusija „Lietuvos šimtmečio asmenybės: Antanas ir Sofija Smetonos“.

Apie pirmąjį ir paskutinįjį tarpukario Nepriklausomos Lietuvos prezidentą Antaną Smetoną ir jo žmoną Sofiją kalbėjo atkurtos Nepriklausomos Lietuvos Konstitucinio Teismo teisėjas, buvęs vidaus reikalų ministras, teisininkas, parlamentaras dr. Stasys Šedbaras ir Smetonų gyvenimo ir veiklos ekspertė, istorikė dr. Ingrida Jakubavičienė. Mokslininkė yra parašiusi ir išleidusi knygas „Seserys: Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė“, „Duetas: Antanas ir Sofija Smetonos“ ir „Prezidento sargyboje: leitenanto Povilo Skardžiaus istorija“.

Renginį moderavo rašytoja Loreta Jastramskienė.

Dviejų mokslininkų susitikimas – puiki proga sužinoti tai, apie ką iki šiol visuomenėje netyla diskusijos. Prelegentai atsakys į visus renginio dalyvių klausimus, nes daug savo gyvenimo valandų skyrė Lietuvos istorijos pažinimui ir jos asmenybėms.

Informuojame, kad renginyje gali būti fotografuojama, filmuojama, todėl jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

Renginys nemokamas